Skocz do zawartości
Ciniminis13

Co jest z tymi lumenami

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze pytanie na tym forum bo rozkmina nad tym mi bardzo bardzo lansuje mózg pewnie to z obawy  bo to moja pierwsza uprawa.

Mam box 1m2 i chce kupić lampy mh 250w i 400 wlub 600w i tu mam bzika 

Barwa 6000 6500 k ale z tymi lumenami to już coś nie tak producenci dobrych a nawet bdb ,lampy mh  400w podają  32000 lm a 250 jeszcze mniej tych lumenów .19000

To ile ma być tych lumenów skoro wszędzie pisze 50000  minimum na 1m2 lub więcej skoro tak to muszę kupić na weg 600w tam jest odpowiednia wartosc od 50000 .

Pytanie są takie.

Ile lumenów na web pierwszy tydzień 250w Mh box 1m2?

Ile lumenów na pozostały weg?

Czy jest inny przelicznik lumenów na weg Mh 

Czy dobrze zrobię tak jak napisałem,1-tydzień 250w Mh ,reszta weg chce 400 w Mh albo 600w Mh bo tam odpowiednia ilość lumenów,no i flo  Hps 400w barwa 2000k ,lm 55000.?Box  Royal room 1m2.

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Ciniminis13 napisał:

Moje pierwsze pytanie na tym forum bo rozkmina nad tym mi bardzo bardzo lansuje mózg pewnie to z obawy  bo to moja pierwsza uprawa.

Mam box 1m2 i chce kupić lampy mh 250w i 400 wlub 600w i tu mam bzika 

Barwa 6000 6500 k ale z tymi lumenami to już coś nie tak producenci dobrych a nawet bdb ,lampy mh  400w podają  32000 lm a 250 jeszcze mniej tych lumenów .19000

To ile ma być tych lumenów skoro wszędzie pisze 50000  minimum na 1m2 lub więcej skoro tak to muszę kupić na weg 600w tam jest odpowiednia wartosc od 50000 .

Pytanie są takie.

Ile lumenów na web pierwszy tydzień 250w Mh box 1m2?

Ile lumenów na pozostały weg?

Czy jest inny przelicznik lumenów na weg Mh 

Czy dobrze zrobię tak jak napisałem,1-tydzień 250w Mh ,reszta weg chce 400 w Mh albo 600w Mh bo tam odpowiednia ilość lumenów,no i flo  Hps 400w barwa 2000k ,lm 55000.?Bo Royal boom 1m2.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 600 w mh ok dzięki a co sądzisz o tym 

 . otóż mój wentylator td silent 500 fi 150 a moja kratka wentylacyjna fi 110 czy to będzie wplywalo na hałas ,prace wentylatora,i może coś jeszcze?
 
+ będzie to w takiej kolejnosc
 
Filtr fi 125+tłumik fi 150+ wentylator td  500 fi 150 tłumikfi 150 +rura alu wentylacyjna ok 30 40 cm fi 125( tu się zastanawiam może dac fi 150) i wspomnienia kratka wentylacyjna fi 110(w środku rura PCV( fi 110)ok 0,5m długości wraz z wywiewnikiem na zewnątrz (fi 110)  0,7m długości i chodzi otóż czy ta rura  i wywiewnik w 110 będzie miała duży wpływ czy Bedzie ok box 1m2
Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @Ciniminis13 Czyli 600 w mh ok dzięki a co sądzisz o tym 

 . otóż mój wentylator td silent 500 fi 150 a moja kratka wentylacyjna fi 110 czy to będzie wplywalo na hałas ,prace wentylatora,i może coś jeszcze?
 
+ będzie to w takiej kolejnosc
 
Filtr fi 125+tłumik fi 150+ wentylator td  500 fi 150 tłumikfi 150 +rura alu wentylacyjna ok 30 40 cm fi 125( tu się zastanawiam może dac fi 150) i wspomnienia kratka wentylacyjna fi 110(w środku rura PCV( fi 110)ok 0,5m długości wraz z wywiewnikiem na zewnątrz (fi 110)  0,7m długości i chodzi otóż czy ta rura  i wywiewnik w 110 będzie miała duży wpływ czy Bedzie ok box 1m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam td silent tylko troszkę większy, bo 200mm.

rury najlepiej jak są takiej samej średnicy lub większe, inaczej powietrze przyspiesza i raz, że jest większy szum, to jeszcze wentylator ciężej pracuje.

jeszcze ci podpowiem, zebjakbys chciał kupować kontroler do niego (bo one dosyć dobrze pompują) to musi to być kontroler z transformatorem-szukaj „variac”-niestety najtańsze to coś około 300pln. 
 Co donswiatla, to jak już myślisz o mh to poczytaj sobie jeszcze o cmh-ja mam jako dodatek na flower i jest to bardzo dobre światło-bardzo wysokie PAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14/01/2020 o 01:55, Ciniminis13 napisał:

@Tester @Ciniminis13 Czyli 600 w mh ok dzięki a co sądzisz o tym 

 . otóż mój wentylator td silent 500 fi 150 a moja kratka wentylacyjna fi 110 czy to będzie wplywalo na hałas ,prace wentylatora,i może coś jeszcze?
 
+ będzie to w takiej kolejnosc
 
Filtr fi 125+tłumik fi 150+ wentylator td  500 fi 150 tłumikfi 150 +rura alu wentylacyjna ok 30 40 cm fi 125( tu się zastanawiam może dac fi 150) i wspomnienia kratka wentylacyjna fi 110(w środku rura PCV( fi 110)ok 0,5m długości wraz z wywiewnikiem na zewnątrz (fi 110)  0,7m długości i chodzi otóż czy ta rura  i wywiewnik w 110 będzie miała duży wpływ czy Bedzie ok box 1m2

Mysle ze jeden tlumik bedzie zbedny, bo skoro td silent ma byc podpiety bezposrednio do filtra (bez zadnych rur), to juz sam filtr bedzie wygluszal przeplyw powietrza (filtr przejmie poprostu role tlumika). Ten drugi tlumik (na wlocie powietrza) moze Ci sie przydac. Jesli zalezy Ci na ciszy to kup wyciszone rury do wentylacji, sa one owiniete dosyc gruba warstwa welny izolacyjnej i znakomicie wyciszaja przeplyw powietrza.

ger_pl_Sonodec-Aluflexrohr-isoliert-O162mm-96_2.jpg


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14/01/2020 o 01:21, Tester napisał:

@Ciniminis13 potrzebujesz 50000 lumenów na taką powierzchnie i tyle ,z początku możesz mniej dać 

Taką rurę izolac. właśnie zamontuje ,głównie chodzi o różnicę  w rozmiarach . początek fi 150  koniec 110fi czy to wpłynie bardzo na prace wentylatora i na box czy ciepło będzie wolniej odsysał,czy coś jeszcze ,ale zamontuje to sprawdzę  ,....na dwa dni ustawie sprzęt ,niech pochodzi na pusto,izobaczę 

Tak jak pisalem ,kratke mam wentylacyjna 110fi i nie  bardzo mogę kuc w ścianie 

Edytowane przez Ciniminis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, doominik napisał:

@Ciniminis13 40mm to jest spora różnica i na pewno trochę spowolni przepływ (a może akurat wytworzy się coś w rodzaju strumienicy-zwężki Wenturiego i przyspieszy powietrze) ale ten wentylator spokojnie to ogarnie w takim boxie

No i oto mi chodziło, dzięki teraz jestem już pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...