Skocz do zawartości
k21p

miarodajne mierniki pH i ec

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy polecacie mierniki pH i ec do wody?

Edytowane przez k21p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem najtańszy Apera pH 20-polecam. Te tanie w ebay czy amazon za 50pln omijaj szerokim łukiem.

BlueLab są bardzo dobre, ale niestety drogie. 

Jak myślisz o hydro, to pomyśl też o jakimś mierniku EC.

Ja przez słabe mierniki straciłem połowę pierwszej uprawy, tak więc nie warto oszczędzać. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/01/2020 o 16:25, doominik napisał:

Ja kupiłem najtańszy Apera pH 20-polecam. Te tanie w ebay czy amazon za 50pln omijaj szerokim łukiem.

BlueLab są bardzo dobre, ale niestety drogie. 

 

Nie mam az takiej roznicy cenowej miedzy Apera a BlueLab - 10 euro, wiec lepiej brac BleuLab?

 

Pytanko jeszcze odnosnie regulacji ec i pH, trzeba miec odpowiednie produkty? Czy dodanie wody/nawozu wystarczy?

 

 

W dniu 09/01/2020 o 16:25, doominik napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k21p jak ja kupowałem, to apera były prawie polowe tańsze. Jak różnica jest nie dużo, to bierz blue lab. Możesz tez się rozejrzeć za pH i EC w jednym urządzeniu.

Żeby mieć dobre pH musisz mieć jakiś pH down i pH up. Ja najpierw daje nawozy i potem balansuje pH. Sprawdzam pH i jak jest za wysokie, to dodaje wody (i przeważnie potem pH down, bo woda podnosi pH). 
Możesz też używać np nawozów AN z pH perfect i je tylko dodajesz do wody RO i masz święty spokój, tylko ze są one dosyć drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13crew woda z płynem do naczyń powinna dać radę. grunt, to ostrożność.
Mam miernik Combo z Blue Lab i oni w instrukcji użytkowania sprawę stawiają dosyć jasno. 
Na pewno to istotne, żeby kalibrować regularnie. ja czyszczę i kalibruję raz w miesiącu. 
Strona 8 
link do pdf z instrukcją

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiem, ze odradzacie wszystkie tanie, chinskie mierniki, ale ten ma dobre opinie i na innym forum (nie dot. marihuany) kilka osob go polecalo. Ale powiedzcie mi jedno, czy lepiej mierzyc ph ziemi i wody testami kropelkowymi i nie wiedziec jakie jest ec, czy kupic taki tani, chinski zestaw do mierzenia ph i ec i brać na niego poprawkę (tzn. nie ufać tym miernikom do końca i lac nawozy z umiarem). Tylko nie odpowiadajcie proszę, ze lepiej kupic sprawdzone mierniki, po prostu gdybyscie mieli do wyboru tanie, chinskie mierniki albo nic, to co byscie wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205  Kup sobie sam miernik ph Adwa d11 , a z miernikiem ec poczekaj i jak będziesz miał hajs to kup Adwe ad31 , jako miernik ec. Miernik ph Adwa d11 - koszt : 180 zł. Miernik ec Adwa ad31 -koszt 180 zł. 360 zł w sumie za sprawdzone mierniki ph i ec to i tak nie wysoka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn helliga mam i test kropelkowy do mierzenia ph wody, bo uwazam, ze elektronika sie moze mylic, a testy kropelkowe nie (pomimo tego, ze podaja wynik +/- 0.5), tylko glownie chodzi o to ec. Wodociągi, ktore mnie zaopatrują w wodę podają, ze ec wynosi do 480 uS/cm (wiec moze wynosic 100, a moze 400). Jesli znowu zainwestuje w mierniki 360 zł, to moja uprawa za niedlugo przekroczy wartosc mojego auta, dlatego wybaczcie, ze szukam tanich rozwiazan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...