Skocz do zawartości
doominik

Filtr odwróconej osmozy

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik ja nie miałem do czynienia ale ostatnio interesowałem się takimi filtrami do wody żeby kranówe przepuszczać przez takie filtry aby potem pić taką wodę, bo ponoć jest najzdrowsza i oczyszcza wszelkie syfy. Jak jest twarda to chyba też likwiduje twardą wodę 

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrick jeśli chodzi o wodę do picia, to RO chyba jest za daleko idącą filtracja, bo usuwa z wody praktycznie wszystko-są filtry do wody pitnej i one maja za zadanie usunąć np. chlor, czy inne chemikalia. Większość minerałów z wody jest nam potzrebna. Co innego uprawa hydro-jeśli mam wodę ec 0,6, a mam np. na wczesne vego nie przekraczać 1,0, to miejsca na nawozy już nie mam za dużo, do tego pH inaczej się zachowuje w takiej wodzie. 

Inny problem, o którym czytam, to to, że w warunkach domowych i filtrach za powiedzmy do 100 eurasów i ciśnieniu przeciętnej instalacji domowej to jest to dosyć powolny proces-dosłownie kilka l/h, to tego 2-3 razy więcej wody jest marnowane. 

Mi takie cs by wystarczyło-potrzebuję max 100l wody tygodniowo-i właśnie przetrząsam amazona i ebay'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...