Jump to content
Sign in to follow this  
doominik

Upgrade do CMH?

Recommended Posts

Witam

Wiem, że mamy na forum growerów doświadczonych z hps'ami i LED'ami, ale czy ktoś używał żarówek CMH?

Moje krzaki rosną gęściej/szerzej niż myślałem i panele, których używam nie ogarniają całego namiotu w fazie kwitnienia i myślę nad dołożeniem jeszcze jednego źródła światła. 

Trochę czytam forum uk420 i wychodzi, że najlepsze plony zbierają ludzie używający bardzo mocnych hps'ów i cmh (o znacznie mniejszej mocy) i najnowszych ledów, które są o wiele droższe. 

Myślałem przesunąć moje panele blisko brzegów namiotu i ustawić pod niewielkim kontem, a na środku dać właśnie 315W cmh. 

Co wy na taki pomysł?

@Tester Chodzi o to, że mierzyłem natężenie światła (co prawda telefonem wiec na wartości same w sobie nie zwracałem uwagi) i wychodzi, że o ile pod panelami jest super to już 15cm poza obrysem paneli jest 4-5x mniej światła. 

Krzaki zajmują więcej miejsca niż się spodziewałem, a wg kalkulatorów jeśli chciałbym mieć full flower w całym namiocie to brakuje mi 200W, a te cmh to podobno najlepsze światło jakie jest🤔

@CheMsKuN właśnie wróciłem z grow shopu i to samo usłyszałem, że sporo osób tak ma-w sensie różne typy oświetlenia w jednym namiocie-i zmienia konfiguracje w zależności od aktualnych potrzeb. 

Chyba się zdecyduję 😉