Skocz do zawartości
doominik

Saszetki kontrolujące wilgotność

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Patrick said:

@doominik nie słyszałem o tym ale całkiem możliwe że może się to sprawdzić, ryż chyba też wyciąga wilgoć

Te saszetki mają nawet nie tylko wyciągać wilgoć, ale utrzymywać w stałą wilgotność-są o różnych "nominałach": 58%, 62% itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, Cieniu said:

odkopię wątek, bo za niedługo sam będę chciał zapytać.
@doominikużywałeś tych saszetek ? 

Tak, ale o dupe potłuc tr saszetki. Musiałbyś mieć ich dużo, żeby dały radę zmienić wilgotność. 
to się nadaje, jak już masz curing z 2 tygodnie, wiesz, że wilgotność jest ok i wtedy to dajesz i zapominasz p zaglądaniu. 
mnie wiem też, czy nie ma podróbek na rynku, bo moj kolega to dał do ziółka i mu wyschło okropnie, topy zaczęły się rozpadać. 
ja sobie odpuszczam na razie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też takie małe saszetki

IMG_20200812_162453.jpg

Jak to różowe zmieni kolor na niebieski to trzeba wymienić. Saszetka utrzymuje wilgoć w słoiku.

Ja po wysuszeniu trzymam topy w takim większym pojemniku około miesiąca i raz na kilka dni jak sobie przypomnę to otworzę i przemieszam susz, później w słoiki i te saszetki do środka. Tak leżą i nic się z nimi nie dzieje

Tylko to, że każda saszetka jest na określoną ilość suszu. Te małe są na 8g, ja w słoiku mam ok 50. Fakt teki, że jednak ten papierek pokaże ewentualnie gdyby było za wilgotno, a koszt to 0.4 €

Są też większe, chyba na 20g widziałem największą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @Bimbrownik dzięki za odpowiedź Panowie.

 

Niebawem będę sam miał pierwsze suszenie i chciałbym to zrobić jak sprawnie i nie wyłożyć się przed metą. 

Aktualnie mam tylko jeden namiot ten w którym rośnie i chyba będę zmuszony zaczekać z jest grow i użyć go jako suszarni. 

 

Widziałem że można suszarnie z kartonu zrobić ale to bedzie śmierdzące i nie wygram z aromatem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam bovedy od pierwszego dnia curringu, wskazania higrometru pokazują, że działa jak obiecali. Wilgotność w słoiku jest o kilkanaście % większa niż z reguły mam w mieszkaniu, więc nie mam żadnych ale do tych saszetek. Materiał wcześniej suszę normalnie, w boxie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, ArtizO said:

@doominik jakis osuszacz  z higrostatem? 

Praktycznie każdy większy osuszacz można ustawić na konkterną wilgotność. Problem jest taki, że te osuszacze podnoszą też temperature, a to nie wpływa za dobrze na topy. Teraz mam drugi box, w nim suszarkę, a z tego boxa powietrze jest wysysane do boxa obok. Zero zapachu i zero problemów z temperatura 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tak troche z innej beczki, uzywal ktos jakichs pochlaniaczy wilgoci ? Mam 65% wilgotnosci z osuszaczem z poczatkowego 90% i mysle nad takimi pochlaniaczami z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19/04/2021 o 23:06, HydroMan napisał:

a jak tak troche z innej beczki, uzywal ktos jakichs pochlaniaczy wilgoci ? Mam 65% wilgotnosci z osuszaczem z poczatkowego 90% i mysle nad takimi pochlaniaczami z allegro

Na basenie masz ten grow? Czy w lasach tropikalnych? 90% bez nawilżacza normalnie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...