Skocz do zawartości
MonoPower

Pierwszy konkretny zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MonoPower napisał:

 1. pomysl nad hps 400W 
 Po reasearchu i recenzjach growerów zdecydowałem się na zaproponowany wyżej full spectrum led tsw2000 ?

2. Czy ten wentylator nie jest za mocny na Twojego boxa ?
Tego to ja nie wiem, zastanawiałem się jeszcze nad takim troche słabszym: airroxy quiet (silent) 150mm Przepustowość 257 m^3/h i filtr CAN-FILTERS
-wersja CAN-Original 250 do 325 m3/h


 Edit: 

A jaką przewagę ma HPS 400w nad takim tsw2000? Nie lepiej leda który ma full spectrum światło i dużą powierzchnie? 

Co do wentylatora to w zupełności wystarczyłby ci z przerobem 190-200 m3 na taką powierzchnię. Ja mam taki sam i w moim przypadku na fazie wega zasysało boxa, gdzie jak wiadomo filtra nie montujesz bo jest on niepotrzebny do momentu gdy nie zaczną Panny wydzielać zapachu - po zamontowaniu filtra zasysanie boxa się unormowało do tego stopnia że tylko scianę po której mam wlot pasywny delikatnie ciągnie w środek, ale to jest pikuś i jest to mało widoczne ? Więc na moje wentylator o podobnej mocy sprawdzi się w Twoim przypadku idealnie. Co do filtra to CAN-Lite 300 o przerobie 300-330 m3 do takiego wentylatora w zupełności wystarczy. ?

Cytat

Edit: 

A jaką przewagę ma HPS 400w nad takim tsw2000? Nie lepiej leda który ma full spectrum światło i dużą powierzchnie? 

Jak jesteś przy kasiorce to możesz i takiego LED-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MonoPower napisał:

A jaką przewagę ma HPS 400w nad takim tsw2000? Nie lepiej leda który ma full spectrum światło i dużą powierzchnie? 

Ts2000  bedzie grzal sie tak samo jak hps 400W, ts2000  bedzie  tak samo efektowny jak hps 400W, ts2000 jest 4x drozszy od hps 400W. Ts2000 nie jest zlym panelem, ale przez to ze jest stosunkowo nowym produktem jest  duzo za drogi, nie wspominajac juz o tym ze nie ma chlodzenia.   Mars ma w swoim asortymencie duzo tak samo dobrych paneli jak ts2000 i do tego duzo tanszych. Dla przykladu panel Mars Hydro Eco 600W, panel z wbudowanym dobrym chlodzeniem (w boxie nie bedziesz mial piekarnika), bardzo dobre jakosciowo pelne zakresowo swiatlo (fullspectrum), panel pobiera z gniastka 230W  i kosztuje polowe tego co ts2000. Kupujesz dwa takie panele za cene jednego ts2000, i 460W z leda podoswieca Ci w namiocie kazdy zakontek i zrobi Ci w boxie doslownie rozpierdol.Ale to tylko moje zdanie, robta co chceta  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CheMsKuN napisał:

Ts2000  bedzie grzal sie tak samo jak hps 400W, ts2000  bedzie  tak samo efektowny jak hps 400W, ts2000 jest 4x drozszy od hps 400W. Ts2000 nie jest zlym panelem, ale przez to ze jest stosunkowo nowym produktem jest  duzo za drogi, nie wspominajac juz o tym ze nie ma chlodzenia.   Mars ma w swoim asortymencie duzo tak samo dobrych paneli jak ts2000 i do tego duzo tanszych. Dla przykladu panel Mars Hydro Eco 600W, panel z wbudowanym dobrym chlodzeniem (w boxie nie bedziesz mial piekarnika), bardzo dobre jakosciowo pelne zakresowo swiatlo (fullspectrum), panel pobiera z gniastka 230W  i kosztuje polowe tego co ts2000. Kupujesz dwa takie panele za cene jednego ts2000, i 460W z leda podoswieca Ci w namiocie kazdy zakontek i zrobi Ci w boxie doslownie rozpierdol.Ale to tylko moje zdanie, robta co chceta  ?

Sprawdzę, poczytam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN ts2000 grzeje sie troche mniej niz hps 400w i spora roznice robi fakt, ze wiekszosc tego ciepla oddaje gorna powierzchnia, a hps promieniuje to cieplo do dolu. 
2 panele eco 600w ciagna z gniazdka 440W a ts2000 310W.

ten grow box jest tak troche nie dopasowany do rozmiarow/mocy paneli marsa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, doominik napisał:

@CheMsKuN

ten grow box jest tak troche nie dopasowany do rozmiarow/mocy paneli marsa 

Nie do konca. Wiesz co ja bym tam wstawil ? Mars Hydro II 900W, z gniazdka ciagnie rowno 320W, jest bardzo dobrze chlodzony (4 wiatraki 120mm), jest to juz nowa generacja paneli z bardzo dobra jakoscia swiatla (duza ilosc PAR), no i gabarytami (42cm x 42cm x 9cm) pasowal by idealnie do namiotu 80x80.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, CheMsKuN said:

Nie do konca. Wiesz co ja bym tam wstawil ? Mars Hydro II 900W, z gniazdka ciagnie rowno 320W, jest bardzo dobrze chlodzony (4 wiatraki 120mm), jest to juz nowa generacja paneli z bardzo dobra jakoscia swiatla (duza ilosc PAR), no i gabarytami (42cm x 42cm x 9cm) pasowal by idealnie do namiotu 80x80.

Ja nie miałem żadnego kontu z tymi panelami, ale z opisu to tak, świetnie by pasowały. Kupując swoje wolałem serię ts własnie ze względu na pasywne chłodzenie=brak hałasu. Fakt, nagrzewają się, ale jak pisałem głównie na górnej części. 

Te nowe modele zbierają praktycznie same pozytywne opinie. Co do mocy, to widzę, że masz takie samo podejście jak ja-lepiej jak jest minimalnie więcej ? 

Jak oni przeliczają ten współczynnik yields/W? serio liczą to z jakiejś testowej uprawy?

 

Co do hps to mój kolega ciągle używa i stwierdził, że do póki działają to nie zmienia i krzakom nigdy światła nie brakowało, tylko fakt, trzeba uważać na ciepło (przy wentylacji z opisu nie byłoby problemu). Sporo bardzo doświadczonych growerów ciągle ich używa i mają rewelacyjne rezultaty, więc myślę, że ich czas jeszcze nie przeminął, tym bardziej, ze ceny są atrakcyjne w porównaniu do dobrych ledów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, doominik napisał:

Jak oni przeliczają ten współczynnik yields/W? serio liczą to z jakiejś testowej uprawy?

 

 

Na moje to nie ma innej mozliwosci, czysta matematyka nic tutaj nie wskurasz. Tak naprawde hps niczym nie odbiega od oswietlenia led. Jest duzo ludzi ktorzy twierdza ze  na hpsie kwiaty wydzielaja wiecej zywicy i sa bardziej zbite, testy tego nie potwierdzaja.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CheMsKuN napisał:

Nie do konca. Wiesz co ja bym tam wstawil ? Mars Hydro II 900W, z gniazdka ciagnie rowno 320W, jest bardzo dobrze chlodzony (4 wiatraki 120mm), jest to juz nowa generacja paneli z bardzo dobra jakoscia swiatla (duza ilosc PAR), no i gabarytami (42cm x 42cm x 9cm) pasowal by idealnie do namiotu 80x80.

https://www.mars-hydro.com/led-grow-light/buy-mars-ii-900-full-spectrum-led-grow-light-mars-hydro-for-sale

Ta dokładnie? Hałas z chłodzenia mi nie przeszkadza ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MonoPower  Tak o ten panel mi chodzi. Ale on jest chyba tanszy na polskim ebay, i naprawde nie jest glosny.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CheMsKuN napisał:

@MonoPower  Tak o ten panel mi chodzi. Ale on jest chyba tanszy na polskim ebay, i naprawde nie jest glosny.

Parametrami i wymiarem do mojego boxa wydaje się najlepszym wyborem. Polski ebay pomarańczowy to 1700zł + a od producenta ok 1200zł z przesyłką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...