Skocz do zawartości
MonoPower

Pierwszy konkretny zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie ?

Po długich dniach spędzonych na lekturze, przymierzam się do zestawu własnej koncepcji. 
1. Namiot Herbgarden 80 (80x80x180)
2. OŚWIETLENIE (tutaj nie wiem co wybrać) kieruje się ku ledom full cycle. 
a) Mars Hydro Reflector48 48x5W 240W
b) Mars Hydro Mars II 400
Czy jest sens dopłacać 450zł do drugiej lampy? 240w zaspokoi tego boxa? 
3. Zestaw wentylacyjny Axial Turbo 150mm + Filtr Can Lite 425-467 m3/h
4. Wentylator mieszający Cornwall Electronics 15W
5. Zestaw Milwaukee PH600 miernik pH + płyn KCL 300ml + saszetki do kalibracji
6. Programator czasowy LEXTON LXU02
7. Bioogród Miernik pH / urodzajności gleby kwasomierz (43zł, jest sens?)
8. Wszelkiego rodzaju akcesoria (haczyki, siatka na owady do wentylacji, zawieszki itp)
9. Stacja pogody
10. Donice 11L, podstawki. 
11. Nawilżacz powietrza z regulacją. 
12. Ziema CANNA TERRA PROFESSIONAL PLUS 

I tu mam pytanie o nawozy. Czytałem sporo tematów tutaj i zapisałem sobie:
- biogrow biobizz, biobloom, top max (1/2 dawki producenta)

Wszystko w/w pod automaty. (amnesia haze, white widow, diesel ryder, ak47, jack herer)

Co byście tutaj zmienili i dodali? 

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ? jeśli chodzi o te dwa panele to ja na Twoim miejscu zakupiłabym Mars Hydro II 400 W. Posiadam Mars Hydro Reflektor 240 W w boxie o pow. 60x60 i powiem Ci że przy dwóch Pannach w 11L donicach ciężko jest by na każdą z nich równomiernie padało światło w momencie gdy się rozrastają po LST ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dominika3 napisał:

Hejka ? jeśli chodzi o te dwa panele to ja na Twoim miejscu zakupiłabym Mars Hydro II 400 W. Posiadam Mars Hydro Reflektor 240 W w boxie o pow. 60x60 i powiem Ci że przy dwóch Pannach w 11L donicach ciężko jest by na każdą z nich równomiernie padało światło w momencie gdy się rozrastają po LST ?

Dzięki za odp. Czytałem Twoje tematy od A do Z i dużo wskazówek dla początkującego zawarliście. Dziękuje za to, notatki zrobione ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zestawu to jest spoko, a jedyne co ja bym w nim zmieniła to wielkość donic, do automatów w zupełności starczą 8-9 litrowe bo musisz wziąć także pod uwagę odstęp między koleżankami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MonoPower Cieszę się że moje fotorelacje pomogły Ci być kilka kroków dalej niż ja byłam na samym początku ? Oczywiście będę śledziła Twoją fotorelkę jak tylko zaczniesz, a za same chęci patyczek właśnie poleciał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dominika3 napisał:

Co do samego zestawu to jest spoko, a jedyne co ja bym w nim zmieniła to wielkość donic, do automatów w zupełności starczą 8-9 litrowe bo musisz wziąć także pod uwagę odstęp między koleżankami ?

Faktycznie. A co do lampy to mam dylemat. Czy firmy dla growerów mają aż takie marże? Znalazłem w/w leda w 3 różnych cenach. 
https://www.growtent.pl/product-pol-246-Mars-Hydro-Mars-II-400-lampa-Led-Grow.html
1250zł


https://allegro.pl/oferta/mars-ii-led-grow-400w-full-spectrum-6762756447
930zł

mars-hydro.com/buy-mars-ii-400-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light-mars-hydro-for-sale

strona producenta 650zł 

wtf? 

 

Edytowane przez MonoPower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MonoPower To fakt niektóre growshopy trochę przesadzają z cenami - no ale z jednej strony muszą jakoś zarabiać ? dlatego najlepiej dokonywać zakupu (jak ma się możliwość) prosto od producenta. Ja swoją lampę zakupiłam na allegro za 530 zł z tego co pamiętam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, to mars ma niskie marże na swoje produkty i trudno się sklepom z nimi współpracuje-efekt sam widzisz, ceny są wysokie poza stroną producenta i ja bym na tej stronie zamawiał. 

Twój namiot jest tak troszkę niewymiarowy, jeśli chodzi o lampy marsa, bo oni je projektują na namioty mierzone w stopach: 2'/2', 3'/3' itd. Mało światła to mały plon, więc ja bym nie brał niczego poniżej mars II 400, a nawet bym się zastanowił nad tymi, które ja mam, czyli ts2000w, ja mam po jednej na powierzchnię 100/100 i szczerze to jest na styk. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dominika3 napisał:

@MonoPower To fakt niektóre growshopy trochę przesadzają z cenami - no ale z jednej strony muszą jakoś zarabiać ? dlatego najlepiej dokonywać zakupu (jak ma się możliwość) prosto od producenta. Ja swoją lampę zakupiłam na allegro za 530 zł z tego co pamiętam ?

Zdecydowanie wolę zamówić ze strony producenta, przecież w razie gwarancji pośrednik z allegro i tak odeslę do nich prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, doominik napisał:

Co do cen, to mars ma niskie marże na swoje produkty i trudno się sklepom z nimi współpracuje-efekt sam widzisz, ceny są wysokie poza stroną producenta i ja bym na tej stronie zamawiał. 

Twój namiot jest tak troszkę niewymiarowy, jeśli chodzi o lampy marsa, bo oni je projektują na namioty mierzone w stopach: 2'/2', 3'/3' itd. Mało światła to mały plon, więc ja bym nie brał niczego poniżej mars II 400, a nawet bym się zastanowił nad tymi, które ja mam, czyli ts2000w, ja mam po jednej na powierzchnię 100/100 i szczerze to jest na styk. 

 

ts2000w też się przełącza weg/flo? Czy już mają stałe uniwersalne barwy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, doominik napisał:

Nic się nie przełącza-mają pełne spektrum. nie maja aktywnego chłodzenia i góra lampy robi się gorąca, ale przy sprawnej wentylacji jest ok

Przy tej wentylacji z spisu, nie będą się przypalały/temp nie będzie za wysoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, MonoPower said:

Przy tej wentylacji z spisu, nie będą się przypalały/temp nie będzie za wysoka?

U mnie w namiocie 200/100/200 w dwoma takimi panelami wentylator stube100-300m3/h z filtrem utrzymuje temperature 5'C powyżej pokojowej, więc u ciebie wystarczy bez problemu-masz 50% większy przekrój, filtr większy... spokojnie to ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, doominik napisał:

U mnie w namiocie 200/100/200 w dwoma takimi panelami wentylator stube100-300m3/h z filtrem utrzymuje temperature 5'C powyżej pokojowej, więc u ciebie wystarczy bez problemu-masz 50% większy przekrój, filtr większy... spokojnie to ogarnie

Ok. Dziękuje za odpowiedzi. Jakby coś Wam jeszcze przyszło na myśl do piszcie. Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, doominik napisał:

Jedna sprawa-ten panel ts2000w jest dosyć spory, bo ma 57/57cm, więc zostaje Ci tylko po 10cm między panelem a boxem. Raczej nie powinno to stanowić problemu, ale dobrze, żebyś o tym wiedział. 

Hmm, a nie będzie kolidować z przewodami wentylacyjnymi? 

Edit: przy tej wysokości boxa nie powinno z racji że takiego leda i tak zawiesza się te 40/50cm nad najwyższym szczytem prawda? 

Edytowane przez MonoPower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MonoPower Nie będzie Ci nic kolidować, ale wentylację umieść jak najwyżej i jak najbliżej ścian boksa. Ja mam boxa 40 cm niższego niż Ty i bez problemów dałam radę, więc w Twoim przypadku będzie to jeszcze wygodniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MonoPower nie bedzie kolidowac-filtr montuje sie pod samym sufitem. Tak ten panel dajesz okolo 50cm nas roslinkami na vege I troszke blizej jak zaczna kwitnac.  
ten ts2000w to taki troszke na wyrost-na pewno bylbys zadowolony, ale jak nie chcesz tyle wydac to ten mars II 400 na pewno da rade

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Namiot Herbgarden 80 (80x80x180) / ok
2. OŚWIETLENIE (tutaj nie wiem co wybrać) kieruje się ku ledom full cycle. / pomysl nad hps 400W
a) Mars Hydro Reflector48 48x5W 240W / potrzebujesz 3 takie panele
b) Mars Hydro Mars II 400 / potrzebujesz 2 takie panele
Czy jest sens dopłacać 450zł do drugiej lampy? 240w zaspokoi tego boxa? / Mars Hydro Reflector48 pobiera jedynie 100W, Mars II 150W
3. Zestaw wentylacyjny Axial Turbo 150mm + Filtr Can Lite 425-467 m3/h / Czy ten wentylator nie jest za mocny na Twojego boxa ?
4. Wentylator mieszający Cornwall Electronics 15W / ok
5. Zestaw Milwaukee PH600 miernik pH + płyn KCL 300ml + saszetki do kalibracji / ok
6. Programator czasowy LEXTON LXU02 / ok
7. Bioogród Miernik pH / urodzajności gleby kwasomierz (43zł, jest sens?) / Jesli bedziesz uprawial na nawozach organicznych to nie.
8. Wszelkiego rodzaju akcesoria (haczyki, siatka na owady do wentylacji, zawieszki itp) / ok
9. Stacja pogody / ok
10. Donice 11L, podstawki.  / ok
11. Nawilżacz powietrza z regulacją. / ja nie uzywam
12. Ziema CANNA TERRA PROFESSIONAL PLUS / ok

I tu mam pytanie o nawozy. Czytałem sporo tematów tutaj i zapisałem sobie:
- biogrow biobizz, biobloom, top max (1/2 dawki producenta)  / mozesz smialo uzywac 100% zalecanej dawki, to sa nawozy organiczne.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 1. pomysl nad hps 400W 
 Po reasearchu i recenzjach growerów zdecydowałem się na zaproponowany wyżej full spectrum led tsw2000 ?

2. Czy ten wentylator nie jest za mocny na Twojego boxa ?
Tego to ja nie wiem, zastanawiałem się jeszcze nad takim troche słabszym: airroxy quiet (silent) 150mm Przepustowość 257 m^3/h i filtr CAN-FILTERS
-wersja CAN-Original 250 do 325 m3/h


 Edit: 

A jaką przewagę ma HPS 400w nad takim tsw2000? Nie lepiej leda który ma full spectrum światło i dużą powierzchnie? 

Edytowane przez MonoPower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...