Jump to content
MonoPower

Pierwszy konkretny zestaw

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie 馃檪

Po d艂ugich dniach sp臋dzonych na lekturze, przymierzam si臋 do zestawu w艂asnej koncepcji.聽
1. Namiot聽Herbgarden 80 (80x80x180)
2. O艢WIETLENIE (tutaj nie wiem co wybra膰) kieruje si臋 ku ledom full cycle.聽
a)聽Mars Hydro Reflector48 48x5W 240W
b)聽Mars Hydro Mars II 400
Czy jest sens dop艂aca膰 450z艂 do drugiej lampy? 240w zaspokoi tego boxa?聽
3.聽Zestaw wentylacyjny Axial Turbo 150mm + Filtr Can Lite 425-467 m3/h
4.聽Wentylator mieszaj膮cy Cornwall Electronics 15W
5.聽Zestaw Milwaukee PH600 miernik pH + p艂yn KCL 300ml + saszetki do kalibracji
6.聽Programator czasowy LEXTON LXU02
7.聽Bioogr贸d Miernik pH / urodzajno艣ci gleby kwasomierz (43z艂, jest sens?)
8. Wszelkiego rodzaju akcesoria (haczyki, siatka na owady do wentylacji, zawieszki itp)
9. Stacja pogody
10. Donice 11L, podstawki.聽
11. Nawil偶acz powietrza z regulacj膮.聽
12. Ziema聽CANNA TERRA PROFESSIONAL PLUS聽

I tu mam pytanie o nawozy. Czyta艂em sporo temat贸w tutaj i zapisa艂em sobie:
- biogrow biobizz, biobloom, top max (1/2 dawki producenta)

Wszystko w/w pod automaty. (amnesia haze, white widow, diesel ryder, ak47, jack herer)

Co by艣cie tutaj zmienili i dodali?聽

Pozdrawiam聽馃槑

Hejka 馃槈 je艣li chodzi o te dwa panele to ja na Twoim miejscu zakupi艂abym Mars Hydro II 400 W. Posiadam Mars Hydro Reflektor 240 W w boxie o pow. 60x60 i powiem Ci 偶e przy dw贸ch Pannach w 11L donicach ci臋偶ko jest by na ka偶d膮 z nich r贸wnomiernie pada艂o 艣wiat艂o w momencie gdy si臋 rozrastaj膮 po LST聽馃檪

2 minuty temu, Dominika3 napisa艂:

Hejka 馃槈 je艣li chodzi o te dwa panele to ja na Twoim miejscu zakupi艂abym Mars Hydro II 400 W. Posiadam Mars Hydro Reflektor 240 W w boxie o pow. 60x60 i powiem Ci 偶e przy dw贸ch Pannach w 11L donicach ci臋偶ko jest by na ka偶d膮 z nich r贸wnomiernie pada艂o 艣wiat艂o w momencie gdy si臋 rozrastaj膮 po LST聽馃檪

Dzi臋ki za odp. Czyta艂em Twoje tematy od A do Z i du偶o wskaz贸wek dla pocz膮tkuj膮cego zawarli艣cie. Dzi臋kuje za to, notatki zrobione 馃槃

Co do samego zestawu to jest spoko, a jedyne co ja bym w nim zmieni艂a to wielko艣膰 donic, do automat贸w w zupe艂no艣ci starcz膮 8-9 litrowe bo musisz wzi膮膰 tak偶e pod uwag臋 odst臋p mi臋dzy kole偶ankami 馃槈

@MonoPower Ciesz臋 si臋 偶e moje fotorelacje pomog艂y Ci by膰 kilka krok贸w dalej ni偶 ja by艂am na samym pocz膮tku 馃槢 Oczywi艣cie b臋d臋 艣ledzi艂a Twoj膮 fotorelk臋 jak tylko zaczniesz, a za same ch臋ci patyczek w艂a艣nie polecia艂 馃槈

11 minut temu, Dominika3 napisa艂:

Co do samego zestawu to jest spoko, a jedyne co ja bym w nim zmieni艂a to wielko艣膰 donic, do automat贸w w zupe艂no艣ci starcz膮 8-9 litrowe bo musisz wzi膮膰 tak偶e pod uwag臋 odst臋p mi臋dzy kole偶ankami 馃槈

Faktycznie. A co do lampy to mam dylemat. Czy firmy dla grower贸w maj膮 a偶 takie mar偶e? Znalaz艂em w/w leda w 3 r贸偶nych cenach.聽
https://www.growtent.pl/product-pol-246-Mars-Hydro-Mars-II-400-lampa-Led-Grow.html
1250z艂

https://allegro.pl/oferta/mars-ii-led-grow-400w-full-spectrum-6762756447
930z艂

mars-hydro.com/buy-mars-ii-400-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light-mars-hydro-for-sale

strona producenta 650z艂聽

wtf?聽

Edited by MonoPower

@MonoPower To fakt niekt贸re growshopy troch臋 przesadzaj膮 z cenami - no ale z jednej strony musz膮 jako艣 zarabia膰 馃槈 dlatego najlepiej dokonywa膰 zakupu (jak ma si臋 mo偶liwo艣膰) prosto od producenta. Ja swoj膮 lamp臋 zakupi艂am na allegro za 530 z艂 z tego co pami臋tam 馃槈

Co do cen, to mars ma niskie mar偶e na swoje produkty i trudno si臋 sklepom z nimi wsp贸艂pracuje-efekt sam widzisz, ceny s膮 wysokie poza stron膮 producenta i ja bym na tej stronie zamawia艂.聽

Tw贸j namiot jest tak troszk臋 niewymiarowy, je艣li chodzi o lampy marsa, bo oni je projektuj膮 na namioty聽mierzone w stopach: 2'/2', 3'/3' itd. Ma艂o 艣wiat艂a to ma艂y plon, wi臋c ja bym nie bra艂 niczego poni偶ej mars II 400, a nawet bym si臋 zastanowi艂 nad tymi, kt贸re ja mam, czyli聽ts2000w, ja mam po jednej na powierzchni臋 100/100 i szczerze to jest na styk.聽

8 minut temu, Dominika3 napisa艂:

@MonoPower To fakt niekt贸re growshopy troch臋 przesadzaj膮 z cenami - no ale z jednej strony musz膮 jako艣 zarabia膰 馃槈 dlatego najlepiej dokonywa膰 zakupu (jak ma si臋 mo偶liwo艣膰) prosto od producenta. Ja swoj膮 lamp臋 zakupi艂am na allegro za 530 z艂 z tego co pami臋tam 馃槈

Zdecydowanie wol臋 zam贸wi膰 ze strony producenta, przecie偶 w razie gwarancji po艣rednik z allegro i tak odesl臋 do nich prawda?聽

1 minut臋 temu, doominik napisa艂:

Co do cen, to mars ma niskie mar偶e na swoje produkty i trudno si臋 sklepom z nimi wsp贸艂pracuje-efekt sam widzisz, ceny s膮 wysokie poza stron膮 producenta i ja bym na tej stronie zamawia艂.聽

Tw贸j namiot jest tak troszk臋 niewymiarowy, je艣li chodzi o lampy marsa, bo oni je projektuj膮 na namioty聽mierzone w stopach: 2'/2', 3'/3' itd. Ma艂o 艣wiat艂a to ma艂y plon, wi臋c ja bym nie bra艂 niczego poni偶ej mars II 400, a nawet bym si臋 zastanowi艂 nad tymi, kt贸re ja mam, czyli聽ts2000w, ja mam po jednej na powierzchni臋 100/100 i szczerze to jest na styk.聽

ts2000w te偶 si臋 prze艂膮cza weg/flo? Czy ju偶 maj膮 sta艂e uniwersalne barwy?聽

1 minute ago, MonoPower said:

ts2000w te偶 si臋 prze艂膮cza weg/flo? Czy ju偶 maj膮 sta艂e uniwersalne barwy?聽

Nic si臋 nie prze艂膮cza-maj膮 pe艂ne spektrum. nie maja aktywnego ch艂odzenia i g贸ra lampy robi si臋 gor膮ca, ale przy sprawnej wentylacji jest ok

8 minut temu, doominik napisa艂:

Nic si臋 nie prze艂膮cza-maj膮 pe艂ne spektrum. nie maja aktywnego ch艂odzenia i g贸ra lampy robi si臋 gor膮ca, ale przy sprawnej wentylacji jest ok

Przy tej wentylacji z spisu, nie b臋d膮 si臋 przypala艂y/temp nie b臋dzie za wysoka?

2 minutes ago, MonoPower said:

Przy tej wentylacji z spisu, nie b臋d膮 si臋 przypala艂y/temp nie b臋dzie za wysoka?

U mnie w namiocie 200/100/200 w dwoma takimi panelami wentylator stube100-300m3/h z filtrem utrzymuje temperature 5'C powy偶ej pokojowej, wi臋c u ciebie wystarczy bez problemu-masz 50% wi臋kszy przekr贸j, filtr wi臋kszy... spokojnie to ogarnie

1 minut臋 temu, doominik napisa艂:

U mnie w namiocie 200/100/200 w dwoma takimi panelami wentylator stube100-300m3/h z filtrem utrzymuje temperature 5'C powy偶ej pokojowej, wi臋c u ciebie wystarczy bez problemu-masz 50% wi臋kszy przekr贸j, filtr wi臋kszy... spokojnie to ogarnie

Ok. Dzi臋kuje za odpowiedzi. Jakby co艣 Wam jeszcze przysz艂o na my艣l do piszcie. Pozdrawiam 馃檪

14 minut temu, doominik napisa艂:

Jedna sprawa-ten panel ts2000w jest dosy膰 spory, bo ma 57/57cm, wi臋c zostaje Ci tylko po 10cm mi臋dzy panelem a boxem. Raczej nie powinno to stanowi膰 problemu, ale dobrze, 偶eby艣 o tym wiedzia艂.聽

Hmm, a nie b臋dzie kolidowa膰 z przewodami wentylacyjnymi?聽

Edit: przy tej wysoko艣ci boxa nie powinno z racji 偶e takiego leda i tak zawiesza si臋 te 40/50cm nad najwy偶szym szczytem prawda?聽

Edited by MonoPower

@MonoPower Nie b臋dzie Ci nic kolidowa膰, ale wentylacj臋 umie艣膰 jak najwy偶ej i jak najbli偶ej 艣cian boksa. Ja mam boxa 40 cm ni偶szego ni偶 Ty i bez problem贸w da艂am rad臋, wi臋c w Twoim przypadku b臋dzie to jeszcze wygodniejsze 馃檪

@MonoPower nie bedzie kolidowac-filtr montuje sie pod samym sufitem. Tak ten panel dajesz okolo 50cm nas roslinkami na vege I troszke blizej jak zaczna kwitnac. 聽
ten ts2000w to taki troszke na wyrost-na pewno bylbys zadowolony, ale jak nie chcesz tyle wydac to ten mars II 400 na pewno da rade

Edited by doominik

1. Namiot聽Herbgarden 80 (80x80x180) / ok
2. O艢WIETLENIE (tutaj nie wiem co wybra膰) kieruje si臋 ku ledom full cycle. / pomysl nad hps 400W
a)聽Mars Hydro Reflector48 48x5W 240W / potrzebujesz 3 takie panele
b)聽Mars Hydro Mars II 400 / potrzebujesz 2 takie panele
Czy jest sens dop艂aca膰 450z艂 do drugiej lampy? 240w zaspokoi tego boxa? / Mars Hydro Reflector48 pobiera jedynie 100W, Mars II 150W
3.聽Zestaw wentylacyjny Axial Turbo 150mm + Filtr Can Lite 425-467 m3/h / Czy ten wentylator nie jest za mocny na Twojego boxa ?
4.聽Wentylator mieszaj膮cy Cornwall Electronics 15W / ok
5.聽Zestaw Milwaukee PH600 miernik pH + p艂yn KCL 300ml + saszetki do kalibracji / ok
6.聽Programator czasowy LEXTON LXU02 / ok
7.聽Bioogr贸d Miernik pH / urodzajno艣ci gleby kwasomierz (43z艂, jest sens?) / Jesli bedziesz uprawial na nawozach organicznych to nie.
8. Wszelkiego rodzaju akcesoria (haczyki, siatka na owady do wentylacji, zawieszki itp) / ok
9. Stacja pogody / ok
10. Donice 11L, podstawki.聽 / ok
11. Nawil偶acz powietrza z regulacj膮. / ja nie uzywam
12. Ziema聽CANNA TERRA PROFESSIONAL PLUS / ok

I tu mam pytanie o nawozy. Czyta艂em sporo temat贸w tutaj i zapisa艂em sobie:
- biogrow biobizz, biobloom, top max (1/2 dawki producenta)聽 / mozesz smialo uzywac 100% zalecanej dawki, to sa nawozy organiczne.

聽1.聽pomysl nad hps 400W聽
聽Po reasearchu i recenzjach grower贸w zdecydowa艂em si臋 na zaproponowany wy偶ej full spectrum led tsw2000 馃檪

2.聽Czy ten wentylator nie jest za mocny na Twojego boxa ?
Tego to ja nie wiem, zastanawia艂em si臋 jeszcze nad takim troche s艂abszym:聽airroxy quiet (silent) 150mm聽Przepustowo艣膰257 m^3/h i filtr聽CAN-FILTERS
-wersja CAN-Original250 do 325 m3/h

聽Edit:聽

A jak膮 przewag臋 ma HPS 400w nad takim tsw2000? Nie lepiej leda kt贸ry ma full spectrum 艣wiat艂o i du偶膮 powierzchnie?聽

Edited by MonoPower