Skocz do zawartości
doominik

Wyciszenie wentylacji (wyciągu) vol. 2 (mdf)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem trochę wolnego czasu i jako, że mam nowy zestaw dmuchawa+filtr (rhino 8") i jest o wiele głośniejszy od tego, który obecnie używam, postanowiłem zrobić do tego wyciszenie.

Tym razem użyłem troszkę lepszych materiałów: skrzynka z mdf+maty bitumiczne+trochę mat piankowych.

Zacząłem od budowy skrzynki-wszytko powycinali mi panowie wg. mojego projektu w lokalnym budowlanym w cenie jednej płyty mdf 18mm

 

ovf9hHTBYECTzzoI93Mlj5E_SDzVgZZ2p0JyCfIv

 

Potem tą skrzynkę wykleiłem matami bitumicznymi, a jak się skończyły (miałem tylko jedną paczkę), to wykorzystałem maty piankowe, które zostały mi z poprzedniego tłumika.

 

5U_QHFKvEPZkpFhJM_zGPRyfMoo5bE_YkA_HW5tfnp1sqiDa6pCOY-wW3OHocCz0BAoJAwHS7jKEqvVW

 

Tak to wygląda już z zamontowanym wentylatorem.

NUxDzsoz6kkvqYHv7eKxGdy9CpyDRfzYQ9aKfyWw

 

I efekt końcowy:

 

vxtmxvaugaFclnOLDUPAcyRyQLl4qD1nk54dTWsJ

 

Teraz efekt akustyczny jest taki, że sam wentylator generował hałas na poziomie 88dB, a zamknięty w skrzynce 

 68dB (mierzone telefonem). Różnica jest ogromna

Dun08WxcglARhTsX-8NqRBG60jksoXTkiNoR2p3O vs. 2Pnvy7_i4KrTBgdFGkuyIT4cJgamDnCgWMs0fFML

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalerzalo Ci na cichym wentylatorze, to trzeba bylo kupic TD Silent ktory jest juz fabrycznie wyciszony do 22-25 dB .


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, CheMsKuN said:

Jesli zalerzalo Ci na cichym wentylatorze, to trzeba bylo kupic TD Silent ktory jest juz fabrycznie wyciszony do 22-25 dB .

Oglądałem ten td i jest jak najbardziej spoko, ale ta wartość 22dB to chwyt marketingowy-ludzkie ucho nie wyłapuje dźwięków o niższym natężeniu niż chyba 40dB, a jego jednak słychać. U mnie w sklepie taki td 8" to około 250 funciaków, a ja mniej zapłaciłem za wentylator, filtr i przewód wentylacyjny i do tego mdf na ten tłumik. 

Jak ktoś chce gotowy produkt, to ten td jest bardzo dobry i jaki pisałem wyżej, uruchamiałem taki w sklepie i mogę potwierdzić jego cichą pracę. 

Są wentylatory jeszcze cichsze, jak np. helios. 

Mój sposób jest raczej dla kogoś, kto już ma wszystkie graty i chce kupować nowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...