Skocz do zawartości
doominik

Który system wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie uruchomiłem system z automatycznym podlewaniem Atami Wilma-jest to stosunkowo tani i prosty system, gdzie do każdej doniczki mamy podłączony wężyk doprowadzający wodę i możemy dowolnie ustawiać czasy podlewania. 

Zastanawiam się, czy jest jakiś system, który lepiej sprawdzałby się w sytuacji, kiedy muszę wyjechać na tydzień (regularnie mi mi się to zdarza). 

W obecnym systemie wystarczy, że naleję dużo wody i dodam trochę mniej nawozów, niż bym mógł i już się nauczyłem, że ph po kilku dniach podskoczy, ale w tydzień nie przekracza 6,5. Wiem już ile ph down muszę dodać, żeby je obniżyć do 6,0 więc w ostateczności mógłbym to naszykować i poprosić kogoś, żeby to po prostu dodał w raz z 10l świeżej wody. 

Czy jest jakiś system , który może być bardziej bezobsługowy?

p-1824-wilma-8-xl-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik przy hydro to raczej jednak trzeba pilnować tego wszystkiego, jak chciałbyś mniej obsługi to już może w normalnej glebie posadzić i zainstalować automatyczne podlewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Tester said:

@doominik przy hydro to raczej jednak trzeba pilnować tego wszystkiego, jak chciałbyś mniej obsługi to już może w normalnej glebie posadzić i zainstalować automatyczne podlewanie

Jak na razie to ta wilma się spisuje całkiem nieźle, tylko ja jeszcze się muszę dużo nauczyć. Mam kogoś, kto mógłby wpaść co 2-3 dni i np. dolać wody i sprawdzić ph i przez telefon mógłbym wtedy powiedzieć ile np ph down dodać.

Podoba mi się też pomysł na uprawę w coco i tekstylnych workach w systemie drain to waist-można dać zbiornik powiedzmy 100l i zaworek sterowany timerem-tylko trzeba mieć do dobrze ustawione. 

taki timerek:

 

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...