Jump to content
Sign in to follow this  
doominik

Wyciszenie wentylacji (wyciągu)

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam

Po odpaleniu swojego boxa trochę irytował mi mnie hałas, pochodzący głównie z wentylacji. Sam wiatrak mieszający powietrze w namiocie jakoś jeszcze znoszę, ale wyciąg powietrza na zewnątrz był irytujący, wiec postanowiłem zrobić "tłumik". 

Zacząłem od zakupu rury izolowanej wełną mineralną i mat wygłuszających-razem 20GBP na eBay.

Zamiast mat można z powodzeniem wykorzystać papierowe matlesy po jajkach. 

4EFj4G5fsaNZy5q0xe0dVwWkFXlQIYEn8Kk3hQsc

VGChshLJuQO1RwOzZaX6CVQq8zb8d0LHBWEGTN8N

Potem znalazłem karton wystarczająco duży, żebym mógł zmieścić w nim wentylator  i wykleiłem go matami od środka.

XBOd_lH0f6KlMR1zbLm8fEYH4IqR8125DOBhAOxD

NVwnqWgDCavSzufed6-ZYDE3rYZBklzT1vdOnQsJ

Nie musi być to zrobione zbyt starannie, a nawet lepiej jak jest więcej nierówności i załamań. 

Na gorze dołożyłem jeszcze jeden karton, który po prostu kieruje powietrza w odpowiednim kierunku.

WrNFx46aHYMNqIj2Bnpji5MS9T9xtHHgmlh_mGmD

U mnie idealnie pasuje w miejsce między boxem a szafką na nawozy itd i nie kieruje wilgotnego powietrza na zimną  ścianę (wolę unikać pleśni na ścianach). 

KQ1pyciEg30bdzBti9U9TuxyDPA-iJ1WIccEiS7P

W środku boxa już standardowo, tylko ta rura jest znacznie grubsza od starej 4". 

U1Vq5tXj96xKSQ49SQned5_bUXm78VVvOKdwRcTk

Efekt mnie zadowala-całość przy pracy na maksymalnych obrotach jest niemal niesłyszalna przy włączonym wiatraku w mieszającym powietrze w środku (teraz trzeba znaleźć cichszy😉).

Edited by doominik