Skocz do zawartości
doominik

Wyciszenie wentylacji (wyciągu) vol. 1 (karton)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po odpaleniu swojego boxa trochę irytował mi mnie hałas, pochodzący głównie z wentylacji. Sam wiatrak mieszający powietrze w namiocie jakoś jeszcze znoszę, ale wyciąg powietrza na zewnątrz był irytujący, wiec postanowiłem zrobić "tłumik". 

Zacząłem od zakupu rury izolowanej wełną mineralną i mat wygłuszających-razem 20GBP na eBay.

Zamiast mat można z powodzeniem wykorzystać papierowe matlesy po jajkach. 

4EFj4G5fsaNZy5q0xe0dVwWkFXlQIYEn8Kk3hQsc

VGChshLJuQO1RwOzZaX6CVQq8zb8d0LHBWEGTN8N

 

Potem znalazłem karton wystarczająco duży, żebym mógł zmieścić w nim wentylator  i wykleiłem go matami od środka.

 

XBOd_lH0f6KlMR1zbLm8fEYH4IqR8125DOBhAOxD

NVwnqWgDCavSzufed6-ZYDE3rYZBklzT1vdOnQsJ

Nie musi być to zrobione zbyt starannie, a nawet lepiej jak jest więcej nierówności i załamań. 

 

Na gorze dołożyłem jeszcze jeden karton, który po prostu kieruje powietrza w odpowiednim kierunku.

WrNFx46aHYMNqIj2Bnpji5MS9T9xtHHgmlh_mGmD

 

U mnie idealnie pasuje w miejsce między boxem a szafką na nawozy itd i nie kieruje wilgotnego powietrza na zimną  ścianę (wolę unikać pleśni na ścianach). 

 

KQ1pyciEg30bdzBti9U9TuxyDPA-iJ1WIccEiS7P

 

W środku boxa już standardowo, tylko ta rura jest znacznie grubsza od starej 4". 

U1Vq5tXj96xKSQ49SQned5_bUXm78VVvOKdwRcTk

 

Efekt mnie zadowala-całość przy pracy na maksymalnych obrotach jest niemal niesłyszalna przy włączonym wiatraku w mieszającym powietrze w środku (teraz trzeba znaleźć cichszy?).

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k21p ja to wszystko dawno wywaliłem. Niestety, ale jak chcesz mieć cicho, to trzeba zainwestować w duży filtr, ciche rury i cichy wentylator, najlepiej sporo za duży, żeby pracował na wolnych obrotach. 

@Ważniak jak to tam chodziło jak  na obrazkach to nic się nie zbierało. Karton musiałby być sporo chłodniejszy od powietrza, żeby się coś tak skropliło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 01/10/2021 o 21:08, doominik napisał:

@k21p

 
 

ja to wszystko dawno wywaliłem. Niestety, ale jak chcesz mieć cicho, to trzeba zainwestować w duży filtr, ciche rury i cichy wentylator, najlepiej sporo za duży, żeby pracował na wolnych obrotach. 

 

Kurcze szkoda mi zmieniac wentylator, mam prima klime 420, na namiot 120x120.

Masz jakies szczegolne rury i filtr do polecenia? Musze wymienic filtr wiec fajnie kupic cos sprawdzonego.

 

 

 

Cytat

 

@Ważniak

 
 

 

 

Edytowane przez k21p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, doominik napisał:

@k21p

×
GRAMMALECTE
Lexicographe
Correction grammaticale
Éditeur lexical
Conjugueur
Onglet
Fenêtre
 

filtr, który wytrzymuje mi najdłużej, to phresh-jest bardzo duży, bo to jest 20cm/100cm. Ma 2 lata i dalej daje radę

 

Pytanko nowicjusza, jak rozpoznajesz czy filtr jest nadal dobry? Po zapachu czy sa jakies inne wytyczne?

Edytowane przez k21p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko od siebie, że jak filtr się skończy, to można z powodzeniem zdemontować  obudowę i wymienić węgiel aktywny. robiłem już tak w przypadku dwóch mniejszych filtrów. w moim przypadku obudowy były nitowane, ale rozwiercenie takich nitów to moment, potem można obudowę skleić power tapem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 01/10/2021 o 21:08, doominik napisał:

ja to wszystko dawno wywaliłem.

Jak efekt był zadowalajacy, to dlaczego to wywaliles? Coś było nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...