Skocz do zawartości
doominik

Glosna wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabralem sie za skladanie boxa i zamontowalem wentylacje-zaczalem Ja testowac i mimo, ze wybralem jeden z cichszych modeli, to calosc jest dosyc glowna. 

Czy probowal ktos wygluszac wentylacje w boxie? Zastanawiam sie nad wiciszonymi rurami i czyms w rodzaju tlumika na filtr i dmuchawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz: filtr + wentylator + rura wentylacyjna akustyczna (którą masz zamiar kupić) prowadzące bezpośrednio do otworu wyciągającego to powinno być spoko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoim doświadczeniem z głośną wentylacją:

zacząłem od małego wentylatora 4" z małym filtrem, ale ten nie dawał rady-filtr go za bardzo spowalniał. Kupiłem mocniejszy wentylator też 4", ze by nie kupować nowego filtra i przewodów, ale ten o ile dawał radę, to był nieznośnie głośny.

Poszedłem na całość i kupiłem wentylator rhino 8"

ZUp5QkgxZCb3n35NIkc7x_yrRcO9E3RS6hBS9S0r

 

Działa to świetnie, ale jednak chciałem go wyciszyć i zbudowałem bu skrzynie i dołączyłem sterowanie, bo jest zdecydowanie za mocny do mojego boksa.

Skrzynkę zrobiłem sam z mdf (opis jest w dziale majsterkowicz), a sterowanie to sterownik sms smart z czujnikiem temperatury.

Mxo4slKgNFPl5Oq7G-suUVQkXZIwduXRL6i5ifXR

W2SWTd6tpgErXshDqaQzAEgJBR97ADV-ebKhRwh5

 

Skrzynia świetnie wyciszała pracę wentylatora, ale przy spowalnianiu jego obrotów za pomocą sterownika silnik zaczynał buczeć i ta właśnie skrzynia działała jak subwoofer i buczenie było słychać w całym domu.

Uznałem, że ten typ tak ma i szarpnąłem się na ultra cichy wentylator TD silent 8"-spory wydatek ale jest mega cichy, no tylko, że jak wracam z nocnej zmiany i w domu jest cichutko, to słychać buczenie.

Okazuje się, że standardowe silniki w elektryczne muszą mieć kontroler z transformatorem, żeby tak właśnie nie buczały-najtańsze to około 60 funtów. 

Teraz wentylacja pracuje niemal bezszelestnie. 

6bWTbGX9EjIJzTXpUs6xS1rk_PQ4rkcPct9kGJr4

TsJckx9AYga0CUf1t7NQIWqhb2oFgnmh-nHnysN0

QO1WoBMhbpsIz-kUci96EP5H4mOVwKqLvocTWEUf

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...