Skocz do zawartości
dromek1996

Nawozy BioBizz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Wczoraj doszły do mnie zamówione rzeczy w tym właśnie te nawozy. Lecz nie ma na nich napisanej instrukcji stosowania. Jakieś tabele znalazłem w googlach, lecz nie wiem czy kazdy lać osobno czy wszystkie 3 do jednego z biornika z wodą. Dodatkowo czy przeplatać, w sensie lać nawóz, a za 3 dni wodą, potem znowu nawóz, i znowu sama woda czy przez cały okres życia rośliny lać tylko rozcieńczonymi nawozami. Czy ktoś stosował nawozy tej firmy? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź ?

20190925_134047[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uprawiałem w hydro ale tam musisz kontorlować poziom EC składników odżywczych. Jak uprawiasz w glebie to masz cały czas składniki odżywcze w w hydro w wodzie musi być cały czas pożywka dla roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dromek1996 to na początek możesz dać 1ml na litr wody i dojść do maksymalnej dawki 4ml na 1l wody oczywiście trzeba uważać aby nie przesadzać co drugie lub trzecie podlewanie nawozem, raz woda z nawozem, raz czysta woda na zmianę aby nie lać cały czas nawozem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  No i tak chyba będę robić właśnie jak mówisz czyli według tabeli od BioBizz. Oczywiście błąd zrobiłem i nie zamówiłem odpowiedniej gleby do tychże nawozów lecz z początkiem miesiąca to zrobię. I doszedłem do wniosku że chyba jednak wszystkie nawozy miesza się w jeden. Czyli np po 1ml z każdego z tych nawozów do jednego litra wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dromek1996 Nie. Każdy nawóz ma swoje przeznaczenie, a nie wszystko na raz i ch*j. W pierwszym tygodniu roslina ma wysrane na nawóz do kwitnienia i boosta topów bo potrzebuje w głownej mierze azotu (N), a w fazie kwitniena potrzebuje potas (P), i fosfor (K)... Tabela i to co ja powiedziałem powinny ci wsyatrczyc do opdowiedniego dawkowania nawozu w danej fazie wzrostu... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szafonix  Zatem kolego według ciebie powinienem mieć przy trzech nawozach trzy osobne butelki z przygotowanym roztworem.

A jak ma się to do przykładu z tabeli poniżej?spacer.png

Edytowane przez dromek1996
Dodam dodatkowo ze moja roślinka jest juz w 3 tygodniu od 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Tak poczytałem o tych nawozach i ogarniam co jest do czego i który kiedy. Największe pytanie brzmi o podany wyżej przykład stosowania. Jest 5 nawozów po kilka ml każdy i konewka z 1L wody. Czyli wszystkie nawozy w odpowiedniej dawce i porze dajemy do litra wody. Czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dromek1996 Tak i stosuj tak jak pisał @Tester czyli powiedzmy co 3-cie podlewanie, ale na początku nie dawaj żadnych nawozów jeśli masz ziemię która posiada już podstawowe "witaminki" (N,P,K) a Panna jest jeszcze mała, wtedy powinno to wystarczyć koleżance/ką na około 3 tygodnie ?

 

Edytowane przez Dominika3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ludziska. Zatem jako że to już praktycznie 4 tydzień po jutrze robię miksturę z 3 nawozów i podlewam nim co 2-3 raz. Dzięki za wyciągniętą dłoń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie kwitną. Obstawiam że nie jest to automat. Jak mówiłem znaleziona w gibonie pestka. Robię ją jako próbę czy w moich warunkach dam radę to pociągnąć.A nasionka feminizowane mam już zamówione. Twierdzę że to nie automat bo czytałem że automaty kwitną między 14 a 21 dniem życia. Ten stoi 30 dzień i nadal nie widzę płci więc stąd teoria

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie mieszaj nawozów bo po co? No chyba że chcesz doprowadzić do nadmiaru składników co na pewno spowolni wzrost ? Każdy nawóz masz na różne fazy i najlepiej tak je stosuj. Na wega daj tylko bio grow :classic_wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma takiego czasu w życiu roślinki ze trzeba połączyć dwa nawozy? 

Albo źle czytam te tabelki albo od 3 tygodnia to już z wszystkich butelek dajesz po troszkę? 

Przy okazji takie pytanie do automatów lepiej zapodać light mix czy all mix? Bo ich lepiej nie przesadzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...