Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masło konopne z topów 

masło-konopne-z-topów.jpg

Masło konopne z topów może być wykorzystywane do przyrządzenia różnego rodzaju potraw, wypieków i innych smakołyków jak np. sosy, budynie, ciasta, ciasteczka, czekolada i wiele innych rzeczy. Masło konopne nie jest wykorzystywane do smarowania pieczywa. Takie masło można zrobić z kwiatostanów konopi indyjskiej oraz z liści i łodyg. Każda część konopi może być spożytkowana, chyba tylko oprócz korzeni, chociaż pomysłowi rolnicy i na nie mogli by znaleźć sposób aby coś z nimi zrobić. 

masło-konopne-z-topów.jpg

To jak mocne będzie masło konopne zależy w jakich proporcjach zostaną wykorzystane topy do normalnego masła oraz jakiej jakości użyjesz marihuany, wiadomo czym mocniejsza odmiana tym nasze masło będzie posiadać większą moc. 

masło-konopne-z-marihuany.jpg

Również na to jak będzie działać masło konopne zależy od organizmu danego człowieka. Znaczenie ma masa ciała oraz doświadczenie w paleniu marihuany, osoby które często palą mają wyrobioną większą tolerancje na THC, a także pewne indywidualne predyspozycje w jakimś stopniu mają wpływ na działanie. 

masło-konopne-z-marihuany.jpg

Masło konopne z topów potrzebne składniki:

- kwiatostany marihuany w ilości 5g-10g, zależy od odmiany konopi ich zawartości THC

- jedna kostka masła 82% tłuszczu

- 4 szklanki wody 

Kwiatostany marihuany trzeba oczyścić z chlorofilu wygotowując je w wodzie.

masło-z-marihuany.jpg

masło-konopne-z-topów.jpg

masło-konopne-z-marihuany.jpg

Masło konopne z topów przepis: 

- nalej do garnka 4 szklanki wody

- doprowadź do zagotowania wody 

- do wody która jest zagotowana dodaj masło 

- kiedy masło się rozpuści w wodzie to dodaj do niej topy 

- najlepiej aby topy były rozdrobnione

- wymieszaj wszystko dokładnie łyżką drewnianą

- zmniejsz na mały płomień aby jedynie lekko woda bulgotała

- gotuj wszystko przez 60 minut pilnując aby nie doszło do zbrązowienia 

- kiedy wszystko ugotujesz odcedź masło konopne przez gazę

- całość niech ostygnie w temperaturze pokojowej 

- kiedy masło ostygnie to wstaw je do lodówki

Życzymy udanych wypieków !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już w którymś wpisie czytam o wygotowywaniu - pozbywaniu się  chlorofilu. skoro mleko, albo masło jest zielone, to raczej się chlorofilu nie pozbyto. może jakiejś goryczki i nieprzyjemnego posmaczku się można pozbyć, ale to nie chlorofil. a moje pytanie jest następujące: czy jak mi nie przeszkadza smaczek, to można sobie  pominąć to gotowanie w wodzie? czy to obowiązkowy etap? bo  gdzieś dawno temu czytałem, że to cośtam daje. zamienia  kanabinole na inne czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam doświadczenia :) ile kostek masła dać na taką ilość liści żeby to miało sens?Liście są wyjęte z zamrazarki.Właśnie je rozmrażam a potem mam w planie dekarboksylacje w piekarniku.Dajcie jakąś radę bo tego jeszcze nie robiłem.

20220616_145957.jpg

Pomyliłem tematy...ale to nic.Napiszcie coś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 1kostka ;)

Jeszcze mnie coastko nie klepło w życiu.

Jadłem kilka razy a raz podobno mocne

Z samych lisci...?

...może kopać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy właśnie nie.Stare wiatraki i te z golenia po drodze...dorzucam trochę małych, świeżych topków z wczorajszej kosy i symbolicznie 1g suchego AK47 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...