Skocz do zawartości
doominik

Paradise seeds-Vertigo x10-Mars Hydro TS2000W

Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, Tester said:

oby nie zastała tam susza ? 

 

Nie no, aż tak to nie-dziś zalałem tam 80l i muszę częściej sprawdzać poziom. 

Trochę się zdziwiłem, bo EC nie skoczyło do góry przy takiej utracie wody-czy dobrze wnioskuję, że to oznacza, że rośliny pobierają większość składników odżywczych z wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update po zakończonym 5tym tygodniu:

Krzaki po małym lst (mogłem je bardziej pomęczyć) i oprysku Evolution zrobiły się mega gęste i powoli przechodzą w kwitnienie. Na razie nawozy mam w proporcji pomiędzy grow a pre-flower z racji tego, że pod jednym systemem mam też o 2 tygodnie młodsze roślinki. Dużo azotu chyba trochę hamuje kwitnienie.

S5rBXu8DZxex6uDMRZ_z3sH5SHUtrb-lCuJQJRVL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki cały czas rosną i kwitną w zupełnie innym tempie-pewnie trudny początek teraz wychodzi. Jest tam strasznie gęsto i jak wcześniej chciałem wymieniać ten system nawadniania z 8x18l na 2 po 8x11l to teraz już dam sobie spokój, bo 4 krzaki na hydro to akurat pod jednym panelem-jest i tak dosyć ciasno.

Na kilku liściach wyskoczyły brązowe plamy-z opisów wynika, że to nadmiar magnezu-do tej pory dodawałem cal+mag i chyba już nie potrzeba

H3V4CsWhzLAXc2NUD5rnCX9xhctFuVb7Ny8uO5w4

 

Taka ciekawostka: lewej stronie boxa mam 4x vertigo i w roku mały cheese, który miałem jako gratis (uszkodzony jeszcze w łupince teraz rośnie jak po topowaniu-ma 2 szczyty), a po praej jest 8x quick one młodsze o 2 i pół tygodnia. Różnica jest kolosalna ?

2pOt3I2IBMo5Lmliv4uCNXOvcJL_TiF2os7WbN2p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad zlamaniem tych szcztow ktore tak wystrzelily w gore, dzieki temu po zrownaniu calosci bedziesz mogl rownomiernie oswietlic wszystkie szczyty.  Jesli tego nie zrobisz, wszystkie dolne topy beda luzniejsze od tych 4-5ciu ktore wystrzelily w gore. Panele od Mars Hydro maja to do siebie ze trzeba je trzymac stosunkowo nisko nad plantami (generalnie ledy maja o wiele nizsza penetracje swiatla jak np. hps), dopiero wtedy otrzymujesz ilosc PAR sugerowana przez producenta.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN no tak mysle zrobic, bo one ciagle rosna. To jest roslinka, ktora mialem wywalic, bo byla mocno przypalona nawozem, ale odbila i rosnie, tylko jest ponad tydzien za pozostalymi.

dzis po jednym dniu ze swieza woda znowu wstaly jej liscie i wyglada na to, ze jest jeszcze blizej swiatla.

podpowiedz jak ja lamac, zeby nie popsuc? To jest na zasadzie jak przy super cropping?

85E7BCE0-5B42-4887-A8F3-C3DA44583AEA.thumb.jpeg.cb12d666b9fcabb5aefaebf739b61722.jpeg

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz wykonac super cropping, albo polamac krzak w dwoch miejscach i ustawic zlamany odcinek galezi w ksztalcie litery N , tak ja ja to zrobilem w tym temacie 

Ja bym na Twoim miejscu tam gdzie masz miejsce na polozoenie szczytu pod katem 90° wykonal super cropping, a szczyty rosnace po samym srodku tam gdzie z miejscem lipa, polamal bym w Nke.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...