Skocz do zawartości
doominik

Paradise seeds-Vertigo x10-Mars Hydro TS2000W

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Andi said:

@doominik ale co do tego może mieć keramzyt ?

może nie był dobrze wypłukany i jakaś sól się wytrąca?

wychodzi na to, że dałem za dużo nawozów, mimo, że niewiele ponad połowę dawki-czytam sobie i oglądam i wychodzi, że wata mineralna i keramzyt szybko wysychają i nawozy się na nich mogą odkładać. Potem przy kolejnym podlaniu się rozpuszczają i efekt może być taki, że korzenie dostają o wiele większą dawkę.

Poprawcie mnie, jeśli przyjąłem niewłaściwy kierunek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update po płukaniu:

Dwie roślinki uratowane, dla jednej już chyba jest za późno.

P.S. Zastanawiam się, czy nie zostawić ich tam już po 2 w tych doniczkach (18l), a z drugiej strony boksa wsadzić inne roślinki-mogę odkupić od kolegi nasionka Quick One od Royal Queen Seeds-tylko musiałbym zrobić im osobne podlewanie, aż bo momentu jak zakwitną?

vnXwEX35xmrX_-SW7UVh5E1zzbkpQ4XZrl5qzq6q

gN3ofaQV3KzzU44w1QQHJORqqfnmxxp6mSSIg3X_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Bo będzie między nimi 2 tygodnie różnicy, wiec te vertigo już będą w pewnym momencie musiały dostawać nawozy na bloom, a małe jeszcze vege. Nie będzie to jakoś uciążliwe, bo 2 tygodnie później już wszystkie będą na tym samym papu. 

Przynajmniej ja tak to widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego problemu jaki miałem z nadmiarem nawozów to wygląda to tak:

producent daje jakieś tam proporcje i zakładany przedział ec. Ja dałem sporo mniej od tego, co napisali na butelkach, z zachowaniem proporcji między poszczególnymi produktami. 

Czytam i oglądam na youtube, że takie proporcje są ustalane dla hydroponiki np. DWC. W przypadku takiego medium jak u mnie, czyli keramzyt, czy kawałki waty mineralne problem jest taki, że pomiędzy podlaniami woda na nich wysycha, a nawozy osadzają się w postaci kryształków soli. Przy ponownym podlaniu ta sól się rozpuszcza i koncentracja miejscowa może być bardzo wysoka i przypalić nam krzaczka. 

Także na przyszłość plam jest taki: lejemy 1/3 tego co na butelkach i pilnujemy ec w dolnej granicy zalecanego przedziału. Potem możemy dodać odrobinkę więcej papu, ale obserwując jak reagują roślinki. 

Co jeszcze wyczytałem, to że np. automaty potrzebują mniejszych stężeń nawozów (w dobrej ziemi nie zalecają w ogóle nawożenia, aż roślina zacznie dobrze kwitnąć i to też z umiarem. 

Na foto widać białe kropki-sól z nawozów

JcyBCjqDEPNiMuD5__e9emUJIZQOVAfR-tzVf_Ct

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzień 26:

Roślinki na początku trochę ucierpiały w wyniku zbyt dużej ilości nawozów. Okazało się, że mierniki ph i ec były do tyłka. Zainwestowałem w nowe i teraz roślinki wyraźnie odżyły. 

Niestety zdrowe są tylko 3, jedna niby żyje, ale nie rośnie, jednej usechł top, ale po jego usunięciu zaczęła rosnąć. 

Podniosłem trochę panelery, bo krzaki wcale się nie wyciągają, tylko rosną bardzo gęsto.

Tak to teraz wygląda:

9KsKtvuR4TvHZVl6v6gy7wFwZ-k20C3jHeO0O7E9

EAHplV3Al74M1bZF6Gb_Ouhr6TfBuBn9-EInJ1hC

QddfGYSr1-RZig7B3yQA5VzL_tYQzySH4_t5M3Et

X3Kz_fFmgFBBix1Pl1rhojL0U0Y8hMEsy__8CkYU

 

Przy okazji poszukiwań nowej wentylacji odkryłem grow shop 5 jazdy od domu. Świetnie zaopatrzony, goście wiedzą co robią i przy płaceniu gotówką ceny niewiele odbiegają od ebay i amazon.

Kupiłem u nich zestaw wentylacji Rhino z przewodem akustycznym i filtrem. Wentylator trafił się akurat zwrócony przez klienta-wymienił na zestaw wyciszony (są fajne, ale 4x droższe) ja złoże do swojego skrzynkę/tłumik, filtr jest nowy. Zestaw na przewód 8" więc spory.

Do tego nabyłem roztwór do kalibracji miernika ec, PureCleen on Plan Magic-zapobiega osadzaniu się soli w instalacji i działa jako pH down. Do tego jeszcze bloom booster pk.

 

F-vvTOwttL4nIttqxYRyUZz5fzpUSd5yb8Y1S18x

NTtahfCxUSktxbo--D-zHyC9iLE122Xi2ZnN7Lvb

uotFKiFZllt6OpEnLQc8Xou1pjgfyczYrGW0QQ5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...