Skocz do zawartości
doominik

Paradise seeds-Vertigo x10-Mars Hydro TS2000W

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, wielkitopek said:

będziesz jakoś je oddzielał w donicach czy idą tak jak widać? 

One tylko tak na chwile są razem, żeby były pod jedną lampą. Wsadziłem je już głębiej, bo chce zacząć używać tego systemu nawadniania. 

Korzenie już im zaczęły przerastać przez te kostki z wełny, wiec nie chcę, żeby schły za bardzo i jutro, może w środę będą już na swoich miejscach docelowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, doominik napisał:

Tłumaczproszę, co to jest ghe?

nawozy Twe :classic_ninja: heh

producent ?

 

Edytowane przez Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Pan said:

black diamond od ghe zajebisty jest na oucie bo nie trza podlewać tyle , taki hydrozel w płynie ?

To dodaje się do wody, którą już mam w zbiorniku? czytam, ze ma poprawiać przyswajanie składników odżywczych itd. Warto to jeszcze dołożyć do tych, które już mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 9/30/2019 at 12:05 PM, Dominika3 said:

No konkretnie poleciałeś z tematem ? Panele super, w przyszłym roku mam zamiar zakupić większego boxa i jeden taki panelik ?

Za rok już pewnie będą lepsze i tańsze, bo dzięki legalizacji w wielu miejscach, rynek się otworzył. 

Są już dostępne panele na diodach samsunga tańsze o połowę od tego, co było dostępne jeszcze rok temu. 

71sjjdKVI+L._AC_SL1500_.jpg

to jest 1500pln na amazon, a jeszcze rok temu takie panele z USA kosztowały niemal 2x tyle.

Mars Hydro też idzie do przodu i widzę, że mają coraz szerszy wybór coraz lepszych produktów. Ja kupowałem swoje 2 miesiące temu to moje były najwyższym modelem z tej serii, a teraz jest już model tsw3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, a mianowicie jedna roślinka nie wygląda najlepiej-końce liści zrobiły się żółto-brązowe.

RQ3Hkp3UIcGHwSMkw6GkPWyg9oBX69DG0ORI8L1Q

Możliwe, że ma za mokro? reszta roślinek wygląda dobrze, a ta jedna jest tylko ma taki problem, ale chyba też jest najniżej i strumień wody ją chyba zalewał. 

Reszta trzyma się dobrze:

lwtuF1jCrECYBw3DzmGnPkvt6XbT410tlAW9IpVp

QZX1Clg9a-pKlXZnsoYSJ9Pv3pNXfoWqmj-pFOhS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucho raczej nie, bo ta roślinka z brązowymi listkami ma najbardziej mokrą tą kostkę wełny. Podlewanie było ustawione na 3x15min na dobę i tak już nalałem nawozów wg tego, co jest na butelkach. ph rano miałem 6,4 i zbiłem do 5,9, ec jest 1,8 (trochę wzrosło, bo wczoraj było poniżej 1,5-zakładam, że jeszcze coś się wypłukuje z tego keramzytu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Kostki są wilgotne, ale nie nasiąknięte-oczywiście poza kilkoma minutami zaraz po podlewaniu. 

Wychodzi na to, że słabo wypłukałem kostki, lub niechcący je zgniotłem, bo inne roślinki rosną ładnie. 

vl2LgdyYqURjfaKSZAXq9WjJbW2ZiMOhC20cIPPC

Nauczka na przyszłość-wszystko płucz jeszcze jeden raz-może, coś było jeszcze w tym keramzycie, bo widzę, że EC mi idzie go góry

Teraz mają czystą wodę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Założenie tego wysiewu było takie, żeby się uczyć... niestety na błędach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...