Skocz do zawartości
doominik

Paradise seeds-Vertigo x10-Mars Hydro TS2000W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś wsadziłem 10 nasionek Vertigo od Paradise seeds-VERTIGO

Nasionka wsadziłem w kostki z waty mineralnej i zalałem wodą. Teraz są przykryte prewizorycznym "inkubatorem" zrobionym z kartonu wyklejonego od środka folią aluminiową i zamontowanym panelem led z amazona. Jest chiński panel małej mocy inadaje się najwyżej na pierwszy tydzień życia roślinki. 

 

uQn78FH6udnrPRAfBeAq6Wm1afWE9VuU0SjdG7kW

 

Docelowo roślinki trafią do boxa 200/200/100cm do hydroponiki (keramzyt), pod lampy mars hydro ts 2000w. 

Boxa złoże do końca przyszłego tygodnia i wtedy napiszę o nim troszkę wiecej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Dzień 4: 

ZT8-lefhqm9NstQlju7YS6PEs5cTfPJYuVV5u9qB

 

 

7 z 10 już wyszło, pozostałe mają pęknięte skorupki. Polałem je jeszcze wodą i może jeszcze wyjdą. 

Czy takie maleństwa podlewa się czystą wodą, czy już rozrabiać nawozy?

mam taki zestaw:

UTUBDvgl_JsCuvdxr5335BTFiu251Cygbz-kkIH-

 

Zacząłem składać box i jest realu jest większy niż sobie wyobrażałem. 

Wentylacja jest z regulacją i mam do tego jeszcze termostat :classic_biggrin:

 

rxNi-pZ0urMGbmhzUtcE7ZMtk0OfXHEhj6udn6sG

UyiiJ4h2DrHiEMNuUtt5_BUQZJcj99XWXoCc8hEx

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dekiel one tak po ostatniej nocy się wyciągneły. Przysnąłem troche i 5 godziny dłużej włączyłem im światło. Dziś odpalam timer? a jak mi się uda, to do wieczora będę miał już ogarnięty cały box

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik ucze siętrochę o hydro twoje roślinki są w kostkach z wełny mineralnej? te koszyczki kupiłes? a w doniczkach masz sam keramzyt? ile idzie do tego zestawu litrów roztworu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Skoczek said:

@doominik ucze siętrochę o hydro twoje roślinki są w kostkach z wełny mineralnej? te koszyczki kupiłes? a w doniczkach masz sam keramzyt? ile idzie do tego zestawu litrów roztworu ?

No ja też się ucze?

nasionka wsadziłem z kostki z wełny-kupiłem (na ebay) takie w plastrach, bo są bardzo wygodne. Mają gotowe dziurki na nasionka. Calość polałęm wodą i 3 dni później pokazały się pierwsze listki. 

W doniczkach jest keramzyt różnej gradacji (trzeba go najpierw dobrze wypłukać z pyłu, żeby potem nie zapychało nam się nawadnianie). Moje doniczki mają po 18l. 

Wanna pod doniczkami ma pojemność 180l, ale oczywiście nie napełnia jej się po brzegi-myślę, że 100l wystarczy

Generalnie wszystko kupuję na ebay lub amazon.

 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik ale w tych koszyczkach białych wsadzasz roślinki do docelowych doniczek? i w tym keramzycie jak mają korzenie rosnąć jak tam roztwór wodny jest rozprowadzany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skoczek Kostki z wełny przełożyłem do tych koszyczków i zasypałem keramzytem. Keramzyt jest porowaty  i wodę (ze wszystkimi nawozami). Na razie te roślinki jeszcze nie przerosły przez te kostki z wełny, ale to kwestia może 2 dni. 

Jak korzenie zaczną przerastać przez keramzyt, to wsadzę je w tych koszykach w te duże donice i odpalam pompę nawadniającą.

Cały system działa tak, że na dole jest wanna, do której nalewa się wodę i dodaje nawozy. Tą wodę pompka pompuje do każdej doniczki w za pomocą wężyków. Czasy nawadniania ustala zależą od podłoża (keramzyt najczęściej, bo nie trzyma wody zbyt długo, ale np. kokos już można raz dziennie czy nawet rzadziej), temperatury i wilgotności. Ja zacznę od dwóch cykli na dobę-każdy po 15minut, bo nie mam timera, który ogarniałby krótsze cykle. 

Mój system to gotowiec, ale można coś takiego złożyć samemu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawuja Ci sie te panele ? Ogarniasz temperature ? Pytam bo podobno mocno sie nagrzewaja.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Póki co, włączony jest jeden panel i tak, nagrzewa się cała ta obudowa, ale bez porównania do hps'ów. Na razie nie mam problemu z temperaturą. Nawet wentylacja jest wyłączona, tylko uchylam trochę boks z jednej strony i mam w tej chwili 25'C, gdzie w pokoju jest 21'C. Za kilka dni przesadzę te roślinki na swoje miejsca i odpalę drugi panel to zobaczymy czy wentylacja to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...