Skocz do zawartości
Tester

olej konopny forum

Rekomendowane odpowiedzi

Olej konopny forum

Niektóre osoby błędnie mylą różnego rodzaju oleje które można wytwarzać z marihuany. Często oszuści żerują na takich osobach sprzedając im olej z nasion konopi jako olej CBD czy RSO. Jeśli interesujesz się tematem olejów konopnych to przeczytaj ten krótki poradnik.

Olej konopny z nasion

Olej z nasion konopi nie posiada żadnych właściwości psychoaktywnych, jest otrzymywany w procesie tłoczenia, nasiona pochodzą z konopi siewnych. Jednak i taki olej posiada jakieś swoje właściwości zdrowotne. W takim oleju zawarte są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 a także różne witaminy A,E, składniki mineralne : magnez, wapń, cynk. Spożywanie oleju zmniejsza ryzyko zawałów i udarów, działa regenerująco na błony śluzowe a także działa na inne aspekty zdrowotne organizmu. Olej konopny z nasion również wykorzystywany jest do pielęgnacji ciała. Wynika to z jego składu: ok. 80 procent oleju składa się  z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), szczególnie kwasu linolowego z grupy kwasów tłuszczowych omega-6 i kwasu linolenowego z grupy omega-3. W dodatku mają one idealne względem siebie proporcje. Stosunek kwasów omega-6 do omega-3 wynosi 3: 1 i jest idealny dla prawidłowego metabolizmu lipidów. Dlatego warto olej z nasion konopi stosować.

Przeczytaj też: 

Olej CBD 

Olej RSO 

 

olej-konopny-forum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siemanko. Jaki olejek cbd polecacie i gdzie zamówić z wysyłką do DE? 

Interesują mnie tylko olejki dobrej jakości które pomogą na moje bóle pleców z którymi zmagam się od długiego czasu. Ostatnio używałem olejku od Medi Hemp 10teczke i działał bardzo dobrze, ale chętnie wypróbuje inne firmy czy inne olejki

IMG_20200512_170344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda out to będę robił olejek ekhm...CBD

20g suszu z piekarnika, 150ml spirytusu. Odparuje spiryt i w zależności ile będzie żywicy doleje oleju konopnego żeby było w sumie 10ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie ten olejek jest super na prawdę pomaga na ból. Niestety minusem jest cena za tą mała buteleczkę 68€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano na ból pleców nie wiedziałem że też działa a zmagam się w chuj z bólem. Nigdy nie stosował em to są te olejki co idzie nabyć normalnie w tych SKLEPACH W PL? @Bimbrownik  też zamierzam w tym sezonie poświęcić na olej tylko muszę się wstrzymać do zbiorów ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby amol pomaga ale nie zawsze a tabletek nie biorę ponieważ mam swoją ideologię z głowie inna niż inni na temat farmaceutyczne lekarstwa ? przyczyną jest praca fizyczna teraz już nie ale ból potrafi rozjebac system w nocy teraz dolegaja mi bóle od góry kręgi szyjne promieniuje w stronę dołu a lekarze ręce rozkładają tak samo jak na nadgarstki bolące lekarz mi powiedział że mam mniej pracować hahaah 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legalize@LLBanditos   heh coś nas łączy (jakkolwiek to brzmi;) ) ja już nauczyłem się żyć z chronicznym bólem choć czasem jest do "nieprzytomności". Nigdy nie brałem tabsów bo... nie więc teoretycznie powinno zadziałać cokolwiek jednak nie, tylko jeden lek pomaga i jest na receptę, a że lekarz to zło konieczne to nie chodzę. Z resztą i tak wypisywał cos innego co nie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12/05/2020 o 18:10, Bimbrownik napisał:

Jak się uda out to będę robił olejek ekhm...CBD

20g suszu z piekarnika, 150ml spirytusu. Odparuje spiryt i w zależności ile będzie żywicy doleje oleju konopnego żeby było w sumie 10ml

Jakie odmiany dobre? Czytałem ostatnio o cukrzycy... Mama ma i czymś z Czech się smaruje 

Tak na marginesie C99 mi nie rośnie ? a strara dobrą ponoć odmiana. Na plecy właśnie, skurcze itp

Edytowane przez Este2514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek CBD jest na prawdę spoko mi pomaga w bezsenności, ale także w walce ze stresem, ale warto przede wszystkim patrzeć na skład aby było jak najwięcej konopi siewnej im jej więcej tym lepsza jakość olejku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamila3212 Czytałem wczoraj w książce o konopiach, że CBD w przeciwieństwie do THC nie posiada właściwości wzmacniających apetyt. Ciekawe ile takich rozbieżności jest pomiędzy literaturą a rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz na każdego takie olejki działają inaczej. Mi akurat wzmaga apetyt. Tak samo jest z osobami chorymi np. na stwardnienie rozsiane. Również wspomagają prawidłowe funkcjonowanie. Wiem, bo mam taki przykład w rodzinie. 

Edytowane przez kamila3212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zaawansowanego stwardnienia, które ma np moja ex, jeden z najlepszych lekarzy w Polsce w tym temacie - powiedział że CBD nic nie da. Powiedział że jeśli ma skąd, albo możliwości wyjazdu to jak najbardziej z jednym ale : CBD + RSO  Byłem przy tej rozmowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...