Jump to content

Recommended Posts

Fioletowa marihuana

fioletowa-marihuana.jpg


Fioletowa marihuana nie jest niczym niezwykłym, istnieją odmiany które produkują fioletowe topy, wizualnie fajnie się prezentują takie kwiatostany. Kolor fioletowy pojawia się dzięki zawartości antocyjanów które są zaliczane do grupy flawonoidów  które odpowiadają za barwę konopi a także jako przeciwutleniacze, naturalne insekcydy oraz fungicydy, osłaniają roślinę przed atakiem grzybów i owadów.

fioletowa-marihuana.jpg


Często też, to w jakich warunkach rośnie roślina może mieć wpływ na ukazanie się fioletowych topów marihuany, w szczególności jeśli chodzi o temperaturę otoczenia. Fioletowa marihuana często pokazuje swoją niezwykłą barwę kiedy w dzień panuje wysoka temperatura i dużo światła a w nocy temperatura wyraźnie spada. Chodzi o wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą, a nie ciągle niska temperatura podczas uprawy fioletowej konopi. Są growerzy którzy do swoich growboxów wkładają wkłady z małych lodówek turystycznych, służyć to ma temu aby rośliny odczuwały sygnał stymulujący nadchodzącą jesień.

fioletowa-marihuana.jpg

Również kiedy konopie są często zraszane wodą to może mieć to wpływ na wybarwienie. W trakcie uprawy marihuany dominuje zielony chlorofil znajdujący się w roślince co jest normalną sprawą, lecz pod koniec fazy kwitnienia może nastąpić jego rozpad i może ukazać się potencjał antocyjanów pod postacią np. fioletowych kwiatów marihuany.

fioletowa-marihuana.jpg

Z fioletowej marihuany można zrobić haszysz który dobrze się prezentuje. Jednak najładniej wyglądają same kwiaty. Są różne odmiany fioletowe które można nabyć w sklepach z nasionami marihuany. Fioletowe odmiany występują w różnych odcieniach, niektóre są mniej fioletowe a niektóre bardziej, wszystko zależy w większości przypadków od genów danej odmiany. Polecamy fioletową marihuanę nie tylko ze względu na walory estetyczne lecz także na moc, niektóre fioletowe odmiany marihuany potrafią zaskoczyć swoim działaniem psychoaktywnym.

fioletowa-marihuana.jpg

fioletowa-marihuana.jpg

fioletowa-marihuana.jpg

fioletowa-marihuana.jpg

fioletowa-marihuana.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...