Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@onyx  Nowicjusz czy nie , masz swoje do przekazania i mam nadzieje, że się nie mylisz, co do tego, że thc rozpuszczone w alkoholu będzie klepało bez poddania tematu temperaturze, jaka uaktywnia jego właściwości. Natomiast, jak tylko będę w stanie ci pomoc to jasne, że pomogę.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@onyx  Dzięki ziomku, oboje się przekonamy w swoim czasie, co z tego będzie, ale dzięki za pomoc, bo chciałem to zrobić, a miałem obawy, co do dekarboksylacji, gdyż jakbym miał ją zrobić to zapach, by mi się mocno wymknął spod kontroli.

Jako ciekawostkę, powiem Ci, że czytałem gdzieś artykuł w którym gościu wkładał do piekarnika zakręcony słoik, podobno mocno niweluje zapach. 

 

Tak czy owak, pomysł Onyxa jest 100 razy lepszy, pomija piekarnik nie pomijając dekarboksylacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam coś pisali, że mocno niweluje zapach, nie mylić z całkowicie. 

50 czy 60 g materiału podejrzewam, że i tak zrobiło by masę smrodku. 

Ludzie z reguły pakują do piekarnika 5,10...

Ale piąteczkę można by na próbę wsadzić do słoja.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Powinno tyle być, ale pewnie zanim taka sama temperatura wystąpi w słoiku, jaka występuje w piekarniku to zajmie trochę dłużej, więc trzeba by było delikatnie wydłużyć czas procesu dekarboksylacji. Prawdopodobnie wystarczyłoby około 10-15 min dłużej, bo taki czas raczej by wystarczył, by ścianki słoika przejęły temperaturę otoczenia, i by w wewnątrz słoika temperatura panowała taka sama, jak na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner U mnie będzie w sumie 120 g tematu , więc jak z słoika i tak będzie się wydobywał zapach przy "pieczeniu"  to lipa przy takiej ilości tematu, bo i tak zaśmierdzi mi dom. Związku z tym, chyba zdam się na to pierwsze rozwiązanie, o jakim pisał @onyx .

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy najbezpieczniej jednak bo może nieco dłużej trzeba trzymać nalewke a efekty finalnie takie same lub nieco mniejsze, ogólnie zaciekawił mnie ten temat czy nie ma to negatywnego wpływu na kannabinoidy i terpeny zawarte w marihuanie, jednak mamy tu do czynienia z zamkniętym pojemnikiem bez obiegu powietrza i muszę zbadać temat czy sposób pomaga czy jednak szkodzi @KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@KlausKörner U mnie będzie w sumie 120 g tematu , więc jak z słoika i tak będzie się wydobywał zapach przy "pieczeniu"  to lipa przy takiej ilości tematu, bo i tak zaśmierdzi mi dom. Związku z tym, chyba zdam się na to pierwsze rozwiązanie, o jakim pisał @onyx .

Ja nawet nie brałbym innej opcji pod uwagę, skoro reakcja zachodzi tak czy siak w spirytusie. Nonsens wtedy to piec. 

Ten ziomeczek od ciastek napisał mi, że nie robił dekarb. Zmiksował upiekł i już. Piekł chwilę dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner dekarboksylacja to nie tylko pieczenie suszu w piekarniku, jeżeli chcesz zrobić ciastka to zanim zabierzesz się do pieczenia to wrzucasz kostkę masła do suszu i gotujesz to w 90% przez 4-5h i masz do 30% większą moc a do tego aktywujesz terpeny kannabinoidy oraz flawonoidy

@KlausKörner dokładnie w taki sam sposób postąpiłem z liśćmi i przyniosło to swoje efekty, osoby które olewają dekarboksylacje nie zdają sobie sprawy jakie to przynosi korzyści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @onyx Nurtuje mnie tylko jedno pytanie, a jakie jest takie, że mimo, że THC rozpuszcza i w tłuszczach i w alkoholu to czy jest psychoaktywne przez samo rozpuszczenie bez podgrzania ? Bo jakby spojrzeć na sam tłuszcz to można by utaplać topa w oleju, ale jak się go nie podgrzeje to czy top będzie klepał tylko wymoczony w oleju, w jakim THC po czasie się rozpuści? Pytanie zasadnicze jest takie: czy THC będzie aktywne po spożyciu bez podgrzania tematu, bo z tego, co czytałem to temperatura je uaktywnia, a nie samo to, że się rozpuściło w danej substancji czy to tłuszczu czy alkoholu. Powiedzcie, co sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy po przez podgrzanie przyspiesza to proces połączenia się alkoholu z marihuaną oraz zwiększa moc nalewki, bez podgrzania potrzeba więcej czasu na połączenie się składników oraz nalewka będzie słabsza ale w twoim przypadku nadrabiasz ilością

Screenshot_2021-06-29-00-30-46-960_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, onyx napisał:

@Zielone krainy po przez podgrzanie przyspiesza to proces połączenia się alkoholu z marihuaną oraz zwiększa moc nalewki, bez podgrzania potrzeba więcej czasu na połączenie się składników oraz nalewka będzie słabsza ale w twoim przypadku nadrabiasz ilością

Zgadza się. 

Screenshot_20210629_003017_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210629_002615_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...