Skocz do zawartości
Korequs

Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Kielnia said:

a to sterowanie to jakie masz ?

mam w sumie 2 sterowniki: 

1) Sterownik, na którym ustawiamy określoną temperaturę i minimalna moc (obroty) wentylatora, a on sam sobie ustala moc od założonego min. do max. w zależności od temperatury. 

W2SWTd6tpgErXshDqaQzAEgJBR97ADV-ebKhRwh5

2) to sterownik, który pożyczyłem od farelki, którą moja ❤️ nagrzewała sobie łazienkę. Ustala się temp. i on włącza i wyłącza wentylator czy co tam do niego podłączymy.

D971cQkiB2rMk7rImIZ2TukP4L_83qhWIWlhDy7i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CheMsKuN napisał:

wiatrak mieszajacy powinien chodzic caly czas.

Dokładnie, łodygi muszą być silne by udźwignąć te wszystkie pąki :classic_wink: Po za tym w naturalnych warunkach wiaterek jest przecież cały czas ?

A tak na marginesie to widzę, że kolega także poleciał w stronę "świateł Marsa". Dobry wybór :classic_smile: Na moje w zupełności Ci starczy na 4 koleżanki, z tym że ja na Twoim miejscu nie ładowałabym ich docelowo w 11 litrowe donice bo wtedy jak na boxa o szerokości 50x50 będzie naprawdę ciasno jak i zacznie się kombinacja by światło padało równomiernie na każdą. Ja właśnie taki mały błąd zrobiłam przez co musiałam zrezygnować z 4 sztuk na raz - a mam boxa 60x60 :classic_wink: Jak masz możliwość zakup donice 9 a nawet 7 litrowe - jeśli to automaty to w zupełności powinny wystarczyć. 

Edytowane przez Dominika3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika ma racje. 11L donice to taki "wypas", w namiocie 50x50 8L donice doskonale sie sprawdza. Bedziesz mial swobode w boxie, a to jest luixux ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wracając do tematu wiatraków wtlaczajacych powietrze. Przed zamontowaniem takowego mój namiot wyglądał jakby był zassany od środka.Jakby powietrze nie nadążało z wlotem. Gdy go zamontowałem w otwór, który wcześniej był jedynym otworem pasywnego wlotu powietrza, namiot się napompowal i to dość pokaźnie. Nie wygląda to naturalnie. Wygląda teraz jakby wyciągający nie nadążał. 

Czy to normalne aby growbox wyglądal jak "napompowany"??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 To normalne, a nawet pożądane, żeby namiot lekko zasysało. To się nazywa negatywne ciśnienie i nawet w dużych systemach, gdzie są wentylatory wtłaczające powietrze i większe wyciągające, stroi się to tak, żeby właśnie, żeby namiot lekko zasysało. Inaczej zapach wydostawał by się na zewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @Szym Macie oboje rację. 

Wentylator chyba za mocny bo namiot wyglądał jakby miał wybuchnąć zaraz!! ?? A pod oknem wyczułem zapach od samego rana. Także szybko zrezygnowałem z tego choć to bardzo fajne rozwiązanie aby pozbyć się wilgoci z którą walczyłem,ale zainwestowałem w odwilżacz. Zauważyłem pleche na 3 topach i wolę nie ryzykować. To inwestycja na przyszłość. 

Mam 10 dni do końca teoretycznie. 

Na kilku krzakach dziwne, różne rzeczy zauważam co jakiś czas. Wrzucę kilka fotek i fajnie jakby komuś udało się coś zdiagnozować z doświadczenia. 

Najbardziej jednak zastanawiają mnie roślinki, Grapefruity, które mają bardzo DZIWNE BIAŁE KOŃCÓWKI TOPÓW! Nie wiem czy uda mi się to dobrze pokazać na zdjęciach, ale jest ich tylko kilka I wyglądają na zdrowe, zbite szyszki tylko o co chodzi z tym białym szczytem? Ktoś co?! 

DSC_0041.JPG

_20201008_221300.JPG

A tutaj jakieś przebarwienia fioletowe, liście obsypane jakimś białym gownem ? i małe topki urosly na tej sztuce... 

DSC_0009.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89

15 godzin temu, Peka89 napisał:

A tutaj jakieś przebarwienia fioletowe, liście obsypane jakimś białym gownem ? i małe topki urosly na tej sztuce... 

przebarwienia się czasem robią a te białe to nie wiem czy chodzi ci o trichomy czy jaki coś innego, może mączlik 

15 godzin temu, Peka89 napisał:

wyglądają na zdrowe, zbite szyszki tylko o co chodzi z tym białym szczytem? Ktoś co?! 

pierwszy raz takie coś widzę jakiś mutagen ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie całości, około 10 dni do końca. DSC_0047.thumb.JPG.a2e7b74aebe6b6d5391c014735fc1b99.JPG

Tutaj widoczne różnice w odmianach.

Na czerwono : Bruce Banner

Na niebiesko : Gelato 

Na szaro : Grapefruit 

 

 

_20201009_214513.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...