Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Jak nawozić konopie ?

Recommended Posts

Wielu początkujących growerów zadaje pytanie jak nawozić konopie ?

jak-nawozić-konopie.jpg

Oczywiście konopie trzeba nawozić odpowiednimi nawozami dopasowanymi do konkretnej fazy wzrostu i kwitnienia. Nawozy zawierają odpowiednie substancje odżywcze które rośliny potrzebują do prawidłowego rozwoju, dzięki temu można osiągnąć duże zdrowe rośliny z grubymi kwiatami.

Częste błędy w nawożeniu konopi

Podczas uprawy marihuany często dochodzi w szczególności przez początkujących do przenawożenia marihuany. Młode kilku dniowe roślinki podlewane są nawozem często w mocnych dawkach co nie może dobrze się skończyć. Kiedy zastosujemy nową ziemię do naszych roślin to przez pierwsze 2-3 tygodnie nie trzeba ich nawozić ponieważ w nowej ziemi przeważnie na początkowy okres rozwoju roślin zawarte są składniki odżywcze. Roślince młodej dopiero co wykiełkowanej możesz zaszkodzić a nie pomóc stosując od razu nawozy, często też dochodzi do całkowitego spalenia rośliny od nadmiaru nawozów. Przeważnie na wzrost growerzy leją dużo nawozu zawierającego azot, pierwszym objawem przenawożenia są ciemno zielone liście, następnie końcówki są popalone, potem może to przejść na całą roślinę. 

W pierwszych dniach życia roślin podlewanie czystą wodą w zupełności wystarczy, potem po jakichś 2-3 tygodniach można zacząć delikatnie nawozić zaczynając od połowy dawki zalecanej przez producenta i z czasem stopniowo zwiększać do pełnej dawki. Często growerzy stosują dużo większe dawki i nic się nie dzieje rośliny rosną bardzo dobrze, wymaga to jednak wyczucia jeśli widać, że roślinie brakuje np. azotu to można zastosować większe dawki niż zaleca producent danego preparatu.

jak-nawozić-konopie.jpg

Mała ilość azotu w glebie

jak-nawozić-konopie.jpg

Problem z pH

Pamiętaj też o prawidłowym pH roztworu którym podlewasz swoje rośliny, przeważnie woda z kranu będzie się nadawała do podlewania, jeśli jednak dodasz jakichś nawozów to może zmienić się wartość na niekorzystny i będzie trzeba korygować pH naszego roztworu. Nawozy powinno się stosować co 2 lub 3 podlewanie aby uniknąć przenawożenia ziemi w której odkładają się pierwiastki. Bardzo wysokiej jakości ziemię marki Plagron, BioBizz, Canna znajdziesz w growshopach. Nie ma co oszczędzać na ziemi skoro cena nie jest jakaś wysoka a nowa gleba zapewni odpowiedni rozwój korzeni, jeśli zapewnisz odpowiednie warunki roślinie to możesz spodziewać się dużych plonów.

jak-nawozić-konopie.jpg

Nawożenie konopi w fazie kwitnienia 

Kiedy pojawią się oznaki kwitnienia czyli białe włoski to można zacząć lać nawozy na kwitnienie. Oczywiście tak samo jak w trybie wzrostu stosuj nawozy co 2 lub 3 podlewanie według zaleceń producenta i pamiętaj o pH roztworu. Nawozy na kwitnienie również można przedawkować i zepsuć sobie plony więc lepiej stosować się do wytycznych producentów. Specjalne nawozy do konopi możesz kupić w growshopach. 

Podsumowując - nieumiejętne dawkowanie nawozów może przynieść więcej szkód niż pożytku, jeśli jednak będziesz stosował się do zaleceń producentów to możesz zwiększyć swoje plony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...