Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Co to jest growbox ?

Recommended Posts

Co to jest growbox ?

co-to-jest-growbox.jpg
 

Growbox jest to specjalne pomieszczenie dostosowane pod uprawę marihuany. Przeważnie na growbox mówi się kiedy mamy do czynienia ze specjalnym namiotem do uprawy konopi który można kupić w growshopach, ale również zwykłą przerobioną szafkę też można tak nazwać. W growboxie tworzy się odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju roślin marihuany.

Wielkość growboxa

co-to-jest-growbox.jpg
 

O wielkości growboxa decyduje tylko i wyłącznie grower. Wiadomo, że jeśli chciał byś uprawiać dużo roślin to potrzebujesz jakiegoś większego modelu. Czym większy growbox tym mocniejsze musi być oświetlenie i wentylacja, koszt uprawy jest większy niż przy mniejszym growboxie. Na 1m2 możesz posadzić ok 10 roślin, na taką liczbę musiał byś mieć  np. lampę HPS 400W + do tego dobra wentylacja. Dobrze jest zagospodarować powierzchnię growboxa o wymiarach 30x30 na jedną roślinę, oraz trzeba przemyśleć jaka wysokość boksa będzie dla Ciebie dobra. W groshopach masz do wyboru różne rozmiary od najmniejszych małych growboxów po  największe w których możesz uprawiać wiele roślin. 

Samodzielne wykonanie growboxa
Można samemu zrobić swoje pomieszczenie do uprawy konopi, wystarczy tylko kilka narzędzi, materiałów i trochę chęci. Możesz growboxa wykonać z jakichś płyt drewnianych czy też z innego materiału, albo przerobić odpowiednio szafkę. Należy pamiętać o bezpieczeństwie, nie rób growboxa z kartonu czy jakiegoś stropianu ponieważ niektóre rodzaje oświetlenia jak HPS mocno się nagrzewają, może spowodować to pożar a tego nikt by nie chciał. Growbox musi być stabilnie wykonany aby można było bez obaw powiesić lampę i inne rzeczy potrzebne w uprawie jak wentylatory również z filtrem węglowym jeśli byś chciał pozbyć się zapachu. Boks musi być szczelnie wykonany aby do roślin nie dochodziło światło kiedy będą znajdować się w fazie ciemni, dlatego że mogło by to zakłócić fotoperiod który mógłby spowodować hermienie roślin, możesz przeczytać o tym poniżej:

Ściany growboxa

co-to-jest-growbox.jpg
 

Ściany naszego boksa w  którym uprawiane są konopie muszą dobrze odbijać światło. Bardzo dobrze sprawdzają się folie refleksyjne typu mylar. Zadbaj aby powierzchnia ścian twojego boksa była jak najbardziej gładka aby jak najwięcej światła odbijało się na rośliny,postaraj się folię umieścić jak najbardziej starannie. Folia typu mylar może ochronić przed kamerą termowizyjną. Możesz też pomalować growboxa od środka białą matową farbą.

Warunki uprawy

co-to-jest-growbox.jpg
 

Uprawiać konopie możesz praktycznie wszędzie jeśli masz prąd oraz wodę i nikt nie powołany nie ma dostępu do twojego miejsca w którym trzymasz swoje rośliny. W sumie nawet bez wody mogło by się obyć, zawsze można ją donosić, jednak przy dużej ilości wody lepiej aby była na miejscu. Jeśli masz panele na podłodze to możesz pod growboxa podłożyć jakąś folię aby nie doszło do gnicia podłogi, zawsze może się coś wylać na podłogę z doniczek, ale to już zależy tylko i wyłącznie o Ciebie. Najważniejsze jednak to dyskrecja w uprawie.

co-to-jest-growbox.jpg

Szczelność growboxa
Twój growbox musi być szczelny dlatego, że wtedy zapewniona będzie w pełni kontrola nad fotoperiodem a także w jakimś stopniu nad zapachem konopi która potrafi być mocno wyczuwalna szczególnie w fazie kwitnienia, dlatego zalecane jest posiadanie filtra węglowego. Kiedy growbox będzie bardzo nieszczelny i światło będzie wlatywać do środka w fazie ciemni, to rośliny mogą nie zakwitać, konopie muszą mieć zapewnioną ciemnie. Również może na nic przydać się filtr węglowy, kiedy pomieszczenie w którym są rośliny będzie nieszczelny ponieważ zapach będzie przedostawał się przez szczeliny, dlatego ważne jest aby każdy o tym wiedział co może powodować nieszczelne pomieszczenie z roślinami.
 

co-to-jest-growbox.jpg

Inne czynniki uprawy konopi
Warto swoje miejsce do uprawy konopi wyposażyć w dodatkowe rzeczy które nam pomogą w kontrolowaniu całego procesu wzrostu i kwitnienia naszych roślin. Obowiązkowym przedmiotem jest termometr najlepiej elektroniczny z sondą na kablu wraz z higrometrem który mierzy wilgotność. Jak zostało wcześniej wspomniane dodatkowy wiatrak mieszający również pozytywnie może wpłynąć na rośliny dając ruch powietrza przez co łodygi konopi zrobiły by się grubsze i wytrzymalsze. Przydatnym urządzeniem jest programator czasowy, po prostu ustawiasz go odpowiednio i nie musisz martwić się o godzinę, programator sam włączy bądź wyłączy prąd o odpowiednim czasie ustawionym przez Ciebie. Przydatne w uprawie będą też różnego rodzaju miarki, strzykawki które precyzyjnie odmierzą nawozy potrzebne roślinom. Pomocnym urządzeniem jest również miernik pH czy EC.

co-to-jest-growbox.jpg

Uprawa konopi indyjskich może wydawać się skomplikowana jednak w rzeczywistości tak nie jest, wystarczy zapewnić roślinom odpowiednie warunki a z pewnością każdy może osiągnąć sukces. Dużym atutem uprawy indoor jest to, że można uprawiać konopie przez cały rok w każdym miesiącu.

Przeczytaj również !!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...