Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Mini Growbox

Recommended Posts

Mini Growbox

mini-growbox.jpg

Kiedy chcesz przeprowadzić dyskretną uprawę, to mini growbox będzie do tego najbardziej odpowiedni. Mini growbox możesz wykonać samodzielnie z obudowy po komputerze albo szafki odpowiednią ją przerabiając. Jeśli nie chce Ci się robić to możesz nabyć gotowy mini growbox dostępny w growshopach. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie warunki, takie jak byś uprawiał w normalnym dużym boksie swoje roślinki, czyli odpowiednia temperatura, światło, wilgotność, przepływ powietrza. Na małej powierzchni potrzeba będzie zrobić trening LST.

Oświetlenie mini growboxa 

Oświetlenie jest ważną kluczową sprawą w uprawie konopi. Na małej powierzchni nie zainstalujesz lampy typu HPS bo będziesz miał raczej na pewno problem z wysoką temperaturą, roślinka mogła by się ugotować. Najlepiej zamontować ledy albo świetlówki, najczęściej growerzy wykorzystują świetlówki. Do oświetlenia mini boxa o wielkości obudowy komputerowej wystarczą 3 świetlówki o mocy 23W, dobrze jest też wykonać odbłyśnik, można zrobić go z blachy do ciasta albo coś podobnego aby światło się odbijało. 

Wentylacja mini growboxa 

Wentylacja jest również bardzo ważną kwestią. Do mini growboxa wystarczą dwa wiatraczki komputerowe zasilane na 12V, dobrze jest też posiadać regulacje obrotów aby w razie gdy temperatura była za wysoka zwiększyć obroty wiatraków. Oczywiście na dole ma wpadać świeże powietrze a u góry wylatywać. To wszystko, nie potrzeba jakichś mocnych wiatraków bo nawet nie było by na nie miejsca, tak samo z filtrem węglowym byłby kłopot aby go upchać tak aby nie przeszkadzał.

Ściany mini growboxa

Ściany można wyłożyć np. folią typu mylar lub coś w tym stylu, pamiętaj jednak aby ładnie i równo ją rozłożyć dzięki temu twoja rośliną przyjmie więcej światła, można też pomalować farbą białą matową lub sprayem. 

Doniczki do mini growboxa

Doniczki najlepiej zastosować jakieś nie wysoki aby nie ograniczać miejsca na wzrost roślinki, można doniczkę wykonać własnoręcznie o powierzchni podłogi naszego mini growboxa.

Mini Growbox zdjęcia 

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

mini-growbox.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...