Skocz do zawartości
Tester

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor.?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przygotować ziemię pod marihuane outdoor ?

ziemia-do-marihuany.jpg

Kiedy znajdziesz już swoją miejscówkę na uprawę roślin konopi, to następnym krokiem powinno być odpowiednie przygotowanie ziemi pod uprawę marihuany outdoor. Kiedy gleba na miejscówce jest niskiej jakości to zawsze można ją odpowiednio przygotować aby nadawała się pod uprawę konopi. Ziemia do konopi jest bardzo ważną kwestią do prawidłowego rozwoju roślin a co za tym idzie dużych zbiorów. Jeśli na spocie masz słabej jakości glebę to musisz ją odpowiednio przygotować inaczej rośliny mogą wykazywać liczne niedobory a nawet wcale nie rosnąć.

ziemia-do-marihuany-outdoor.jpg

Nie ma się co zniechęcać jeśli gleba ma zbyt niskie pH czy ogólnie jest słabej jakości, tylko należy przystąpić do działania i przygotować ziemię pod marihuane outdoor. Dokonaj obserwacji wzrokowej otoczenia twojej miejscówki. Jeśli rosną różnego rodzaju chwasty, trawa, pokrzywy i ziemia jest czarna to dobry znak na to, że przy glebie nie trzeba będzie wkładać zbytnio pracy. Kiedy jednak na twojej miejscówce rosną świerki i inne iglaki to znak, że gleba może być piaszczysta o niskim pH, jednak jeśli się chce, to można sobie z taką glebą również poradzić.

Jeśli będziesz miał dobrej jakości ziemię na miejscówce, to korzenie będą się odpowiednio rozrastać, a kiedy gleba nie będzie odpowiednia dla konopi, to korzenie mogą się nie rozwijać tak jak powinny co odbije się niekorzystnie na całej roślinie.

Przygotowanie ziemi pod marihuane outdoor

ziemia-do-marihuany.jpg

Jeśli na twojej miejscówce rosną różne chwasty, zielona trawa i pokrzywy to zadanie powinno być nieco ułatwione. Przeważnie pod taką roślinnością znajduje się czarna ziemia, oczywiście w częstych przypadkach jest tak, że pH gleby jest zbyt niskie na uprawę konopi dlatego należy przystąpić do działania. Należy taką glebę przekopać gdzieś na głębokość szpadla, jeśli będzie zbyt mokra gleba to istnieje prawdopodobieństwo, że roślinom w późniejszym czasie mogą zgnić korzenie od nadmiaru wody, można oczywiście posadzić w dużych donicach z odpowiednią ziemią jednak takie rozwiązanie ma dużą wadę, kiedy słońce ostro świeci trzeba często podlewać rośliny co jest czasem trudne do wykonania gdy posiadamy spota z dala od źródła wody.

Kiedy przekopiemy glebę to dodajemy odpowiednią ilość dolomitu aby odkwasić ziemię oraz obornika jeśli posiadasz a jeśli nie to zastosuj azofoske w granulacie w celu wzbogacenia gleby w azot. Porozsypuj wszystko na przekopaną ziemię. Do ziemi można dodać np. perlitu w celu lepszego napowietrzenia gleby. Kiedy będziesz sadził rośliny outdoor to dobrze jest dodać przynajmniej z 1 litr nowej ziemi ogrodniczej aby korzenie młodych roślinek miał dobrej jakości glebę, kiedy korzenie się rozrosną i roślinka stanie się większa łatwiej jej będzie dostosować się do ziemi którą mamy na miejscówce.

ziemia-do-marihuany-outdoor.jpg

Kiedy ziemia jest piaszczysta lub gliniasta to będziesz musiał nasypać całkowicie nowej ziemi ogrodniczej, wykopujesz odpowiedniej wielkości dołek na roślinę pełno sezonową wystarczy taki aby zmieściło się 50L ziemi z worka, na automata odpowiednią ilością było by 10L. Oczywiście jeśli dasz więcej ziemi tym lepiej dla roślin. Uprawiając w glebie piaszczystej i gliniastej musisz co jakiś czas podsypywać dolomitem pod rośliny w celu utrzymywania odpowiedniego pH podłoża. 

W glebach piaszczystych często zdarzają się szkodniki typu krety, nornice które ryjąc niszczą bryłę korzeniową roślin przez co zostaje zahamowany wzrost i opadają liście konopiom. Dlatego sadząc rośliny w takim podłożu warto rozważyć opcje zabezpieczenia bryły korzeniowej jakąś siatką którą umieszczamy w dołku albo sadząc konopie w donicach. Jednak najlepiej szukać takiej miejscówki gdzie nie ma ziemi piaszczystej czy gliniastej, najlepiej jak jest czarna wtedy łatwiej ją przygotować.

Kiedy przygotować ziemię pod marihuanę outdoor ?

ziemia-do-marihuany.jpg

Najlepiej przygotować ziemię przed wysadzaniem roślin jakieś 2 tygodnie lub wcześniej. Kiedy masz swojego sprawdzonego spota to możesz zaraz po zbiorach na jesieni ziemię przekopać a potem przed rozpoczęciem sezonu drugi raz zrobić to samo. Dobrze jest też dodać do gleby dolomitu i jakichś naturalnych nawozów typu obornik aby przed sezonem mieć glebę dobrej jakości pod uprawę marihuany outdoor.

Dobrej jakości ziemia to podstawa uprawy, jest to bardzo ważne aby ziemia miała odpowiednie pH gleby na poziomie 5,5-6,5 oraz zawierała inne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju roślin. Jeśli zapewnisz odpowiednią glebę swoim roślinom to zwiększasz szanse na zebranie dużych plonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o połączeniu - zwykła ziemia (ok 6ph)+perlit+keramzyt+hydrożel+ jakiś ślimakol

Chcę jutro ogarnąć miejscówkę i za tydzień wysadzac już maleństwa. 

Ewentualnie co doradzicie jeszcze w walce z sarnami i ewentualnie dzikami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki w porę ogarniasz spot. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest mieszanie slimakolu z ziemią. Na sarny i zające są odstraszacze chemiczne w ogrodniczych sklepach lub mocz, męski pot, męskie włosy ale to szybko się ulatnia. Mikstury z petów+czosnek+kilka kropel płynu do naczyń. Jest tego sporo, jedne bardziej, inne mniej skuteczne. Najlepsze chyba chemiczne na szmatkę nalać i do butelki z otworami zamknąć. Ja mam swój sposób ale na razie nie zdradzę bo jest w fazie testów. Na dziki ogrodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja z takim pytaniem. 

Jaka ziemię kupić w ogrodniczym i co do niej zmixowac żeby utworzyć jak najlepsze warunki do wzrostu?

Uprawa w donicach

 

Tak na chłopski rozum...

Ziemia taka, dokup to i to wymieszaj w takiej i takiej proporcji.

Myślę że nie tylko mi takie proste i konkretne info się przyda.

Z góry dziękuję 🙂

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, CrazyLOLO666 napisał:

Ziemia taka, dokup to i to wymieszaj w takiej i takiej proporcji.

Najlepiej wszystko na gotowe

Edytowane przez Morenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale.od czego jest to forum?

Nie rozumiem w czym problem?

To jakaś tajemnica jest dla wybranych??

 

Skoro ktoś zna jakiś fajny mix podłoża to dlaczego nie może się tą informacją podzielić?

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zamówiłem 20 litrów keramzytu do hydroponiki zamiast zwykły ogrodniczy czy moge go normalnie wymieszać z ziemią czy moga być jakieś problemy?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mirecki napisał:

@Growmix po co chcesz mieszać? Jeśli na out to wykop dziurę, wsyp keramzyt, na to ziemia, krzak i na górę keramzyt raz jeszcze

Spoko dzięki za radę pozdro z fartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać 😃 w przyszłym tygodniu wleci koński świeży obornik + przekopanie gleby na mniej więcej 2 sztychy i zostawiam to gdzieś do początku kwietnia. W kwietniu do tego guano +perlit +dolomit i pokażę metodę którą chciałem zrobić w tym roku ale było za późno a chodzi o sposób nawadniania roślin ale o tym napiszę przy następnej fotorelacji bo to nie temat na już. Pozdro mordeczki i przygotowujcie już spota a nie w połowie maja dopiero ktoś kmini jak przygotować glebę. Z fartem 💪 

IMG_20231216_113319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...