Skocz do zawartości
Scatman

Oświetlenie do boxa 30x60

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Borówa napisał:

@Scatman ale nie przy tej twojej 200w co ci popaliło roślinkę ?

Nie kolego kupię philipsy jutro będę miał już oprawki do żarówek i kupuję philipsy chyba że coś innego polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman kup philipsy i powinno być git, będziesz mógł je nisko umieścić nad rośliną bo z tego co wiem one się nie nagrzewały praktycznie wcale jak ziomek miał philipsy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

@Scatman kup philipsy i powinno być git, będziesz mógł je nisko umieścić nad rośliną bo z tego co wiem one się nie nagrzewały praktycznie wcale jak ziomek miał philipsy 

Tak się składa że mam 1 philipsa. Warto trzymać roślinę pod nim dzisiaj czy czekać do jutra ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tester napisał:

@Scatman nie wiem jaka jest twoja sytuacja, światło być musi jakieś lepiej coś niż nic 

Sytuacja taka że mogę tego cfl odpalić i zostawić otwartego boxa wraz z wiatrakiem. Czy to niema wogole sensu?

Bo mam jeszcze pcboxa ( chujowy ale jest ) . Może tam wsadzić philipsa i roślinę i niech przeżyje ?

 

Generalnie zastanawiam się czy nie jebać tego i nie zacząć hodować od nowa. Mam jeszcze 3 nasiona 60 data grapefruit

 

 

 

Ewentualnie zrobię tak że wrzucę 1 nasionko jeszcze do oddzielnej doniczki i będę się tym bawic. A z tego jak nic nie wyjdzie to trudno

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman możesz wsadzić philipsa tego jednego dla tej rośliny, jak chcesz to możesz od nowa bo z tej plonu raczej duże nie zbierzesz, najlepiej dla początkujących sadzić odmiany ( nie automatyczne tylko zwykłe) bo przy zwykłych dałbyś dłuższego wega i to co straciła roślina byś mógł sobie odbić a w przypadku automatów zegar tyka i niedługo zacznie kwitnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tester napisał:

@Scatman możesz wsadzić philipsa tego jednego dla tej rośliny, jak chcesz to możesz od nowa bo z tej plonu raczej duże nie zbierzesz, najlepiej dla początkujących sadzić odmiany ( nie automatyczne tylko zwykłe) bo przy zwykłych dałbyś dłuższego wega i to co straciła roślina byś mógł sobie odbić a w przypadku automatów zegar tyka i niedługo zacznie kwitnąć 

Nie liczę na duży plon tym bardziej że to moja 1 uprawa. Chuj trudno stało się płakać nie zamierzam. Może ja lepiej zostawić nawet jakby te 3-5 g z niej wyszło byłbym zadowolony. Zawsze to swoje niż ścierwo z podworka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tego planta nie wyrzucal, bo mozna go na luzie uratowac. Wstaw do boxa tego philipsa i zawies go okolo 15cm. nad roslina (nie 15cm od doniczki, tylko 15cm. od najwazszego punktu rosliny). Ustaw wiatrak tak, zeby delikatnie wial na roslne. Nie przesadzaj z podlewaniem, Twoja panna jest popalona (chora) najprawdopodobniej bedzie teraz 2-3 dni mniej pila. Przy podlewaniu spryskaj lekko liscie woda i zadbaj o odpowiednia wilgotnosc w boxie. I teraz praktycznie najwazniejsze, daj dziewczynie w spokoju dojsc do siebie. Nie stresuje jej niepotrzebnie, przez nastepne kilka dni boxa otwieraj tylko jak bedziesz musial podlac panne, ona teraz potrzebuje spokoju. Badz cierpliwy a z tego planta zbierzesz jeszcze 3-5 gramowe topy ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CheMsKuN napisał:

A ja bym tego planta nie wyrzucal, bo mozna go na luzie uratowac. Wstaw do boxa tego philipsa i zawies go okolo 15cm. nad roslina (nie 15cm od doniczki, tylko 15cm. od najwazszego punktu rosliny). Ustaw wiatrak tak, zeby delikatnie wial na roslne. Nie przesadzaj z podlewaniem, Twoja panna jest popalona (chora) najprawdopodobniej bedzie teraz 2-3 dni mniej pila. Przy podlewaniu spryskaj lekko liscie woda i zadbaj o odpowiednia wilgotnosc w boxie. I teraz praktycznie najwazniejsze, daj dziewczynie w spokoju dojsc do siebie. Nie stresuje jej niepotrzebnie, przez nastepne kilka dni boxa otwieraj tylko jak bedziesz musial podlac panne, ona teraz potrzebuje spokoju. Badz cierpliwy a z tego planta zbierzesz jeszcze 3-5 gramowe topy ?

Myślę jednak że do odratowania już nie jest...opadły mu liście. Zostawiłem go pod oświetleniem zobaczę co rano z tego będzie. Kiełkuje już następne nasionko. Jutro powinienem mieć już oprawki do żarówek. Sklekoce to i zacznę od początku tak jak powinienem czyli przeprowadze fotorelacje 

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubie sie bawic w takie rzeczy. Jakies tam np. ratowanie na wpol zywych klonow, ktore bardzo puzno puscily korzenie itp.  Ale spoko, jak masz pestki to kielkuj i startuj od nowa ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...