Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kwitnienie marihuany

kwitnienie-marihuany.jpg

Konopie indyjskie posiadają dwa cykle, wzrostu i kwitnienia. W tym artykule opiszemy dokładnie czym jest kwitnienie marihuany. 

Rośliny indoor pod lampami

Kiedy uprawiasz rośliny pod sztucznym oświetleniem to ty jesteś matką naturą, tworzysz optymalne warunki do rozwoju swoich roślin. Kwitnienie marihuany odmian typowo przystosowanych pod sztuczne oświetlenie zależy głównie od Ciebie, sam decydujesz i kontrolujesz ten proces. Kiedy twoje rośliny osiągnęły odpowiednią wysokość to możesz przełączyć lampy na fazę kwitnienia marihuany. 
 

Kiedy uprawiasz normalne konopie (nie automaty) to fazę kwitnienia uaktywnisz ustawiając odpowiednio oświetlenie. Gdy rośliny rosną to przeważnie są ustawione na 18 godzin światła na dobę lub więcej. Kiedy chcemy zapoczątkować kwitnienie marihuany to ustawiamy cykl oświetlenia na 12 godzin  światła, pozostałe 12 godzin powinno być w całkowitej ciemni.

kwitnienie-marihuany.jpg

Żeńska roślina (widoczne białe włoski)

kwitnienie-marihuany.jpg

Żeńska roślina (widoczne białe włoski)

kwitnienie-marihuany.jpg

Męska roślina (widoczne "jajca")

kwitnienie-marihuany.jpg

Męska roślina (widoczne "jajca")

Konopie po kilku dniach powinny zareagować na krótszą ilość światła. Pierwszymi znakami kwitnienia jest pojawienie się białych włosków nazywanych (prefolwery), potem białych włosków jest coraz więcej i zaczynają tworzyć się coraz większe kwiatostany, oczywiście jeśli mamy do czynienia z żeńską płcią konopi bo jeśli jest to męska płeć to zamiast włosków pojawią się małe kulki potocznie nazywane "jajca", męska roślina również zakwita, ale nie produkuje kwiatostanów do palenia.

Kwitnienie marihuany outdoor 

Jeśli uprawiasz pełno sezonowe odmiany na oucie to zbytnio nie masz kontroli nad tym kiedy rośliny zaczną kwitnąć. Najdłuższy dzień w roku  przypada na pierwszy dzień  lata czyli 21 czerwca i dzień trwa 16 godzin 46 minut, następne dni będą coraz krótsze. Kiedy skraca się dzień wtedy konopie otrzymują sygnał do zakwitania, a kiedy dokładnie zakwitną nie da się ustalić, zależy to w dużej mierze od danej odmiany.

kwitnienie-marihuany.jpg


Kwitnienie marihuany - odmiany automatyczne 

Kwitnienie odmian automatycznych jest trochę inne od normalnych roślin konopi. Automaty zakwitają bez względu na długość światła. Mogą mieć światło przez 24 godzin na dobę a one i tak zakwitną. Automaty przeważnie rosną 3 - 4 tygodnie i po tym czasie przechodzą w fazę kwitnienia.

kwitnienie-marihuany.jpg

Okres ciemności

Ważne jest kiedy roślinom wyłączymy światło aby do nich nie zaglądać i nie włączać lamp, jeśli chcesz wykonać przy roślinach jakąś czynność to najlepiej robić to przy włączonych lampach ponieważ rolnicy mówią o tym, że może dojść do zhermienia roślinki. Kiedy będziemy włączać często lampę w trakcie ciemni naszym roślinom to na żeńskich kwiatach mogą pojawiać się męskie kwiaty, może stać się tak, że wrócą z powrotem do fazy wzrostu. Podlewać rośliny najlepiej  przed wyłączeniem lamp.

kwitnienie-marihuany.jpg

Wczesne stadium rozwoju kwiatostanu

kwitnienie-marihuany.jpg

Zaawansowana faza kwitnienia

Stosowanie nawozów na kwitnienie marihuany 

Nawozy zostały stworzone po to aby rośliny rosły zdrowe i nie wykazywały żadnych niedoborów. Odpowiednie nawozy wraz z dawkami mogą wpłynąć na zwiększenie plonów. Na fazę kwitnienia rośliny konopi indyjskiej najbardziej potrzebują potasu i fosforu, można również dodać do tego jakiś stymulator kwitnienia aby maksymalnie wykorzystać potencjał genetyczny rośliny. 

zestaw-startowy-canna-terra-na-wzrost-i-kwitnienie-do-ziemi.jpg

Nawozy można zacząć lać w momencie pokazania się białych włosków (preflowery). Najlepiej zacząć od niskich dawek, połowę tego co zaleca producent, potem wraz z czasem i rozwojem rośliny zwiększać dawki. Nie należy podlewać za każdym razem nawozem, najlepiej robić to co drugie podlewanie. Kiedy kwiatostany będą zwiększać swoją objętość będą coraz większe to można stosować większe dawki niż zaleca producent, należy jednak robić to stopniowo i obserwować roślinki aby nie doszło do przenawożenia. Jeśli twoje rośliny otrzymają odpowiednie warunki do rozwoju, to na pewno odwdzięczą się dużymi plonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester mam pytanie. Wiem że dużo ich zadaję, wybacz. Skąd wiadomo kiedy należy ciąć krzaka? Kiedy skończył się okres kwitnienia i należy go suszyć? Chodzi mi o automat. Czy jest coś w stylu "4 tygodnie od początku kwitnienia i wycinka" czy raczej "kiedy zaobserwujesz u rośliny to czy to, to znak że czas ścinać"? Z góry dzięki za pomoc.

Błąd! Jeśli chodzi o tiochomy to znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue  Jesli chcesz w idealnym czasie skocic krzaka, zaopatrz sie w minimikroskop x60 (jest ich pelno na allegro i nie sa drogie). Jak juz bedziesz mial mikroskop, bedziesz w stanie obserwowac trchiomy. Na poczatku wszystkie trchiomy bada przezroczyste jak woda, potem zamienia sie w mleczne, a jakis czas puzniej mleczne zacznal zmieniac sie w bursztynowe (ciemny bursztyn, braz). Kiedy kwiaty beda pokryte w wiekszosci bursztynowymi trchiomami mozesz ciac krzak.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN dzieki wielkie. Lubię to forum bo można się wiele dowiedzieć od znawców. Pomyślnych plonów

@CheMsKuN jeszcze pytanko. Kwiaty rosną też jeśli chodzi o wielkość przez cały czas zakwitania czy w którymś momencie przestają zyskiwać wielkości? Bo tego nigdzie nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Kwiaty puchal caly czas, ale najwiecej masy i twardosci nabieraja pod koniec kwitnienia.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Krzak moze przekwitnac i faza po takim suszu nie bedzie juz taka energetyczna i psychodeliczna, tylko plytka ciezka i nudna. Ale znam ludzi ktorym takie palenie pasuje.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN ble! Znam też ludzi którzy to lubią i oni też kiedyś częstowali mnie trawą z dopalaczy... To było przykre... To jak kiedy wpadasz do klubu gdzie niby masz darmowe drinki a okazuje się że to klub dla homo... I te drinki to od nich....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

możecie mi powiedzieć ile mniej więcej urośnie jeszcze roślinka do góry od początku fazy kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, ostatnio  za duzo dalem  pod roslinki fosforu i postasu i  widac na koncach listkach ze sa przypalone (zolte), czy rosnlinka może być teraz w stresie ?

20200608-075726.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, posiadam Royal Dwarfa ktory ładnie pachnie, liście są oblane żywicą, tylko jest jeden problem, ma  bardzo małe kwiatostany, a włoski robią sie bursztynowe, jego okres kwitnięcia jest około miesiąca.  No i moje pytanie, czy kwiastostany  będą sie rozrastać czy to jest jakiś błąd w uprawie ?

20200614-133619-1.jpg


20200614-133707-1.jpg


20200614-133737-1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...