Skocz do zawartości
Dominika3

Jaki filtr węglowy pod wentylator kanałowy 125mm/190m3

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Wszystkim :classic_smile:

 

Powiedzcie mi proszę bo chyba troszkę jestem już zdezorientowana.... Przerób filtra w końcu musi mieć większy przerób m3 niż sam wentylator, czy może być mniejszy? Wczoraj byłam w growshopie i gość mi powiedział że na tą powierzchnię i wentylator co mam starczy w zupełności filtr Can 75m3 bo ponoć te wentylatory kanałowe z marketów, castoramy itp w rzeczywistości nie mają niby takiego faktycznego przerobu jak podaje producent - no ok można się z tym zgodzić bo większość producentów zawyża produkty wiadomo dlaczego ? No ale praktycznie na każdym forum polecają zakup filtra o mocniejszym przerobie m3 niż sam wentylator. Dlatego teraz sama nie wiem jakiego filtra mam zakupić :classic_smile: Dodam że szukam też czegoś rozmiarowo małego bym nie musiała go dawać na wcisk :classic_wink:

Z góry dzięki za pomoc :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominika3 ano tak taka jest teoria, że przerób filtra powinien być większy od wentylatora. jak gość tak twierdzi to możliwe że ma racje z tymi wentylatorami z marketów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo chciał wcisnąć wentylator bo akurat miał na stanie takie, ja bym jednak zastosował filtr z większym przerobem niż wentylator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wiesiu napisał:

albo chciał wcisnąć wentylator bo akurat miał na stanie takie, ja bym jednak zastosował filtr z większym przerobem niż wentylator 

No właśnie nie wiem czy czasami nie został mu się taki jeden którego nikt nie kupił i może chciał i go wcisnąć. Czyli ogólnie lepiej jest kupić z większym przerobem? Też używacie filtrów z większym przerobem niż sam wentylator? :classic_smile:

Mam jeszcze jedno pytanko... Bo zastanawia mnie średnica filtra jak i wentylatora a konkretniej jak mam połączyć filtr z wentylatorem jeśli oba są tej samej średnicy? W moim przypadku 125mm. Muszę do tego zakupić jakąś specjalną przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dominika3 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko... Bo zastanawia mnie średnica filtra jak i wentylatora a konkretniej jak mam połączyć filtr z wentylatorem jeśli oba są tej samej średnicy? W moim przypadku 125mm. Muszę do tego zakupić jakąś specjalną przejściówkę?

@Dominika3 luknij 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...