Jump to content

Recommended Posts

Biohumus a marihuana

biohumus-marihuana.jpg

Aby zapewnić konopi prawidłowy wzrost potrzebne są odpowiednie nawozy. Na wzrost konopi potrzeba takiego preparatu który w swoim składzie zawiera azot. Często rolnicy przed rozpoczęciem uprawy zapominają o nawozach i uprawiają bez nich. Prowadzić to może często do niedoborów, w przypadku braku azotu podczas wzrostu może dochodzić do żółknięcia liści, co w konsekwencji prowadzi do zahamowania wzrostu marihuany. Oczywiście jeśli mamy zły stan pH gleby czy zbyt mało światła to nawet najlepsze nawozy nie pomogą.

biohumus-marihuana.jpg

Biohumus - co to za nawóz ?

Biohumus to nawóz organiczny produkowany z odchodów dżdżownic kalifornijskich. Można go używać w różnych rodzajach upraw, jednak nas najbardziej interesuje stosowanie go przy uprawie konopi.

Biohumus powstaje w wyniku przetrawienia przez dżdżownice kalifornijskie substancji organicznej takich jak: torf, kompost, obornik, odpady spożywcze czy osady ściekowe. Kiedy dżdżownice trawią podłoże to dochodzi do nasycania mikroorganizmami. Te mikroorganizmy pozytywnie oddziałują na rozwój roślin, zapewniają roślinie cenne składniki odżywcze.

Nawóz ten ma wysoką wartość nawozową i dobrze jest wchłaniany przez rośliny konopi indyjskiej.  Ciężko jest też przenawozić nim rośliny, związki mineralne i odżywcze zawarte są w mikroorganizmach i uwalniane są kiedy obumierają stopniowo, czyli nie zbyt szybko. Biohumus działa pozytywnie na glebę, powoduje samooczyszczanie jej od skażeń chemicznych, łagodzi również stresy przy przesadzaniu roślin.

biohumus-marihuana.jpg

Biohumus do marihuany

Najbardziej growerów interesuje to czy biohumus nadaje się do uprawy konopi. Nie zawsze jest czas czy pieniądze aby zaopatrzyć się w nawozy od sprawdzonych producentów którzy produkują nawozy pod rośliny konopi. Jeśli musisz szybko działać to możesz zastosować z powodzeniem nawóz typu biohumus. Tego typu nawóz przeważnie w swoim składzie zawiera dużo azotu, więc będzie wspierał prawidłowy wzrost konopi.

Biohumus - od kiedy zacząć stosować ?

Tego typu nawóz należy lać po upływie 2-3 tygodni od wyjścia rośliny z ziemi. Oczywiście zależy też jaką mamy glebę, gdy będzie słabszej jakości to biohumus można zacząć stosować już po tygodniu od pojawienia się młodej roślinki. Oczywiście biohumus stosujemy w fazie wegetatywnej czyli na wzrost konopi, ale na kwitnieniu roślina również potrzebuje trochę azotu, więc można zastosować tego typu nawóz.

biohumus-marihuana.jpg

Dawkowanie 

Stosuj nawóz zgodnie z zaleceniami producenta. Możesz stopniowo zwiększać dawki preparatu, ciężko jest go przenawozić, jednak duże dawki nie są zalecane, najlepiej dawkować nawóz z umiarem. Liście konopi indyjskiej w fazie wegetatywnej powinny mieć ładny zielony kolor, nie za jasny bo mogło by to oznaczać, że roślinie brakuje azotu, i nie za ciemny wtedy roślina mogła by sygnalizować zbyt dużo azotu. Stosuj biohumus co drugie podlewanie.

biohumus-marihuana.jpg

Opinie o biuhumusie do marihuany

Zdania są różne co do tego typu nawozu. Na pewno plusem jest to, że jest tani, łatwo dostępny, jest to organiczny nawóz dlatego nie powoduje chemicznego posmaku podczas palenia marihuany. Z drugiej strony nawóz organiczny według wielu growerów jest wolniejszy w działaniu niż mineralny, kiedy mamy widoczny niedobór w roślinie i trzeba szybko zareagować to szybszy będzie nawóz mineralny. Kolejna sprawa jest z wydajnością nawozu, rolnicy lali duże dawki na outdoorze nawet sześciokrotne niż zaleca producent i roślinom nic się nie działo złego rosły prawidłowo, ale wtedy co z tego że jest ten nawóz tani skoro mało wydajny i trzeba go dużo lać. Takie argumenty przedstawiali rolnicy którzy testowali biohumus. Jeśli nie masz nawozu specjalnie przystosowanego pod uprawę konopi to możesz użyć biohumus.

biohumus-marihuana.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem ten nawóz z ciemno zieloną butelką był nawet ok ale mało wydajny bo lałem go dużo i szybko znikał, a teraz stosuje nawozy Canna i są bardzo wydajne 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak dokładnie, roślina rosła w miarę ok ale tak jak wspomniałem dawałem duże dawki, raz wlałem pół butelki na raz pod dużego krzaka 2m i nic się nie stało ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...