Jump to content
Sign in to follow this  
Buk

marihuana w czechach

Recommended Posts

Marihuana w Czechach

marihuana-w-czechach.jpg

Legalna marihuana w Czechach jest tak naprawdę fałszem, również słyszy się że inne narkotyki w mniejszych ilościach są legalne. Dla czego właśnie krąży taka opinia że w Czechach można wszystko?

W Czechach w 2010 roku miały miejsce zmiany dotyczące polityki narkotykowej. Rozdzielono kary uwzględniając wagę poszczególnych substancji, również złagodzono politykę względem marihuany. Konopie zalegalizowano w celach medycznych, oraz powstała specjalna tabelka, z niedużymi ilościami na swój użytek. W polskim prawie jest coś podobnego, ale nie ma legalnej definicji. W Czechach jednak wiadomo co i jak - do 15 g konopi indyjskiej, do 5 g haszyszu, do 1 g kokainy lub do 4 pigułek ecstasy. Tabela jest nieco dłuższa, zawarta jest w niej nawet heroina.

Natomiast w Polsce niektóre sądy skazują za niewielką ilość marihuany, a niektóre umarzają postępowanie. Prowadzi to do niesprawiedliwości, za podobny czyn w zależności od sądu, grozić może różna sankcja. Prawo takie jak w Czechach eliminuje taki problem i wszelkie wątpliwości.

Marihuana w Czechach i Polsce

Poniżej progu maksymalnego posiadania ilości narkotyków w Czechach, nadal jest karane grzywną. Jednak jest to egzekwowane administracyjnie, a nie karnie. Inaczej więc wyglądają proporcje skazywanych osób za popełnione przestępstwa narkotykowe. W Czechach ok. 90% spraw karnych narkotykowych, jest za produkcję i handel, a tylko 10% przeciwko posiadaczom. W Polsce stwierdzono w danym roku 74535 przestępstw związanych  z narkotykami, wychodzi średnio ok. 200 przestępstw. Przestępstwa o charakterze kryminalnym stanowią 9,4% czyli prawie co 10 przestępstwo kryminalne dotyczy narkotyków. Najczęstsze jest właśnie posiadanie narkotyków. Co roku wzrasta liczba wszczętych postępowań.

Marihuana w Czechach legalna ?

Marihuana w Czechach jest legalna, jednak w pewnych zasadniczych przypadkach. Chodzi o medyczną marihuanę i wyroby z konopi które zawierają niską zawartość THC którym nie da się odurzyć. Na ulicach Pragi można zobaczyć różnego rodzaju produkty z zielonym listkiem konopi. Problem dla tych którzy chcieli by się załapać "haju" nie doświadczą tego z powodów takich że produkty takie nie posiadają narkotycznych właściwości. Jest to bardziej chwyt marketingowy zachęcający turystów do kupna danego produktu.

Czesi swoją politykę narkotykową mają dużo bardziej liberalną niż Polska. Jednak istnieją ustanowione przepisy prawa które każdy kto wybiera się do Czech powinien przestrzegać i nie myślał, że u naszych sąsiadów wszystko można.  

Edited by Buk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie można mieć ile chcesz, uprawiać czy też nawet palić w miejscach publicznych. Rok temu byłam ze znajomymi w Pradze i jednego dnia wybraliśmy się do centrum gdzie jeden z kolegów odpalił patyczka co zauważyło 2-óch Panów policjantów co skończyło się dla mojego kolegi mandatem w wysokości 2000 koron :classic_cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...