Jump to content
Dominika3

Auto Devil XXL - Box 60x60x140 - Panel LED 240W

Recommended Posts

Ja sobie tak patrze na ostatnie zdjecia plantow i sie zastanawiam co wy tam chcecie suszyc ? , nawet za te 5-7 dni ? Roslina jest nie dojzala i nie przeplukana, palenie takiego "suszu" zupelnie mija sie z celem. Krotko przed przyjazdem starch zadzwon i powiedz ze zlapalas ospe, swinke, dżume...

@CheMsKuN @Tester @doominik  Hejka 🙂 

Trochę mnie nie było 😉 A więc tak...

Zrobiłam kosę koleżance 15 listopada, "ogoliłam" 😁 i suszyłam 4 dni z czego 2 dni wisiały całe łodygi a potem pościnałam topy i suszyły się kolejne dwa - na siatce zrobioną z siatki na komary. Po tych dwóch dniach topy były dość suche w dotyku więc wrzuciłam do słoika i zaczęłam curring który trwa już trzeci dzień. Słoik oczywiście jest w całkowitej ciemni i otwierany 2 razy dziennie na około godzinę 😉 

Bardzo żałuję że nie mogłam potrzymać jej na spokojnie jeszcze te dobre 2-3 tygodnie by dobrze spuchła bo plonu dałaby na pewno trochę więcej. Choć i tak nie jest tak źle jak myślałam, a wręcz przeciwnie bo trochę zaszokowana bo dzisiaj jak wrzuciłam na wagę było 36g 😉 

Ps. Było 36,5 ale wczoraj wzięłam sampelka dla testu i powiem Wam tak...

Jeśli chodzi o moc to zdaje egzamin 😁 Myślałem że naprawdę będzie o wiele słabsze przez to wcześniejsze ścięcie.

Martwi mnie za to trochę smak i zapach bo w smaku jest troszkę dziwne i nie czuć tej wyrazistości, a co do zapachu jak jest w słoiku to gdy go otwieram czuć trochę zapach ale jak postoi otwarty z 20-30 min to zapach jest jakby dodatkowo troszkę sianowaty nie wiem dlaczego 😒

IMG_20191115_091628.thumb.jpg.30c3d4714aabc2591f636d947dc80251.jpgIMG_20191115_091636.thumb.jpg.ee0ade5171587e3b0a6ddb4e2a42ae98.jpgIMG_20191115_093352.thumb.jpg.1db69c83efd0d509318a3867ee0f669d.jpgIMG_20191119_173937.thumb.jpg.7457196afce2658cd85294fd9409e727.jpg

@Tester a takie dziwny zapach itp występuje zawsze? Nawet przy  w pełni zakończonej uprawie, czy tylko po wcześniejszej kosie? 🙂 Bo z tego co przez ten cały czas wyczytywałam w różnych źródłach nie spotkałam się jeszcze z informacją od kogoś kto uprawiał prawidłowo do ostatniego gwizdka że jego zbiór posiada nie do końca zapach czy smak jaki powinien 🙂 No chyba że jest sporo takich przypadków fizycznie ale nikt ich nie opisywał. Miał ktoś z Was podobną sytuację, a mimo to po curringu wszystko się normowało, czy raczej nie mieliście takich przypadków? 🙂

@CheMsKuN Hejka 🙂 Co do wodnego curringu to pomidorki nie stracą na mocy smaku i zapachu?

Obecnie curring trwa już 13 dzień i smak ciutkę się poprawił bo nie ma już posmaku siana jak i zapach jest już inny bo jak otwieram słoiczek to pachnie kadzidlami z nutą jakby leśnego mchu - może się ktoś śmiać z tego ale nie wiem tak jakoś mi to przypomina 😛

Co do samego curringu to po jakim czasie mogę przestać codziennie otwierać słoik?

@Tester @CheMsKuN Ok. Pleśni nie ma, poniżej fotka jednego z tych mniejszych szczytów 

IMG_20191203_001251.thumb.jpg.3ba04e7f08c25a4bc7183cfa0731daeb.jpg

Słoik otwieram (można by powiedzieć) książkowo 2 razy dziennie na godzinę, przed pracą i w godzinach wieczornych by tylko ustrzec się przed pleśnią 😉

Myślę że może poczekam jeszcze tydzień i jak do tego czasu smak się jeszcze bardziej nie poprawi to zrobię wodny 😉

I od razu zapytam...

1. Zalać cały ten słoik wodą czy zrobić to na pół i dać do dwóch słoików?

2. Trzeba na topy coś wsadzić by były one całkowicie w wodzie?

3. Wodę użyć odstałą czy można lać kranówę?