Skocz do zawartości
Dominika3

Auto Devil XXL - Box 60x60x140 - Panel LED 240W

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie niedawno odebrałam nawilżacz i odpaliłam go w boxie by sprawdzić o ile zwiększy się wilgotność. Testowałam go około 20 min z tym że rezultat był kiepski. Nie wiem może dlatego że stał po stronie ściany z wlotem (ale nie przy samym otworze):

IMG_20190903_124037.thumb.jpg.046c94ed46b453aeacc76e5ddcd04d9c.jpg

 

Edytowane przez Dominika3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ustawiłam go tak jak na poniższym zdjęciu i co prawda wilgotność skoczyła z 39 na 49% ale za to temperatura która podaje higrometr jest na poziomie 23 stopni ? Nie wiem czy dobrze go ustawiłam  bo może za bardzo wali chmurką w stronę higrometru stąd pokazuje wyższą wilgotność a niższą temperaturę....

IMG_20190903_132845.thumb.jpg.555b2602ffdb901b84bf4cc586cd931f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tester napisał:

@Dominika3 a jaka jest wilgotność i poco jest ten karton w tej doniczce ?

Karton w doniczce dałam dlatego że jak zamykałam boxa i włączałam wentylację to dość mocno szarpało koleżanką. Co prawda wtedy była troszkę mniejsza ale nie wiem czy i teraz by tak nie było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dominika3 napisał:

bo może za bardzo wali chmurką w stronę higrometru stąd pokazuje wyższą wilgotność a niższą temperaturę....

możliwe, można lampe też obniżyć, trzeba się pobawić trochę ustawieniami, karton obciąć bo tylko przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność teraz to 49% a temperatura spadła do 21.7 - ale to że temp teraz spadła prawie o 2 stopnie to pewnie wina tego że wyłączyłam ja z powodu trybu nocnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżankę ?

 

Niżej lampę daj i to sporo sądząc po ostatnim zdjęciu, bo będzie Ci się ciągnąć do góry szukając światła ?

 

Daruj sobie te nawilżacze, bo się spali buda kiedyś w nocy ?? Dobrze podlewaj,kup zraszacz i psikaj po całości ^^

 

Edytowane przez Mr.Squn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to urządzenie elektryczne, które zapewne ciągle jest pod prądem 230v  a wtyczka jest w środku boxa a nie na zewnątrz ?? 

Roślina oddycha, w boxie potrafi być parno gdy roślina jest już większa.. Skrapla się woda.. Nie muszę chyba mówić, co się dzieje w połączeniu wody z prądem.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj panel pobiera  nie 240 a 100W, takie male sprostowanie, poza tym wszystko ok.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mr.Squn napisał:

Witam Koleżankę ?

 

Niżej lampę daj i to sporo sądząc po ostatnim zdjęciu, bo będzie Ci się ciągnąć do góry szukając światła ?

 

Daruj sobie te nawilżacze, bo się spali buda kiedyś w nocy ?? Dobrze podlewaj,kup zraszacz i psikaj po całości ^^

 

Hejka :classic_wink:

Jak Panel był niżej to czubki listków zaczęły robić się brązowe - co prawda nie wiem do końca czy to przez to że panel był za nisko, ale po tym jak dałam go wyżej nie zauważyłam na razie by na kolejnych był podobny problem. Co do wyciągania to raczej się nie wyciąga bo codziennie przykładam miarkę i odmierzam koleżankę :classic_wink: Natomiast jeśli chodzi o nawilżacz to bez niego wilgotność miałam często na poziomie 38% - teraz jest trochę lepiej bo aktualnie wynosi 50% i temperatura 25.2 

Co do zraszacza to go mam - mam nim spryskiwać w środku całego boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CheMsKuN napisał:

Twoj panel pobiera  nie 240 a 100W, takie male sprostowanie, poza tym wszystko ok.

Pisałam o mocy Panelu podanego przez producenta a nie o faktycznej mocy poboru prądu :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Dominika3 napisał:

Hejka :classic_wink:

Jak Panel był niżej to czubki listków zaczęły robić się brązowe - co prawda nie wiem do końca czy to przez to że panel był za nisko, ale po tym jak dałam go wyżej nie zauważyłam na razie by na kolejnych był podobny problem. Co do wyciągania to raczej się nie wyciąga bo codziennie przykładam miarkę i odmierzam koleżankę :classic_wink: Natomiast jeśli chodzi o nawilżacz to bez niego wilgotność miałam często na poziomie 38% - teraz jest trochę lepiej bo aktualnie wynosi 50% i temperatura 25.2 

Co do zraszacza to go mam - mam nim spryskiwać w środku całego boxa?

Przypalone czubeczki listkow to czesto oznaka przenawozenia, nawozisz juz swoja panne ? Watpie zeby ten led byl w stanie przypalic liscie nawet z odleglosci 10cm., dlatego pytam o nawozy, czy, jak i jakie statujesz. Poza tym zacytuje " mam nim spryskiwać w środku całego boxa?", az sie usmialem ?  Wilgoc w namiocie mozesz podniesc obficie spryskujac rosline. Jesli naprawde codziennie zagladasz do boxa, to tak naprawde nawilzacz nie jest Ci potrzebny, wystarszy ze raz dziennie spryskasz panne i wierzchnia warstwe ziemi. Zreszta jak juz wypelnisz boxa to i tak nawilrzacz pujdzie w odstawke ?

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN  Dziękuję za odpowiedź :classic_smile: 

 

No właśnie sęk w tym że jeszcze nie stosuję żadnego nawozu. Co do spryskiwania koleżanki to myślałam o tym by powierzchnię ziemi nawilżać ale bałam się że będzie miała za dużo wody i że ją przeleję ? Czyli mówisz że te czubeczki nie są od przypalenia panelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...