Skocz do zawartości
Apapos

Mutanty. cos poszło nie tak , proszę o opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów farmerów, to mój pierwszy post .

Miały być bardzo dobre plony ale coś poszło nie tak i bardzo chciałbym  dowiedzieć się co żeby uniknąć błędu w przyszłości.

Uprawa to blue dream, 8 roślin na wodzie w wentylowanym namiocie z ledami 4x600w  Wszystko było jak zawsze dobrze ale na samym początku flo miałem atak tych malutkich pajączków. Pierwszy raz a hoduje już 3 lata, opryskiwalem  neem oil rośliny od spodu i po tygodniu nie było po nich śladu.

Zawiązały się topy i powoli zaczynały się robić grubsze, mniej więcej w połowie fazy flo topy przestały grubieć ale z wierzchołków zaczęły im wyrastać jakby nowe topy, cienkie...czasem po jednym czasem po dwa,  Na początku myślałem że może jakieś światło dostaje się do namiotu i rośliny zaczęły się cofać do fazy gro ale nie znalazłem żadnego światła co by dostawało się do namiotu niekontrolowane.  Do końca fazy flo miałem nadzieję że coś się zmieni ale dziś były żniwa, dużo mniejsze, trudno powiedzieć czy w ogóle coś to będzie warte,  topy nigdy nie zgrubiały i wyglądają jak jakieś mutanty, bardziej przypominają takie jakby ...szyszki chmielowe niż topy konopi . Zerknijcie na foty. To były klony. 

Dziękuję za sugestie.

 

IMG_20190830_181051.jpg

IMG_20190830_181925.jpg

IMG_20190830_180948.jpg

IMG_20190830_190629.jpg

IMG_20190830_181130.jpg

Edytowane przez Szymon Makowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś ciemnie liście jak na fazę kwitnienia jeśli to klony były a matka była w porządku, to coś z roztworem nie mogło być nie tak, może te pajączki (chyba przędziorki) mogły coś popsuć z roztworem. Kolejną uprawę musisz całe hydro wyczyścić i boksa, musi być czysto, żeby znowu się nie rzuciły szkodniki, po tym oprysku może tak zareagowały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Muraszcz napisał:

jakieś ciemnie liście jak na fazę kwitnienia jeśli to klony były a matka była w porządku, to coś z roztworem nie mogło być nie tak, może te pajączki (chyba przędziorki) mogły coś popsuć z roztworem. Kolejną uprawę musisz całe hydro wyczyścić i boksa, musi być czysto, żeby znowu się nie rzuciły szkodniki, po tym oprysku może tak zareagowały 

boże 1 fota bez lampek 

 

 

typie daj fotki bez lampy ?

fajne ludziki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. 

Dziś jest już generalne czyszczenie i cały namiot włącznie z kubelkami właśnie wypryskalem woda z bleachem .

Sorki za jakosc zdjęć, faktycznie z led w tle wychodzą kiepskie zdjęcia 

?

Liści jest mało pod koniec drugiej fazy przycinam w trakcie większe liście. Ogólnie ta drugą fazę przeciągnąłem o dobre dwa tygodnie żeby zobaczyć co z tego będzie bo i tak wyglądało że raczej na straty....

Plony wygląda jak takie małe bobki i jest ich jakieś 2/3 mniej ..fakt, ładnie się kleiły ale .. ?

 

1567275159691848383526194263478.jpg

15672752476451103432880283309166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy kąsają , narazie się susza ale dam znać. Ale dam znać za tydzień czy dwa ?

 

Ciągle mam wrażenie że jakiś mały promyk światła dostał się do namiotu. W tym momencie są już wysadzone nowe klonu, również blue dream I tym razem wyeliminuje wszystko co może świecić z pokoju.

 

Pozdro panowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak, wszystko było ok. baaa dwa extra clony posadziłem outdoor i teraz na koniec sezonu wszystko było z nimi ok.

za to nowe rośliny w namiocie ktore wlasnie maja juz miesiac flo dziś pokazały pierwsze symptomy . znowu .

to się nazywa foxtailing  - albo genetyczny problem, albo za duzo swiatla albo za duza temperatura. 

genetycznie nie wydaje mi się bo te na zewnątrz nie miały tego problemu, temperatura tez nie. może ten blue dream jest bardziej wrażliwy na światło.  zredukowałem oświetlenie i za pare dni sie okaze czy jest jakiś progress i się zatrzymało czy postępuje .  

IMG_20191020_161149.jpg

IMG_20191020_161348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...