Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem wygląda tak że moje pomidory całkowicie się zatrzymały i wogole nie Rosna są teraz na etapie początkowego flo liście całkiem opadły i nie jest to ani przesuszenje ani przelanie. Przed początkiem kwitnienia podałem dla krzaczka dolomit bo zauważyłem że liście u dołu zolkna wymjeszalem dolomit z wodą i podlalem oraz trochę podsypalem na ziemię dolomitu w ten sam dzień podlalem też 2 nakrętki biohmusa na 500ml wody 2 dni później zauważyłem że liście opadły na internecie przeczytałem że jest to spowodowane albo zbyt mała donica albo przesuszenje lub przesłaniem od razu wykluczylem donice ponieważ moja donica ma 20l a to jak na automat w 100% wystarczy wykluczylem też przelanie bo zawsze podlewalem odpowiednimi ilością i wody i zawsze gdy była susza więc pomyślałem że jest susza obficie podlalem krzaczek ale na drugi dzień było to samo dzisiaj podlalem plantonem k ponieważ roślina zaczyna kwitnąć ale wogole nie rośnie podlalem malutka ilością planton wymieszane go z wodą nasiona to auto northen light od RQS 31 dzień liście u dołu zolkna i nie wiem co robić 

received_847571148970374.jpeg

Screenshot_20190823_121330_com.facebook.orca.jpg

Edytowane przez Kuki215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ja bym postawił na przesuszenie tak mi się wydaje, ja miałem krzaka w 70L donicy do tego nawalone hydrożelu który zatrzymuje wodę, to jak słońce pizgało to trzeba było codziennie podlewać rośline bo liście opadały tak przesuszało glebę, w doniczkach na oucie szybko woda wyparowuje a ty masz 20l donice i to nie całą zapełnioną ziemią 

Edytowane przez Wiesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biohumus to mało wydajny nawóz 2 nakrętki na 500ml to jest nic, brakuje jej widać azotu i może ph być nie takie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wiesiu napisał:

biohumus to mało wydajny nawóz 2 nakrętki na 500ml to jest nic, brakuje jej widać azotu i może ph być nie takie 

@Wiesiu pH sprawdzałem i jest dobre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej brakuje  podejrzewam że azotu bo podałeś 2 nakrętki, to jest jak wiesiu mówi nic, i to raz w ciągu całej uprawy dałeś ? dolomitem też się podsypuje regularnie, do tego liście oklapnięte jak nie ma mokro to może ją przesuszać, trochę lipa bo nie dość że jest w słabym stanie to jeszcze topki słabe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuki215 azofoska, dolomit rozrób z wodą podlej i dodatkowo podsyp, podlewać ją musisz codziennie jak są upały bo moment wysusza w donicach, w donicach jest lipa sadzić właśnie z tego powodu najlepiej bezpośrednio w ziemi, wtedy upały nie są straszne bo wilgoć z ziemi roślina ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuki215 nic nierób z liśćmi, jak odpadną to odpadną często same z siebie liście starsze odpadają, najpierw żółkną usychają i opadają i to normalne zjawisko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuki215 tu azot nie ma nic do rzeczy że liście są opadnięte, chodzi o to że po liściach widać że brakuje jej azotu żeby nabrały prawidłowego koloru zielonego, a opadnięte liście są przyczyną albo uszkodzonych korzeni przez jakiegoś gryzonia, albo za mokro albo za sucho, stawiam że za sucho jej jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...