Jump to content
Sign in to follow this  
Andi

coffee shop czechy - marihuana w czechach

Recommended Posts

Wiele osób myli pojęcia związane z posiadaniem marihuany w Czechach. Chcieli byśmy wam przedstawić wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące posiadania i palenia marihuany w czeskiej republice. Warto zapoznać się z tym aby nie było żadnych niespodzianek.

coffee-shop-czechy.jpg

Palenie marihuany w Czechach w miejscach publicznych 

Fakt jest taki, że wiele osób pali marihuanę w Czechach w miejscach publicznych, ale tak naprawdę jest to nie do końca legalne. Co prawda gdy trafimy na stróżów prawa, to mają prawo wręczyć danej osobie mandat, który trzeba zapłacić. Często też może dojść do przeszukania, dlatego że posiadając więcej niż 10 gram suszu konopi indyjskich jest już kwalifikowane jako przestępstwo.

Czesi spożywają marihuanę w miejscach publicznych dlatego że jest to po części związane z ich duchem narodowym, którzy przez wiele lat represji komunistycznych sprzeciwiali się nakazom i ignorowali władze w taki sposób. Dochodziło do tego często w mniejszych miasteczkach i wioskach, gdzie lokalna policja często ignorowała palenie marihuany, ponieważ co drugi dziadek miał na swoim ogródku posadzone kilka roślin konopi indyjskiej, z których wyrabiane były lekarstwa czy też kremy.

W Pradze jest dużo miejscówek, barów, pubów czy różnych klubów, w których można kupić ziółko, ale sprzedaż nie jest legalna. Sprzedaż produktów z konopi które zawierają powyżej 0,3% THC jest nielegalna.

Często się słyszy że prawo czeskie w kwestii polityki narkotykowej nie jest represyjne i inne kraje powinny brać z Czech przykład. Zgadza się, polityka ta jest dużo bardziej łagodniejsza niż w wielu innych europejskich krajach, ale należy pamiętać że powyżej 10 g suszu marihuany lub uprawa powyżej 5 roślin kwalifikuje się już jako przestępstwo. Uprawa do 5 roślin czy posiadanie do 10 g konopi indyjskiej może skutkować karą grzywny w wysokości ok. 2 tysięcy złotych. Więc nadal jest to polityka represyjna, ale obiektywnie trzeba przyznać że wiele użytkowników marihuany wręcz marzyło by o takiej sytuacji prawnej jak u naszych czeskich sąsiadów.

Konopie medyczne w Czechach zalegalizowano kilka lat temu. Jednak sytuacja nie jest taka kolorowa. Wielu pacjentów potrzebujących medycznej marihuany nie ma do niej dostępu, nie ma bowiem refundacji. Również brakuje lekarzy którzy posiadają wiedzę jak leczyć prawidłowo kannabinoidami, jak by mało tego było, to zdobycie recepty na medyczną marihuanę również nie jest łatwym zadaniem, biurokratyczne przeszkody nadal stanowią problem. Bezsensowne jest również to że nie można stosować medycznej marihuany u osób poniżej 18 roku życia, czy politycy myślą że młodzi pacjenci nie chorują ?

Czesi kochają konopie indyjskie, przeważnie niewielkie ilości na własny użytek. To dzięki temu Czechy są w czołówce rankingów dotyczących spożywania marihuany. Najbardziej pozytywną stroną społeczeństwa czeskiego jest taka, że ludzie którzy nie palą marihuany i nie uprawiają jej, nie mają nic przeciwko, aby ktoś sobie uprawiał i palił marihuanę.

A więc możemy polecić Czechy do zwiedzania bo jest to piękny kraj, również znając czeskie prawo dotyczące konopi nie powinno być problemów z zapaleniem sobie jointa.

 

Edited by Andi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja byłem w czechach nie raz nie 10 razy i w mieście zapalić średniawka  tyle ze Cie nie wsadzą taki fun ,tam naprawsę pięknie jest poza miastem ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...