Skocz do zawartości
Tester

Ogólna dyskusja o winie

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze dyskusje o różnego rodzaju winach, sposobu wytwarzania, jakie preferujecie wino, itp

                                                                            wino-438685.jpg

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja winko robię swoje. Polecam kwiat bzu, bardzo dobre. Mlecz też jest bardzo ciekawy (tylko ono smaku nabiera dopiero po 2-3 latach) i oczywiście klasyk czyli winogrono aczkolwiek robiłem też i z hibiskusa i wyszedł również bardzo ciekawy smak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musujące z jabłek było kosmicznie dobre

Z malin- do teraz się oblizuje

Z czereśni to samo tylko drylowanie 2lata schodzi

A tak to z gruszek, winogrona białe,czerwone, mniszek, kwiaty lipy i coś tam jeszcze ale kto by to pamiętał ? jeszcze mam do zlania coś koło 100l bo prawie 3lata stoją i wołają "wypij mnie, wypij"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego kumpla wujaszek pędzi 50 lat winko kurwa że wszystkiego napierdala z dzikiej róży, czarnego bzu wyjebane jest kiedyś chory grypa złapała zajaralrm wyjebalem chyba 0.70 wina z czarnego a na drugi dzień zdrów jak rybka, dobrze że więcej nie miałem bo też pewnie bym czopowal co dzień te winsko hahaah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym winem jest słodki Mogen David, Carlo Rossi też jest bardzo smaczne. Ostatnim moim odkryciem jest Portada. Oczywiście też zależy co jemy,  np do pizzy wino czerwone pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu robić wino. Dobierasz sobie ile chcesz % poprzez wyliczenie tzw. BLG. Tak jak u Marii masz wybór ile czasu im dasz na weg. tak tutaj sobie wybierasz słodkie, półsłodkie, wytrawne. Robisz praktycznie z czego chcesz i z jakimi dodatkami chcesz. Przy 100l wychodzi około 1 zł za butelkę. A jakościowo bez porównania nawet z najdroższymi wianami.

Polecam spróbować z hibiskusa z dodatkiem rodzynek i wywaru z czarnej herbaty (aby dodać tiamin). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...