Jump to content
Sign in to follow this  
Wiesiu

Marihuana Grecja

Recommended Posts

Marihuana w Grecji 

marihuana-grecja.png

Niestety ale marihuana w Grecji pozostaje nielegalna. Nawet posiadanie niewielkich ilości może skończyć się karami, pojedyncze osoby są aresztowane, lecz rzadko otrzymują wyrok więzienia, jeśli posiadanie marihuany będzie wynosić do 2,5 grama wtedy można uniknąć kary. Jednak gdy ktoś uprawia i posiada duże ilości konopi indyjskich to przeważnie takie osoby mogą otrzymać wysokie wyroki nawet kilku lat więzienia, znaczne ilości marihuany w Grecji zaczynają się od 20 gram.

Rząd Grecji ponoć szykował ustawę która miała złagodzić politykę dotyczącą marihuany, lecz nic takiego się do tej pory nie stało. Co prawda w 2017 roku rząd grecki podjął decyzje w sprawie legalizacji marihuany medycznej, opublikowana informacja w dzienniku urzędowym ogłosiła, że medyczna marihuana jest legalna, dla wszystkich pacjentów którzy będą posiadać przepisaną receptę przez lekarza.

W praktyce jest jak wiemy trochę inaczej, nie każdy kto potrzebuje medycznej marihuany ma do niej dostęp, powodem jest to że lekarze często nie przepisują medycznej marihuany, myśląc że pacjent symuluje chorobę, druga kwestia ma wymiar finansowy, nie każdego stać na codzienne palenie medycznej marihuany. Dlatego wielu greków musi łamać prawo i uprawiać w swoim zakresie medyczne konopie, marihuana w Grecji pomimo zapowiedzi niektórych polityków co do legalizacji pozostaje nielegalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...