Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie o co może jej chodzić? Jest to listek z górnej partii. 

Miesiąc kwitnienia, 72 dzień życia. Podlewana Hesi BOOST od ponad tygodnia. 

Generalnie to wszystkie listki zaczynają "płowieć". Zmieniają odcień z ciemnozielonego na coraz jaśniejszy. 

20210527_120712[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Coś mi się zaczyna pojawiać na dolnych liściach i nie potrafię tego rozpoznać. To normalne czy jakoś reagować?

Wyszła z ziemi 10 marca. Temperatury w granicach 19-24, wilgotność 55-70 aczkolwiek przez pierwsze 10 dni było poniżej 40% bo nie było nawilżacza. 

Ziemia lightmix, ph wody 6.3. Bio Grow + Bloom wg tabeli. Świecę Attisem 200w 60cm od szczytu, 18/6. Roślinka ma 20cm wysokości.

 

 

 

DSCN3051-1.jpg

DSCN3050-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafalardan@gmail.com napisał:

Zbadaj liście od spodu. Miałem takie plamy okazało się że to pajęczaki. 

Od spodu czysto.

 

1 godzinę temu, Tester napisał:

@rysiekochucki jakaś oklapnięta ona, podlewasz ją ?

Tak, własnie przed podlaniem była. Rzeczywiście chyba troszkę oklapła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Mam problem z jedną panienką ( indoor, posiadam 3). Jako pierwsza zaczęła flo ok. tydzień temu i już żółknie. Używałem do tej pory 2 razy w tygodniu fish mix (0,5ml na 1l wody na 3 roslinki, czyli ok 300ml)i zawsze pół dawki, w resztę dni tylko woda 500 ml na roślinkę. Dwie przyjmowały bez problemu a jedna zaczęła (po samej wodzie) więdnąć. Z początku myślałem że ją przelałem więc zmniejszyłem dawkę wody, lecz zaczęła dodatkowo żółknąć i pokazywać plamy. Ok 3 dni temu próbowałem ja ratować małą dawką bio heaven i przez dwa dni było w miarę ok. Dziś podczas porannego podlewania znowu była oklapnieta, żółtawa i z plamami więc spróbowałem cal mag ( 0,5ml na litr na 3 rośliny) po ok 5 godzinach odżyła, ale na noc znowu widzę problem. Nie wiem czym ją ratować, PROSZĘ o pomoc. Do dyspozycji posiadam fish mix, bio bloom, top max, bio heaven oraz do storczyków biopon NPK6-4,5-5,5 oraz pałeczki florovit NPK 15-7-8

received_1152250122177334.jpeg

received_363996369023664.jpeg

received_358767012896539.jpeg

received_379470984106593.jpeg

received_263537245913716.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak Prawdopodobnie jest za sucho. Ra o podlałem bioponem i do wieczora nic się nie zmieniło, nawet lekko gorzej. Ph niestety nie wiem dokładnie ale jutro spróbuję sprawdzić bo nie mam na stanie ph metru. Wiem że woda ma między 6.0-6,5. Odezwę się jak się polepszy lub jak sprawdzę ph @Kozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak@Kozak

Sprawdziłem dziś ph ziemi i okazuje się że oscyluje w granicach 5,5 ale na pewno ponizej 6. I tu zaczyna się problem. Mieszkam w No i NIE MOGĘ DOSTAĆ DOLOMITU!! Patrzałem wszędzie. Ogrodnicze, budowlane, internet i nic. Jedynie dostępny jest dla rolników i minimum 600 kg! Nie wiem co robić? Popiół drzewny? Skorupki jak? Podlewanie też zadziałało dobrze. Podlałem rano 0,5 wody i wieczorem tyle samo. Dziś widzę że liście odżyły i nie są oklapniete 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic prawdopodobnie tak ale dolomit też się przyda 😁

Jednak udało mi się zamówić 2 kg wapna dolomitowego 

21% wapno 13% magnez,  a jak to mieszać z wodą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...