Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy zbierać plony? 

kiedy-zbierać-plony.jpg

Musisz wiedzieć kiedy zbierać plony aby rośliny mogły osiągnąć optymalną moc. W tym artykule dowiesz się o tym kiedy ścinać kwiaty na podstawie dojrzałości trichomów. Często mniej doświadczeni rolnicy mają z tym problemy i często pytają kiedy ścinać konopie.

kiedy-zbierać-konopie.jpg

kiedy-ścinać-marihuane.jpg

W zależności od rodzaju efektu jaki chcesz osiągnąć, będziesz mógł zbierać plony na określonym etapie dojrzałości. W miarę dojrzewania trichomów zmieniają się one od przezroczystego po mętny na bursztynowy. Ich stadium dojrzałości można sprawdzić za pomocą lupy jubilerskiej / fotograficznej  lub mikroskopu (sugerujemy  co najmniej powiększenie x60). 

kiedy-zbierać-marihuane.jpg

Triochomy w powiększeniu 

Czasami może być trudno określić na jakim etapie są twoje rośliny ze względu na fakt, że nie wszystkie trichomy dojrzewają w tym samym tempie. Patrząc na wiele obszarów rośliny, będziesz w stanie oszacować, jak przezroczyste, mętne lub bursztynowe są. Warto też dodać że nie zawszę się to sprawdza, wiele zależy od genów np. roślina z genami Sativa bardziej będzie powodować high energetyzujący, pobudzający do działania, nawet gdy będą bursztynowe trichomy, pomimo tego warto się orientować w kwestii odpowiedniej ścinki roślin.

Używając poniższej tabeli jako wskaźnika będziesz w stanie określić kiedy ma nastąpić twój optymalny czas zbiorów

kiedy-ścinać-marihuane.png          

                                                 

Gdy nie masz mikroskopu to zawsze możesz ściąć swoje roślinki na podstawie obserwacji włosków, jeśli twoje topy będą posiadać w większości brązowe to przeważnie można je ścinać. Zbierać plony marihuany należy zatem w odpowiednim momencie aby kwiaty nie były niedojrzałe, ale i przekwitnięte.

kiedy-zbierać-marihuane.jpg

Widoczne brązowe włoski

Teraz powinieneś wiedzieć kiedy zbierać konopie, najlepiej kiedy sam określisz swoje preferencje, niektórzy wolą trichomy bardziej mleczne, inni z kolei mieszankę trichomów mlecznych z bursztynowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie mikroskop kieszonkowy powiększający od 160 do 190 x. Dojrzenie na nim czegokolwiek graniczy z cudem. Na prostej powierzchni bez problemu jestem w stanie wszystko zobaczyć a żebym cokolwiek zobaczył na topach to muszę się 15 minut z tym bawić. Na dodatek efekt jest taki, ze na dosłownie sekundę mignie mi obraz trichomów i dalej dupa. Macie jakieś patenty jak tego skutecznie używać?

9A993250-A121-4C2B-A265-F6B51FD09E70.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam giba tylko  raczej bardzo nie kieszonkowy (chyba ze szerokie spodnie z  lat 2000 )

i dziala lightowo o 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam mam ten sprzęt tyle, że z klipsem na telefon. faktycznie do ideału daleko, ale za ten hajs to nadal całkiem spoko produkt. 

Choć ja np. mam aparat w telefonie w takim miejscu, że już samo założenie tego poprawnie jest niemożliwe, trzeba to robić na patencie bo inaczej dupa. 

Nagrywam sobie zatem video łapiąc jak najdłuższe momenty ostrości i łapię najlepsze klatki. Nie znalazłem póki co lepszej alternatywy w tych pieniądzach. 

 

Screenshot_20200713_140345_com.google.android_apps.photos.thumb.jpg.8cb1670388f750daefa1fbf04b4287d6.jpgIMG_20200714_114810.thumb.jpg.45618814cbdc5fb60308faec4dc4e402.jpgIMG_20201104_101651.thumb.jpg.4a04769fc507acef56f9c3542b4d89cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@przemiły to ostatnie to młody przędziorek. Uważaj masz robale, zareaguj od razu bo będzie lipa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...