Skocz do zawartości
Tester

Jak zabezpieczyć spota przed zwierzyną

Rekomendowane odpowiedzi

W polskich lasach żyje różnorodna zwierzyna, która spełnia swoje określone role w przyrodzie. Growerów jednak najbardziej interesuję jak zabezpieczyć spota przed zniszczeniami które mogą spowodować zwierzęta te mniejsze jak i większe. Często dochodzi do konsumpcji roślin w całości lub części przez zwierzynę, a dziki potrafią przeorać całego spota.

                                 sarna.jpg

Jak się zabezpieczyć przed zwierzyną ?

- nie zostawiaj czarnej ziemi, dziki mogą zryć taką ziemię w poszukiwaniu pokarmu, lepiej przykryć ziemię trawą 

- można zastosować pokruszone mydło, włosy i inne środki chemiczne dostępne w ogrodniczym

- kupić gotowy odstraszacz symulujący człowieka lub  wykonać samodzielnie 

- chyba najskuteczniejszym sposobem jest ogrodzenie miejscówki siatką, jeśli jest taka możliwość 

 

A ty masz jakiś sposób który okazał się skuteczny w walce ze zwierzyną? jeśli tak to podziel się w komentarzu 

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje dużo środka przeciw zwierzynie i jest wszystko ok a śladów po dzikach i ścieżek jest dużo, pod rośliny nie podchodzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak szukam miejscówek to taki które są w jakichś chaszczach aby zwierzyna nie miała komfortowo dojść do roślin i jak na razie nie mam z nimi problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejscówkę  dobrze jest sznurkiem chociaż zabezpieczyć, wokół taki jak by znak dla zwierzyny żeby dalej nie szła, ja tak robię i też mam bez problemu ze zwierzyną na spocie 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak do tej pory wystarczają środki chemiczne Anti-Bissan tylko dużo tego leje litre na spota do butelek 1l wlewam i wsadzam szmatki żeby był zapach i deszcz nie wypłukiwał tego środka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znajdzie się miejscówkę taką do której sami mamy trudność dojść to jest duża szansa że zwierzyna się nie pojawi na niej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam środków chemicznych i jak by to chyba działa, tylko trzeba większe ilości dać niż producenci przeważnie piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że smoła odstrasza zwierzynę tak ponoć niektórzy rolnicy robią na swoich polach, trzeba by było sprawdzić taki patent 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście nie widać? (z kosmosu) ja pryskałem dezodorantami i podobno cocolino też działa na sarny, ale się spłukują po deszczu, więc na przyszły sezon odstraszacz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hukinol lub środki chemiczne imitujace zapach wilka lub niedźwiedzia są bardzo skuteczne i sprawdzone trzeba zachować szczególną ostrożność bo strasznie capi i nie da się domyć z tego!!!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem na zwierzęta, jest ustawienie zdjęć członków pisu na tyczkach. każde zwierze jak je zobaczy to ucieknie w popłochu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten środek na dziki wylewacie na ziemie czy do jakiegoś pojemnika ze szmata ? U mnie koło spota wszystko poryte warto je już wcześniej nauczyć tzn przed wsadzeniem na spota roslin żeby tam nie chodzimy czy to nie ma sensu i zacząć z tymi środkami od momentu wsadzenia ? Bo tak myslalem żeby już dać to może świnie się przeniosą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale mój znajomy sika w pobliży krzaka i mówi że działa 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...