Skocz do zawartości
soqq__

Czy wysadzać na spota?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema szybkie pytanko, cały czas trzymałem krzaczka w domu pod lampką, ale światło z lampki już troche za słabe i musiałbym wystawić na słońce na spota, ale przez najbliższe 4 dni ma być wysoka temperatura (25° w dzień, 12 w nocy), a następne 2 tygodnie cały czas mają być burze i deszcz co za tym idzie zero słońca (temperatura też 25°, ok 10°). Czy da się jakoś ochronić roślinkę przed deszczem, coś w stylu przykrycie górną częścią butelki roślinkę. Czy jest w ogóle sens przenosić roślinkę na spota, czy przetrzymać 2 tygodnie w domu? (Przypominam że lampka jest za słaba i przydałoby się słońce).

IMG_20230603_000441.jpg

Edytowane przez soqq__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ wysadz na spota, zabezpiecz przed ślimakami, wkop trochę łodygę, posadź na suchym terenie żeby nie podtapiał, daj nową ziemię i będzie rósł krzak, już ma trochę liści więc będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic dobrze Ci radzi, póki masz jeszcze ciepło. Ale nie martw się. Znając prognozy pogody to będziesz za 7-10dni musiał podlewać :) zależy jaka miejscówka, czasami warto z garść,dwie w dołek dać hydrożel. Zależy od czasu. Najważniejsze wkop po pierwsze liście i zabezpiecz przed ślimakami. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Kibic

Jakieś sposoby "domowe" na te ślimaki, czy trzeba kupić? Słyszałem kiedyś, że lecą do piwa, ale nie wiem czy to prawda i czy to piwo trzeba nalewać codziennie nowe, czy zostawić jedno na pare dni. A jesli trzeba kupić to w jakiej cenie i jakie bo troche krucho z kaską? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ nitki miedzi w rulon i snacol. Miedź ze kawałków starego okablowania czy drutowania. Najtaniej. Piwo to się najebią i dopiero Ci zrobią imprezę na krzaku 😁 a serio to gdzieś się tam sprawdziło, ale wszystkie znaki na ziemi mówią że najskuteczniej z miedzią i trucizna 🙈  wejdź w fotorelacje outdoor i zobacz jak się ją sypie

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki on chce jak najtaniej. Napisz mu ile razy musi zrobić na sezon takich okręgów na dwa planty to na pewno zostanie przy miedzi 😂🖐️ @soqq__ jak zrobisz bliżej łodygi i z 10 cm dalej to będzie skuteczniej. Delikatna sprężynka w górę 🤔 będzie dobrze

@mirecki jakie średnicy okręgi walisz?

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 jeszcze mam jedno pytanie, jak będzie lać przez 10 dni i prawie nic słońca to przechować w domu roślinke, czy zostawić na spocie? (snacol przyjdzie mi dopiero za 3-4 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ niezły szaman z Ciebie jak znasz opady i ilość godzin nasłoneczniania 😉 no może ostry żart, ale w pogodę to ja nie wierzę. Na pewno nie tą prognozowaną. A odp na pytanie, jak nie masz snacola to bym się wstrzymał, na pewno będzie bardziej wilgotno niż ostatnie 3tyg. Więc wyjdą na obiad te wariaty. Chyba że jest dużo miedzi to zrób zasieki. Im dłużej będziesz zwlekał z wysadzeniem to gorzej, za chwilę połowa czerwca. Dużo czasu na wega na spocie nie będzie. Chociaż musiałbym Ci napisać rozprawkę o co mi chodzi, ale w doniczce kiszą się korzenie zapewne. Decyzja jest Twoja, ja od maja lub połowy maja miałbym na spocie jakbym w tym roku startował out. Pozdro i z fartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Przesadziłem do docelowej donicy wczoraj, więc już ma więcej miejsca, ale troche na szybko to przesadzałem, bo z 10 komarów dookoła mnie latało i jak najszybciej chciałem spadać ze spota i nie wiem czy dobrze przesadziłem. Podlałem wodą obficie i od razu przesadziłem do donicy i zakopałem do tych pierwszych liści ziemią. Zobacze czy listki rosną, czy faktycznie źle przesadziłem i teraz jest w szoku roślinka.

Pozatym jeszcze jedno nasionko chciałem zasiać w docelowej donicy, ale nie wiem kiedy, skoro prognoza taka słaba jest. Chyba że pod lampką.

Edytowane przez soqq__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ jak serio chcesz jeszcze jednego krzaka to nie zwlekaj kiełkuj w domu jak tego i wysadzaj kiedy chcesz. I metodą jak chcesz (najlepiej nie do tej samej donicy bo nie wiem czy Cię dobrze rozumiem). Ale zwlekanie ze startem jest najgorszą rzeczą 10 czerwca. Tu trzeba działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 nie no chodziło mi o drugą docelową donice. Jak patrzę na te prognozę pogody to tylko jutro i pojutrze ma być pełne słońce, ale do tego czasu mi nie przyjdzie snacol. Następne dni to albo burze, deszcze, czy zachmurzenia. Nie wiem czy jak na stronie jest napisane, że częściowe zachmurzenie, to czy będzie coś tego słońca czy nie. Jak patrzyłem to raczej w całej Polsce jest taka sytuacja pogodowa co u mnie. Ale innego wyjścia nie mam więc musze dać na spota, tylko nie wiem, czy jak nie mam snacola to czy ryzykować i dać na te 2 słoneczne dni, czy czekać aż mi przyjdzie snacol.

obraz_2023-06-10_194210628.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...