Skocz do zawartości
czanczanek

Zaraz scinka, do kiedy nawoz ?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus jeszcze cie głowę , jak będziesz miał chwilę to luknij jak możesz oczywiście:) na te dwa wentyle bo jeden jest tańszy o połowę a drugi 2 razy droższy, ten tańszy wydaje mi się lepszy od tego droższego, będę chciał zaraz drugiego boxa kupić i muszę mieć drugi kanałowy

BESTFAN BHF-125 ten niby ma 310/h

2 Wentylator kanałowy EBERG EMAX GROW 125 EC 125 mm

 

Z góry dziękuję 

Bez zastanowienia bierz EBERG-a EMAX. Fakt, jest dwa razy droższy od Bestfana, ale posiada regulacje obrotów w postaci pokrętła, co niewątpliwie na pewno Ci się przyda. Poza tym z tego, co widzę obroty będą dostosowywać się do panującej temperatury w boksie, co jest mega atutem, bo nie będziesz musiał pilnować ciepła w boksie. Wentyl sam się uruchomi w zależności jaką temperaturę ustwawisz drugim pokrętełkiem. Bestfan leci jedną, stałą prędkością i to nie małą, bo aż 310m3/h. Nie posiada również czujnika temperatury. Wybór jest jeden. 🤘

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus o i takiej odpowiedzi oczekiwałem, ok to zamowie sobie Emaxa, bo w sumie nie doczytałem że ma czujnik temperatury, a to dobra sprawa teraz na lato, tylko pytanie czy będzie dobrze łapał temp żeby mi nie wzrosło bądź wie jak w boxie bo ugotuje rośliny:) dziękuję za pomoc i opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus o i takiej odpowiedzi oczekiwałem, ok to zamowie sobie Emaxa, bo w sumie nie doczytałem że ma czujnik temperatury, a to dobra sprawa teraz na lato, tylko pytanie czy będzie dobrze łapał temp żeby mi nie wzrosło bądź wie jak w boxie bo ugotuje rośliny:) dziękuję za pomoc i opinie 

Takie czujniki robią robotę. Sam posiadam wyciąg z czujnikiem i wentyl sam reguluje temp. wewnątrz. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek myślę, że nie będzie problemu. Jak zaaplikujesz nawoz to weź pod uwagę, że wydłuży Ci się okres do ścinki, ponieważ będziesz potrzebował dodatkowych dni, aby wypłukać nawozy z rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus kurde wiem własnie, ale nie mam wyjscia bo za duzo trichomow ma przezroczystych jeszcze to chyba bez sensu ciąć dam jeszcze dwa razy nawoz zrobie Flusha i wtedy kosa 

@Kolbertus a robiłeś kiedyś ten water  curing  suchy lub mokry ? Bo powiem ci ze urwalem jednego topka małego do testu, suszy się 4 dzień i słaby zapach ma trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus ok. A co z szczytem ? Podnioselm lampę bo faktycznie była za nisko, ale da sie to odratować jeszcze? Czy po prostu czekać 

Kwiaty nie wyglądają na spalone. Zatryzmały sie w rozwoju poprostu. Odbiją na pewno. Tylko musisz być cierpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus kuknij jak możesz czy ja to dobrze zamontowałem, bo inni daja spiro 50cm/100cm od wentyla jako wypust a ja po prostu złączyłem filtr bezpośrednio z wentylatorem i założyłem tylko krociec 8cm za boxa od wentyla tam gdzie wydmuch i tyle, załączam foto 

20230610_154010.jpg

Edytowane przez czanczanek
Brak zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czanczanek napisał:

@Kolbertus kuknij jak możesz czy ja to dobrze zamontowałem, bo inni daja spiro 50cm/100cm od wentyla jako wypust a ja po prostu złączyłem filtr bezpośrednio z wentylatorem i założyłem tylko krociec 8cm za boxa od wentyla tam gdzie wydmuch i tyle, załączam foto 

20230610_154010.jpg

Dobrze jest. Ja mam wyciąg z Secret Jardin i mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus wentyl kozak widzę, tez ustawie na 25 zobaczę co będzie, bo wydaje mi się że nawet nie zbije bo ciepło jest a okna otwarte, a masz tak cały czas ?

I jeszcze pytanie, na ile wierzyć temu termostatowi, a jaka masz wilgoc ? Ja mam dwa pokrętła tylko od temp i obrotow jak wyżej widać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...