Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 dzien / weg

 

Yo! Za krytycznym 8 dzień, niby rośnie, ale karzeł na maxa. Będe zamawiał ten miernik EC/pH. Myślę, że do 250 zł nie więcej, bo nie chce aż tyle inwestować. 

Odpowiedzcie mi co robie źle, że rośnie mi taki kurwa karzeł?

Pozdrawiam, buźka!

A, jeszcze jedno. 

Jak to jest możliwe, że pojemność boxa 40x40x120 wynosi 0.16m2, a 35x35x90 0.32????

8dzein.jpg

8dzien weg.jpg

Zapomniałem dopisać...

Krytol ostatni raz podlewany 1,5 dnia temu w ilosci 1,5l z nawozami:

0,5 kropli Hesi - SuperVit

1,5ml Hesi - COCO Nawóz NPK

1,5ml Hesi Root Complex 

1,5ml Hesi TNT Complex

1,5ml Hesi Power Zyme

1,5 ml Sensi Coco Grow - Part A 3-0-0

Lać teraz samą wodę, czy jeszcze raz go przykoksić nawozami? 

Może ta karłowatość, jest wynikiem słabego światła? Co myślicie? Niby w fotorelkach widziałem takowe, jakowo moje, które później wystrzeliły, ale noooo, karzeł imo.

W ogóle, mam żarówke uni 2,700K, a ten panel "rzekomo" ma 24w 6,5k 3x tryby światła i gdzieś wyczytałem, że niebieskie światło, jest najlepsze na okres wegetacji, no wiec panel mam ustawiony na niebieskim swietle, a zarowka uni, nie da sie zmienic. Czy to może być przyczyną karłowatości?

Temperatura w dzień 23~~29 stopni

Wilgotność  w dzien 69~~82% 

w nocy aż do 95%!!!

Edytowane przez TwitchThaSnitch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwitchThaSnitch 0.12 m2, gdzieś się w obliczeniach pomyliłeś ewidentnie.

A z pomiarów pH kokosu wynika że trzymasz za wysoko. W Coco chyba okolice 6ph powinno być a nie 7. 

Zrob zdjęcie przy normalnym białym świetle bo czuję że nie jest ta siewka zielona tylko bardziej żółtawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

@TwitchThaSnitch 0.12 m2, gdzieś się w obliczeniach pomyliłeś ewidentnie.

A z pomiarów pH kokosu wynika że trzymasz za wysoko. W Coco chyba okolice 6ph powinno być a nie 7. 

Zrob zdjęcie przy normalnym białym świetle bo czuję że nie jest ta siewka zielona tylko bardziej żółtawa.

Tak na stronie growshopie czy innym sklepie było napisane. XD

A co do pH ostatni pomiar 6,5pH

@Udyr

Mi też się wydawała żółta, ale tak nie jest. 487513179_25(2).thumb.jpg.af32c5d606d3c6c8e7de1f14e1376a78.jpg

25 (1).jpg

lampa z 50cm nad rośliną

23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwitchThaSnitch 40×40cm to coś takiego jak 0.4m×0.4m albo inaczej 4/10 × 4/10 i jak w szkole 4×4 przez 10×10 czyli 16/100 = 0.16m².

A przy 35cm×35cm wpisujesz w kalkulator 0.35×0.35 i wychodzi Ci 0.1225m².

A co do rośliny to jest kokos więc z nawozami nie mam pojęcia jak to jest, ale wydaje się że potężne dawki dałeś. Co do ilości wody 1.5 litra to też potężna dawka, grubo za dużo, przez co liście opadnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!BIG UPDATE!

Witam! Dużo się zmieniło! 

Więc tak:

Wymieniłem stare oświetlenie na Mars Hydro TS 600, 

Dorzuciłem kilka pestek

Critical zostal przesadzony do ziemi BioBizz All-MIX. ( wiem, ze jest przelany, ale robiłem mu flusha, bo go chyba zbyt nabilem tym mendelejewem). Rośnie, aczkolwiek karzeł jak sam chuj, dlaczego? Nie wiem.

Po zmianie oświetlenia, widać znacząca różnice, chociażby w rozwoju tego karła btw ( dałem mu wczoraj cal mag, 0,5mg/0,5l ) bo robił się lekko żółtawy, według rozpisu z Hesi może byc to niedobór Fosforu, albo Magnezu/Wapnia. 

Problem z temperatura! Odkąd zmieniłem oświetlenie, przy zamkniętym namiocie temperatura osiąga prawie 32 stopnie, więc trzymam otwary.... Mam tylko jeden wiatrak,  który zbyt wiele nie daje, a jest całkiem spory, jak na taką małą powierzchnie. Doradzi ktoś co zrobić, aby  zmniejszyć temperature, zeby mógł byc zamknięty?

TEMP W DZIEN (+/-) PRZY OTWARTYM NAMIOCIE 22~~27

WILGOTNOŚC (+/-) PRZY OTWARTYM NAWET DO 85% (DZIEN) (NOC 70~~95%)

 

TERAZ POSTAWILEM KUBEK Z LODEM OBOK DONIC, ZOBACZYMY CO Z TEGO WYJDZIE. CO DO ROSLIN

WSZYSTKIE POZA CRITICALEM WYSZLY DZISIAJ

CRITICAL OKOŁO 2 TYGODNIA X--D 

d3.jpg

d4.jpg

IMG_20230611_002119.jpg

@TwitchThaSnitch

IMG_20230611_005958.jpg

ZAPOM NIAŁEM NAPKĄNAĆ IŻ, W BOXIE ZOSTANĄ TYLKO CIRITCAL I 1X PURPLE PUNCH, RESZTE ZA TYDZIEN WYRZUCAM NA OUT

PROSIŁBYM O ZMIANĘ NAZWY TEMATU NA (1st time indoor 0,27m 1x(Royal Critcal, Purple Punch)

PS. JA JUZ W KONCU NIE WIEM JAKA TA POWIERZCHNIE MAM, W KAZDYM RAZIE 35X35X90 TAK JEST NAPISANE, KALKULATOR POKAZUJE 0,32M) <- TO JAKO ODPOWIEDZ DLA ZIOMKA CO KOMENTOWAŁ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja Ci to w skrócie napisze... Też zaczynałem na tym namiocie i nawet jest regularna pestka obecnie w nim w fotorelacjach prowadzona. Ale teraz już o Twoim ogródku. Z całą stanowczością i pewnością uprawiasz w 0.12. Na milion procent. Druga sprawa, wydawanie kasy bez zapytania o doradzenie lub nie słuchanie co Ci piszą to pierwszy krok do wyrzucania kasy w błoto ? Ts600 to lampka bez regulacji mocy jak się nie mylę. Ta patelnia na tej powierzchni zbije Ci rośliny w sałatę. Będą niskie. Temperatura która podskoczyła też jest powodem wymiany oświetlenia. Najlepiej sprawdziłby się panel od ledam albo żarówki led,są gotowe rozgałęziacze, np na 4 źródła światła. 2 na weg montujesz 4 na flo. Kupujesz żarówki led, zdejmujesz osłonki plastikowe i jazda. Tylko muszę podłączyć kostkę pod kabel @Udyr ten miły Ziomek jak będzie miał czas i ochotę to dopisze co jest teraz w modzie w pl. Ja już się pogubiłem 😉 no a tak to miłej 1 uprawy i nauki, bo za dużo g z tego nie będzie. Trzecia sprawa, postaw na 1 w tym namiocie a 3 wypierdol out, tam jak będziesz miał farta to coś zbierzesz. Nie odbieraj tego jako ironię czy atak, tu są same dobre rady. Z farcikiem 🖐️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3

No właśnie czytałem opinie na forach, ogolnie na internecie, to ludzie polecali w chuj Mars Hydro 600, a kupilem, bo byla okazja za 200 zl...

Co do plantów, to tylko 2 chciałem zostawic w namiocie, reszta out. Osobiście uważam, zę własnie słucham się tego co do mnie mówią, pisali, żebym dał sobie spokój z kokosem, więc dałem sobie spokój, z nawozami tak samo, zrobiłem flusha i przesadziłem..

Gdybym nie sugerował się opiniami innych, to bym tego MS nie kupował, ale z tego co widzie, to tutaj dużo ludzi na tym MSie leci i dają rade... Zobaczymy, co będzie, to będzie. Mam nadzieję, że z jakiegokolwiek uciułam cokolwiek.

Dzięki za rady jak coś, jeszcze popatrze na necie, może kupie duzo wiekszy namiot i jakas nowa lampe, budzet ogromny, eksperymentowac lubie, wiec zobaczymy. 

Jakbyscie mieli jakis gotowy kozacki zestaw na myśli to możecie podesłać. 

Pozdro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dziurawy napisał:

@TwitchThaSnitch a ta lampa nie jest za duza na tego boksika ? moze dlatego ze za mala powiechrznia ?? 

@TwitchThaSnitch boxa moge ci sprzedac mordo mam nowy 2 msc  spider farmer 160x70x70 

Tyle, że wcześniej miałem jakiś chiński panel i żarówke 3x18 i tez tak rosła, dlatego pytam, jakie oświetlenie wybrać, bo mi tam nie robi, najwyżej sprzedam to co kupiłem, albo zwróce. A chce mieć dopięte wszystko na tiptop. 

Co do boxa, to G, tyle, że czym ja to oświetle XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy

No chciałbym taki zestaw na 2 krzaki max, niepotrzebuje więcej tymbardziej, że jest teraz sezon, ale teraz chciałbym, żeby złożył mi go jakiś doświadczony grower, bo co nie kupie, nie zrobie jest źle, a te zestawy z growshopow, po tym co mam, nie jestem do konca przekonany. XD 

PS. Czy wiatrak kanałowy zmniejsza temperature w boxie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kolbertus napisał:

Dlaczego ludzie decydują się na uprawy hydro, albo w kokosie? Jest lepsza niż w glebie?

Ja bym z sam j ciekawości chciał w hydro zobaczyć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kolbertus napisał:

Dlaczego ludzie decydują się na uprawy hydro, albo w kokosie? Jest lepsza niż w glebie?

Dla maksymalizacji plonu. Nawozisz mineralnie, kokos do tego jest super medium dla osób które lubią przelać bo ma doskonałą przepuszczalność. Ogólnie Wilku tu fajnie zastosował coco, jako super coco. Pierwszy raz się z tym spotkałem tak serio. Nawozi jak living soil, czyli posypkami lub coś bio z butelki. A medium jest na tyle przepuszczalne że łatwiej dostarczyć jak czegoś zabraknie. W uprawie glebowej, nie mówiąc o uprawie żywej gleby, trzeba uważać z podlewaniem i wtedy masz trochę związane ręce jak musisz uzupełnić braki. Ale taka prawda, że ja nie widziałem lepszych jakościowo kwiatów od tych z gleby żywej, nie mówię o swoich doświadczeniach tylko z obserwacji Word Wide Web😉 super coco ciekawa sprawa, ale żywa gleba z dobrymi proporcjami aby była nie tak absorbująca wodę jak moja😂 to bezobsługowa maszyna do dużej ilości lukru. Czyli do max jakości 🖐️

Godzinę temu, TwitchThaSnitch napisał:

polecali w chuj Mars Hydro 600,

Na pewno nie polecali do 0.12. Chyba że ktoś chciał na Tobie zarobić. Na dwie roślinki to 0.25. A setup to pytaj innych bo ja jadę praktycznie bez setupu 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3

Polecali na 0,32 xDDDD

Ja na kalkulatorze lumenów wpisywałem tak jak było napisane tj.

Dł - 90cm

Szerokość - 35

Głębokość - 35

i na haszyszu wyskakiwało mi 0,32 a kiedy próbowałem wpisać 0,90 x 0,35 to wyskakiwało "NaN" x-D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...