Skocz do zawartości
divi0000

SpeedAuto - 40x40x120, Mars Hydro ts600 Debiut.

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr i to polecisz początkującemu growerowi? Żeby śmiało uzupełniał nawożenie bloomem? Taka odpowiedź dosłownie nic nie pomoże początkującemu, a jedynie wprowadzi w błąd, że może używać 50/50 biogrow razem z bloomem (co robił do tej pory). Ja mam inne podejście do pomagania, jeżeli ktoś pyta "ile podlewać roślinę która ma 20 dni?", to wolę szerokim łukiem ominąć ogólniki typu "a zważ se rękami, czy nie jest za ciężka ani nie za lekka", nic to nie pomoże, a może zaszkodzić. Tak samo mówienie początkującemu, że z blooma można korzystać podczas wczesnego wega nic nie pomoże, a może zaszkodzić.

Nie bez powodu biobizz poleca zamianę biogrowa na fishmixa podczas wega. Głównie chodzi o stosunek NPK (bo jedno i drugie ma tą samą bazę organiczną), więc jaki sens miałoby działanie w drugą stronę dorzucając nawóz, który ma 2 razy mniej azotu i 2 razy więcej fosforu, tylko żeby dorzucić aminokwasów i enzymów, głównie korzystnych podczas kształtowania się kwiatostanów? Ja rozumiem, że to jest korzystne, jeżeli podasz małą ilość blooma, ale skąd początkujący ma wiedzieć "ile mam uzupełnić tego nawożenia bloomem".

Mam nadzieję, że jak usłyszałbyś od swojego dziecka z 2 podstawówki "nauczycielka mówiła, że tylko mnożenie jest przemienne, dodawania i odejmowania nie możemy zamieniać miejscami", to nie poleciałbyś się kłócić do szkoły, że nauczycielka gada głupoty i że można przecież zamienić kolejność pamiętając o znaku:classic_biggrin:

Upraszczanie i małe zakłamywanie prawdy to proces uczenia, w szkole średniej też kłamią nas, że nie ma dwóch takich samych liczb, które przemnożone przez siebie dają liczbę ujemną. Kiedy uczysz się dalej, okazuje się że Cię kłamali. Czy to kłamstwo było umyślne? Tak. Czy było niekorzystne? Nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny starasz się uzasadnić coś informacjami od producenta. Ja sam sprawdziłem czy nawet pełne dawki nawozów na kwitnienie podczas wegetacji nie szkodzą roślinom.

Tu podajemy fakty a nie przypuszczenia lub niesprawdzone opinie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  czyli rozumiem, że krążące po całym internecie proporcje NPK dla poszczególnych etapów życia rośliny, to zwyczajny pic na wodę? Tylko kto by zarządził tą całą zmowę i jakie mają z tego korzyści?

No i co najważniejsze, co miałby producent z tego, że proponuje jeden produkt zamiast dwóch. Nie dość, że tym sposobem sprzeda jeden produkt zamiast dwóch, to dodatkowo zmniejszy plon konsumentowi, przez co zmniejsza swoją konkurencyjność na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny masz dwa produkty, grow i fish. Więc kupują ludzie więcej niż faktycznie potrzeba.

Gdzieś jest moja fotorelka że około 20 dnia dostały wszystkie nawozy naraz na wegu i im pozytywnie odwaliła kolba.

Jak chcesz to załóż temat do dyskusji bo się robi bajzel u kogoś w fr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też dawałem sadzonkom kiedyś nawóz na kwitnienie bo nie miałem nic innego i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. Liście powiedzą gdy coś im brak lub za dużo a u mnie rosły pięknie aż do zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dziękuję wszystkim, za rady, i sugestie.

Dzień 20, wczoraj podlana woda pH 6,4 500ml + 1ml biobizz grow,

Lampa na wysokości 45cm od szczytu.

Temperatura +/-25

Wentylator dziś przełączony z 75 na 100m3

Mam pytanie bo te nowe, małe szczyty są żółtawe, jasno zielone, czy wszystko ok? Czy lampa za bliska? Albo coś innego nie tak? 

IMG20230601212917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000  45cm od szczytu lampa na max to może być za dużo, młode szczyty zjadają teraz 500 ppfd, a tyle powinny na późnej wegetacji. Dałbym na 60cm i obserwuj, po 3 dniach dodaj zdjęcie i zobaczy się jak się rozwijają

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 27

Niektóre szczyty są żółtawe, chyba dlatego, że lampa była wcześniej za nisko, liście tych żółtych rosną normalnie zielone.

Wczoraj podlana, odstana woda 500ml + 1,1ml grow + 0,5ml bloom, biobizz'a o pH 6,1 

Lampa na wysokości około 57cm od szczytu.

Moje pytanie, kiedy jeśli w ogóle obniżać lampę? I do jakiego poziomu?

Od kiedy zwiększyć jej dawki grow, bloom,a I kiedy zacząć nawozić top max? Jeśli to automat gdzie zbiory powinny być do 8 tyg.

Malutka ma dziś dzień 13

Dzięki waszym rada, i wyeliminowaniu błędów, które popełniłem przy pierwszej (powyżej wymienionej) mała rośnie pięknie, podlewana odstana woda, o pH w granicach 6,1 - 6,5 z dodatkiem biobizz grow.

 

IMG20230607190226.jpg

IMG20230607190235.jpg

IMG20230607190240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 hmmm powiedz no, czy jesteś pewny co do pH które lejesz? Czasami widziałem że ludzie zamiast 0.1ml phDown żeby zbić o 0.5ph dawali 1ml, na pewno nie ma takiego problemu?

Jeżeli nie, to rzeczywiście jest opcja spalenia światłem, zobacz czy te żółte liście są w cholerę sztywne i nie chcą iść ku dołu jak je odginasz.

Osobiście jakbym miał coś robić, to na razie niech będzie na tej wysokości co jest, dorzucił bym 1ml biogrow i 0.5ml calmagu (jest obowiązkowy przy hodowli, możesz włączać powoli 0.5ml/L topmaxa).

Co do drugiej mniejszej rośliny ma nieco za mało wilgotności powietrza co widać po kształcie najstarszych liści i albo nieco za dużo ją podlewasz albo trochę za mało, bo liście powinny patrzyć bardziej w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Alfą i Omegą, ale pozwolę wyrazić swoją opinię na ten temat, ponieważ jak czytałem komentarze od samego początku, to poczułem jakieś konkretne niedopowiedzenia, i poczucie przekazywania wiedzy rodem z aktualnej wikipedii xd
Jak już wiemy są to automaty, więc nie ważne jakie warunki świetlne im zapewnimy, to i  tak po pewnym czasie(Z reguły 18-30 dni) Po prostu wejdą w tryb kwitnienia. W naszym interesie jest zapewnić tej roślinie jak najmniej stresu w tym czasie i jak najbardziej naturalne warunki. Dlatego stosujemy głównie tylko trening LST(Low stress traning) na automatach, aby takiej roślinki nie zablokować w tym procesie, ponieważ przełoży się to nam na przyswajalność składników, wzrost, kwitnienie, a w rezultacie na finalny plon. 
Uważam, że podlewając ją wodą sklepową dałeś jej porządną dawkę stresu, ponieważ taka woda nie dość, że z reguły ma chujowe PH, to jeszcze zawiera milion innych pierwiastków/substancji/metali, które totalnie nie współpracują z konopiami w takim stężeniu, przy takim stadium rozwoju  xd
Osobiście mam średniej twardości wodę w instalacji, która wychodzi naturalnie z nieco większym PH, niż to lubi marysika. Ale pamiętajmy o tym, że nawozy też w jakiś sposób regulują na sztywno daną zawartość wody. Mi się chyba udało, i mimo wody o delikatnie zbyt dużej zasadowości niż to potrzebne, to udało mi się przebrnąć bez nadzwyczajnych mierników. Ale nie oszukujmy się, można to było nazwać metodą na czuja, która szczęściem mi się udała ^^

W moim przypadku stosowałem ziemię All-Mix Plagronu, czyli mocniejszą wersję Light - Mixa. Ziemia ta na etykiecie mówiła, że przez 3 tygodnie od pojawienie się kiełka lejesz samą wodę. Tak też zrobiłem, lałem samą wodę przez 21 dni, a 22 dnia dałem 1/3 dawki zalecanej przez BioBizza. Podlewałem roślinę co 2 dni, gdzie zacząłem od 1/3 dawki, następne podlanie sama woda, a następne już zwiększyłem porcję do 2/4. I tak na zmianę. Po ok. Tygodniu lałem zgodnie z etykietą od Biobizza.
Pamiętajmy, że nawozy naturalne/organiczne(BioBizz) trudno przedawkować, ale z drugiej strony działają ze sporym opóźnieniem, więc trudno to ogarnąć za pierwszym razem. Ogólnie wszystko Ci powiedzą tak naprawdę  liście, gdzie trzeba właśnie brać pod uwagę czas wchłanialności takich nawozów. Finalnie jak stosowałem nawozy jak był ich czas, to i tak dawałem nadmiarem jakieś 10-15% więcej nawozu, niż to mówiła etykieta.

Jeżeli chodzi o wzrost, czy też rozrost rośliny(pomijając geny, czy poważne błędy) to to wszystko jest moim zdaniem jest gra światłem(Wysokość światła w danym stadium).
Zachęcam do zapoznania się z moją poprzednią FR, myślę że znajdziesz tam parę wskazówek. W szczególności, że główni komentatorzy to ludzie, którzy zasługują w 100% na swoją reputację(Bez urazy oczywiście do pozostałych).

Zwróć sobie uwagę na aktualny czas życia moich roślin , w stosunku do Twoich, szacując wpływy stresu na rozwój rośliny.
Automaty nie wybaczą błędów tak jak Fotoperiod, którego trzymasz na wegu wedle uznania. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wpadnę i zobaczę, co do swojej pierwszej speed auto, dużo jej "za fundowalem" stresu, i w pewnym momencie chciałem już ja wyrzucić, jednak postanowiłem, ponieważ to moja pierwsza, że dociagne to do końca, aby się uczyć, i w przyszłości eliminować błędy. 

Co do pH, które leje jestem pewien, 

Co do żółtych liści, nie są sztywne, a jak rosną, to z małych żółtych, rosną zielone, z delikatnymi przebarwieniami, a szczyty które, nie były myślę światłem spalone, rosną normalnie zielone.

Dziś jak wstałem rano, to malutka miała liście, proste, nie do dołu nie do góry, może faktycznie troszkę za dużo wody.

Dzieki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Pytanie, czy liście, w fazie kwitnienia stare, przy automacie usuwać? Czy zostawiać? Te pozolkniete?

Drugie pytanie lampa wisi, dalej na wysokości 60cm od szczytów, czy obniżać ja? Podczas kwitnienia? Jak tak to o ile?

Dziękowa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 jedni usuwaja inni zostawiaja zeby roslinka czerpala sobie z nich pokarm do samego konca 

co do lampy wpisujesz sobie w google swoja nazwe lampy i po obrazkach szukasz 3 rysunkow gdzie masz wyskokosci do danego etapu teraz na kwitnienie wys 30-45 cm 

 

pol_pl_Mars-Hydro-TS-600-100W-Lampa-Led-Grow-TS600-NOWY-MODEL-4192_5.jpg

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 jak są uschnięte/podziurawione/żółte to wycinaj, nie będzie z nich pożytku za bardzo. Oczywiście jeżeli są na dolnych piętrach, bo jak u góry Ci takie wyskoczą to znaczy że coś nie halo z rośliną.

A co do wysokości lampy to ja bym proponował obniżenie najpierw do 50 cm i wtedy obserwujesz co się dzieje, pamiętaj że centralnie pod lampą na kwadracie 10×10cm jest 1.5 raza więcej światła niż 20cm z dala od środka w którąś stronę. Na krańcach namiotu masz nawet 2.5 raza mniej.

I wtedy obserwujesz, jak liście będą uciekać od światła (odginać się w dół kiedy wcześniej były normalne) to znaczy że za dużo. Jak zaczną mocno wyciągać ręce w stronę centrum światła, to znaczy że za mało. Jak zobaczysz któryś z tych problemów, to o 5 cm w dół albo 5 cm w górę. Jak będzie wszystko super, to po 1.5 tygodnia obniż 5cm i tak sobie będziesz szedł coraz niżej aż do końca growa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...