Skocz do zawartości
moonka

1x double kush cake, 1x purple bud auto, 1xsensi skunk auto oraz 2x sensi skunk auto - outdoor 2023 czas zaczac

Rekomendowane odpowiedzi

@mirecki @Zycienamaxa narazie wystawilem ja ze szklarni zeby reszta nie miala z nimi kontaktu. Jednal na dluzsza mete nie moze stac "na wid9ku" wiec mysle gdzie ja wywiezc😅 troche szkoda mi ja wrzucic w kontener. Co do makumby t9 nie lubie a nasla mam juz dosyc😂 co do wbijania bambusow to robie to tylko raz i i ch nie ruszam. Nawet jesli korzenie troche ucierpia to maja czas na dojscie do siebie

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki domownicy a wlasciwie domownik tylko czeka az one urosna i zdecydowanie nia ma nic przeciwko naszej szklarni🙂 lst bede robil na lockdown kush bo moze z niej wyrosnac kawal rosliny w okolicy 2 metrow😅 reszta to niskie odmiany gdyz takie wlasnie chcialem. Co do chlopca to znalazlem mu miejscowke ale nie bardzo mam kiedy i jak przewiezc tam roslinke tym bardziej, ze ma juz spore rozmiary i wage. Inny problem to jak wydobyc jak z doniczki aby nie uszkodzic korzeni🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee nalej dobrze wody, później pougniataj doniczkę. Następnie dajesz rękę na doniczkę, tak żebyś miał łodygę np między środkowym a serdecznym palcem i odwróć krzaka do góry korzeniami i delikatnie staraj się wyjąć doniczkę. Możesz próbować nią kręcić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mirecki napisał:

@moonkagliwicee nalej dobrze wody, później pougniataj doniczkę. Następnie dajesz rękę na doniczkę, tak żebyś miał łodygę np między środkowym a serdecznym palcem i odwróć krzaka do góry korzeniami i delikatnie staraj się wyjąć doniczkę. Możesz próbować nią kręcić. 

Czyli tak samo jak z mniejszymi okazami🙂👍 jednak z roslina, ktora ma okolo 120cm moze byc to problematyczne😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki na ta chwile siega mi do klaty wiec... zdecydowanie za pozno na przesadzanie😂 nadejdzie dzien gdy ja wpakuje do kontenera na bio i tyle z niej bedzie😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 29. Cieplo, cieplo i jeszcze raz cieplo. Musze w ciagu dnia otwierac cala szklarnie bo w srodku jest grubo ponad 40°😅 jednak mimo to roslinki maja sie bardzo dobrze. Duze liscie zaczynaja usychac ale taka kolej rzeczy🙂 samiec jest juz naprawde srogich rozmiarow mimo, ze nie dostaje zbyt duzo wody i troche wegetuje😂

20230611_195814.jpg

20230611_195851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 48 (w koncu udalo mi sie dojsc do tego, kiedy zaczely rosnac). Juz sam nie wiem czy nic nie dolega roslinkom. Od kilku dni zaczely usychac najwieksze liscie. Niby tak powinno byc ale nie wiem czy to nie za wczesnie i czy im nie za cieplo🤔 niby dostaja wszystkie odzywki tak jak powinny a ph jest ok. Na szczescie idzie delikatne ochlodzenie i w szklarni nie bedzie juz takich upalow (ponad 40°)

20230617_211545.jpg

20230617_211604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu sądzę że są mega spragnione. Nie miałem nigdy szklarni, ale może warto jebnac stojący wiatrak, przynajmniej w jakiś interwałach, jak nie ciągle. Ja bym więcej spróbował podlewać, na pewno. Fajna łodyga u podstawy. Nie chcesz ciut wygolić od dołu? I podsypac medium? Im więcej tym dłużej trzymałaby wilgoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grolsch3 napisał:

No po prostu sądzę że są mega spragnione. Nie miałem nigdy szklarni, ale może warto jebnac stojący wiatrak, przynajmniej w jakiś interwałach, jak nie ciągle. Ja bym więcej spróbował podlewać, na pewno. Fajna łodyga u podstawy. Nie chcesz ciut wygolić od dołu? I podsypac medium? Im więcej tym dłużej trzymałaby wilgoć

Watpie zeby byly spragnione. Podlewam je srednio co dwa dni gdy tylko ziemia na glebokosci okolo 3-5cm robi sie sucha. Internety twierdza, ze jest im poprostu zbyt cieplo. Nastepne odmiany bede kupowal takie, ktore lubia cieply klimat. Z tym troche dalem ciala bo pierwotnie nie planowalem szklarni i zamowilem pestki roslinek lubiacych chlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 08/06/2023 o 23:56, moonkagliwicee napisał:

Czyli tak samo jak z mniejszymi okazami🙂👍 jednak z roslina, ktora ma okolo 120cm moze byc to problematyczne😂

Właśnie że nie bo korzenie wypełniają całą doniczke i nic ci się nie rozerwie przy wyciaganiu, takiega krzaka ciężko już zniszczyć he 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jerzy napisał:

Właśnie że nie bo korzenie wypełniają całą doniczke i nic ci się nie rozerwie przy wyciaganiu, takiega krzaka ciężko już zniszczyć he 🙂

Juz poszla w kontener bo byla wyzsza niz ja😅 korzenie o dziwo nie wyoelnialy calej donicy a jedynie moze 30% jej objetosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, moonkagliwicee napisał:

Juz poszla w kontener bo byla wyzsza niz ja😅 korzenie o dziwo nie wyoelnialy calej donicy a jedynie moze 30% jej objetosci

Więc gdyby wypelnily całą donice, to krzak był by jeszcze bardziej okazały, dlatego warto coś dac na wzrost korzeni przy przesadzaniu, wtedy plony są lepsze i tak jest z każdą rośliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy caly czas podaje im stymulator wzrostu korzeni + kilka innych wynalazkow. W przypadku panicza zaprzestalem podawac mu suplementy juz jakis czas temu bo szkoda bylo w niego lac pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 67. W weekend szkwal pokazal ile warty byl foliak😂 musialem rozebrac to co po nim zostalo i od raba stawiam szklarnie z poliweglanu oraz z fundamentem🙂 tym razem nic jej nie ruszy a roslinki beda mialy bezpieczne schronienie. Co do roslinek to tworza sie ladne topy. Mysle, ze jeszcze ze 3 tygodnie i scinka🙂

20230704_133650_compress12.jpg

20230705_113348_compress47.jpg

20230706_115710_compress26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 82. W dniu 79 pod kose poszedl double kush cake a dzisiaj rano purple bud. Poczekal bym jeszcze z tydzien ale mialem mala inwazje robactwa w szklarni i nie chcialem zeby cos zajelo sie topami. Mokrego materialu wyszko 100gramow double oraz 85gramow purple. Liczylem na przynajmniej po 150 z krzaka ale dobre i to🙂 double juz probowalem bo jednego topa scialem 1.5tygodnia temu i dobrze sciska czaszke😅 teraz czas wziac sie za zwalczanie niechcianych gosci zanim zajma sie reszta roslinek

20230719_100704_compress14.jpg

20230719_100652_compress80.jpg

20230721_133728_compress37.jpg

20230721_133723_compress2.jpg

20230721_133714_compress77.jpg

20230721_120507_compress46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...