Skocz do zawartości
Bob drzewny

Acapulco gold | Mars Hydro ts 1000 | 60×60×160

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz moja kolej na fotorelację, chcę sprawdzić ile dam radę wyciągnąć z jednej rośliny hodowanej organicznie z dzisiejszą wiedzą. Następny grow będzie taki sam, ale mineralny.

Plan działania:

Walka 3 Acapulco gold od Barneysa. Po ~20 dniach zawodów tylko jeden zamieszka na stałe w namiocie, z resztą jeszcze nie wiem co zrobię :classic_biggrin: Po 14 dniu zaczynam LST, potem dorzucę SCROG na jednej siatce. Wega planuje na ~50 dni.

Sprzęt:

Lampa Mars Hydro ts 1000 150W

Namiot Royal Room 60×60×160cm

Wentylator wylotowy Mixed-Flo 125 dwubiegowy 220/280m³/h na regulatorze obrotów

Filtr węglowy Prima Klima 240-360m³/h fi 125

Wentylator mieszający Cyclone 20W dwubiegowy na kwitnienie i Baseus Serenity 3W trzybiegowy

Nawilżacz Kerch Ultrasonic white 30W

Osuszacz jak na razie brak

Miernik Adwa AD12 do pH, będę mierzył też CO2 i suplementował do ~1000ppm

Nawozy, ziemia, doniczki: 

Cały zestaw Biobizz razem z Biobizz Microbes + płynny krzem od Growth Technology, wszystko do gleby. Dodatkowo będą opryski z activery i algamica.

Ziemia Biobizz light mix

3x Doniczki torfowe 0.6L, podziurawione gęsto igłą, żeby szybciej się rozkładały. Wentyl 3W będzie mieszał powietrze, żeby pleśń nie zaatakowała doniczek+dotlenienie korzeni. Jak za szybko zaczną się rozpadać, to wrzucam je w małe plastiki. Jak za wolno zaczną się rozpadać, otwieram doniczkę torfową i przerzucam wygranego do materiałowej 26L. Duży litraż, bo potrzebuję zniwelować zbyt szybkie parowanie wody z gleby.

I to na tyle, będę wrzucał zdjęcia co tydzień albo jak coś się będzie działo, żeby nie spamować, bo już wystarczająco to robię. Miłej nocki!

[Dzień 1/0/0]

22⁰C | RH 82% | 100ppfd | --- CO2

Ps. Wszystkie już wyszły, ale jedna spóźniona nie chciała się pokazać cała, tylko dalej przygnieciona gramem ziemi. Niech się pilnuje :classic_biggrin:

 

 

P_20230424_223433.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siadły coś te doniczki torfowe nawet pomimo licznych dziurek na całej powierzchni i dole. Dziś wróciłem ochlany jak skunks i coś mi się nie spodobał zapach przy otwarciu boxa. Przejrzałem wokół doniczki i rzeczywiście na każdej są biało-zielone plamy, a na dole pod doniczką pleśń. Nie pomogło owiewanie z każdej strony wentylem i niepodlewanie przy ściankach. Możliwe że dodawanie biobizz microbes spotęgowało efekt przy takiego typu doniczkach.

Minęło tylko 6 dni, więc wolę puścić 2 nowe nasiona, bo nie wiem jak pleśń wpłynęła na korzenie i ziemię w doniczce, wolę teraz restart nasion niż za 2 tygodnie jak padną przy przelaniu.

Odpalę następny temat po tygodniu życia roślinek, żeby wszystko było w miarę w jednym miejscu uporządkowane.

Wnioski:

Nie polecam doniczek torfowych, jednak nie tak łatwo uniknąć tej pleśni używając ich. Może ktoś jednak zna sprawdzone sposoby, mi nawet trochę cynamonu wtartego na zewnątrz nie pomogło o czym zapomniałem wspomnieć :classic_biggrin:

@Testerggdybyś mógł przenieść do niedokończonych, dziękuję!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...