Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

@Kolbertus  będziesz miał jeszcze z nimi problemy 🤷‍♂️ musisz to ogarnąć inaczej słaby plon będzie,  topy luźne, i wyskoczą niedobory ale kij wie czym będzie spowodowane albo zablokowaniem lub niedoborem 🙄

Mierzysz  im pH ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Katastrofedens napisał:

@Kolbertus  będziesz miał jeszcze z nimi problemy 🤷‍♂️ musisz to ogarnąć inaczej słaby plon będzie,  topy luźne, i wyskoczą niedobory ale kij wie czym będzie spowodowane albo zablokowaniem lub niedoborem 🙄

Mierzysz  im pH ?  

Tak. Z każdym podlaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jak liście idą w stronę pionu i ciężko je odgiąć to stres świetlny, widać to też po tym że żółkną + drewnieją wiązki, a u Ciebie właśnie jest taki podobny efekt. Wietrz pokój jak najmniej i daj lżejsze światło o 20%, tylko jedno piętro Ci się przyblokowało więc nie ma tragedii szybko odbijesz. Najgorzej jak spali się światłem całkowicie szczyt, wtedy już nic nowego z tego szczytu nie wyjdzie jak patrzyłem po forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny co zrobiłem nie tak? Przecież to nie jest mocna lampa. 150W ma jedynie. Rośliny nie były blisko światła. Szczyty nie są spalone. Pokój wietrzony raz na dzień po 15-20 minut. Temperatura 25st, wilgoć 55%. Cały czas obecna rotacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus ja mam okno otawarte cały czas nawet w nocy i to nie przeszkadza w cale a po drugie ta lampa na ta powierzchnie jest powiedzmy ok i ja bym dał 75% i więcej żarcia po prostu i tak 40cm -50cm  od szczytów 🙂 a ze licie idą do góry to nic złego byle by nie przypalalo a nie powinno jak wiatrak na nie  wieje 🙂 

@Bob drzewny przestańcie wy z tymi ppfd zacznijcie obserwować rosliny i tyle 🙄

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens te ppfd to coś jak kalorie u ludzi, ja bym wolał żeby ktoś mi powiedział "jak masz małą aktywność fizyczną, to raczej nie spalisz powyżej 2000 kcal dziennie i wszystko co powyżej pójdzie w tłuszcz" niż "obserwuj i jedz tak, żebyś nie był ani gruby ani chudy" :classic_biggrin:

Niektórzy lubią wiedzieć co stoi za tym, że roślina się wyciąga jak jest za mało światła i kapuści jak dużo. Jak jest trochę za dużo, to chlorofil samoczynnie się rozkłada i stąd "spalenie światłem", które jak już to występuje właśnie w Lampach LED.

No i też takie widełki ppfd pomagają w dobraniu jak najlepszego światła, bo może się rozwijać coś np dobrze, ale zawsze może rozwijać się lepiej, to czemu by nie spróbować :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus wszystko zależy od tego ile ppfd łykały i jaki stosunek genów indica do sativa. Na ile miałeś moc i jaka wysokość jak zaczęły się problemy?

Sativa 55, Indica 40, Ruderalis 5. Moc mialem na 100, a lampa była od roślin ja wiem..? 20 cm?

2 godziny temu, Katastrofedens napisał:

@Kolbertus ja mam okno otawarte cały czas nawet w nocy i to nie przeszkadza w cale a po drugie ta lampa na ta powierzchnie jest powiedzmy ok i ja bym dał 75% i więcej żarcia po prostu i tak 40cm -50cm  od szczytów 🙂 a ze licie idą do góry to nic złego byle by nie przypalalo a nie powinno jak wiatrak na nie  wieje 🙂 

@Bob drzewny przestańcie wy z tymi ppfd zacznijcie obserwować rosliny i tyle 🙄

Z żarciem to się boje teraz... bo wydaje mi sie, ze dostawały go za dużo. Lałem co podlanie jakiś specyfik. Nie dawałem im odpocząć.

2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Katastrofedens te ppfd to coś jak kalorie u ludzi, ja bym wolał żeby ktoś mi powiedział "jak masz małą aktywność fizyczną, to raczej nie spalisz powyżej 2000 kcal dziennie i wszystko co powyżej pójdzie w tłuszcz" niż "obserwuj i jedz tak, żebyś nie był ani gruby ani chudy" :classic_biggrin:

Niektórzy lubią wiedzieć co stoi za tym, że roślina się wyciąga jak jest za mało światła i kapuści jak dużo. Jak jest trochę za dużo, to chlorofil samoczynnie się rozkłada i stąd "spalenie światłem", które jak już to występuje właśnie w Lampach LED.

No i też takie widełki ppfd pomagają w dobraniu jak najlepszego światła, bo może się rozwijać coś np dobrze, ale zawsze może rozwijać się lepiej, to czemu by nie spróbować :classic_biggrin:

Z tym światłem myślę, że coś w tym jest. Bo w zasadzie nie zżókła mi calutka roślina tylko w sumie tam, gdzie było najwięcej światła. Bo dwie, co są bardziej z tyłu wygladają bardzo ładnie. A czytałem o przepaleniu przez światło składników odżywczych. Ma to sens. Teraz jak światło jest wyżej i zaprzestałem nawozów to nowe liście jakie wychodzą są ładne i zielone. Zatrzymała się w rozwoju nieco, ale kwiaty nie uschły. Ładnie puchną tylko wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus  omatko 100% na 20cm to w cholerę dużo, jak wklepiesz "mars hydro ts 1000 height" to jest stronka mars hydro, który podpowiada wysokość lamp. Na wysokości 30cm na 100% na samym środku jest 1350 ppfd (na krańcach wtedy jest 500). Przy lampie na 20cm na środku będzie grubo powyżej 1800, w Polsce w największy upał w godzinach szczytu nawet nie ma tyle ppfd. Poczytaj o tym spaleniu światłem, pamiętam że było tam wieeele symptomów, które pozwalały jednoznacznie określić że to moc światła :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 59. Cóż mogę tu powiedzieć. Wygląda to jak wygląda. Rośliny jak widać żyją, chociaż są w kiepskiej kondycji. Kwiaty pomimo tego cały czas się rozwijają. Regularnie obrywam uschnięte liście. Nie wiem w jaki sposób im pomóc. Nie pomogło zredukowanie nawozów, światło bardziej do góry, Calmag. Nie pomógł żaden zabieg, który miał na celu zrewitalizować moje panienki. Sytuacja pierwsza w moim doświadczeniu z konopiami. Nigdy mi się tak jeszcze nie zdarzyło. Liczę na to, że uda mi się dociągnąć tą uprawę do końca. Szkoda byłoby wywalić dwa miesiące do kosza. Liście koło kwiatów robią sie fioltowe, ale wydaje mi się, że tak powinno być. Końcówki młodych liści pod spodem usychają. Może coś z pH nie tak i zwyczajnie wszystkie się poblokowały..? Nie mam pojęcia. PH mierzę z każdym podlaniem. Warunki 25st, rh 50%. Podlewanie raz sama woda, raz Terra Bloom, Sugar Royal i Green Sensation. Tak sobie myślę, że problemy w zasadzie zaczęły się od podawania Sugar Royal. Czytałem o tym preparacie i dowiedziałem się, że ów specyfik wywołuje w roślinie celowy stres, aby produkowała więcej żywicy. I fakt jest jej dużo. Sugar Royal stosuję pierwszy raz. Nie wiem. Pozostaje czekać. Nie dużo im juz zostało. Chyba, że to zwyczjanie normalne, bo przecież pod koniec kwitnienia konopie żółkną. 🙂

20230617_095741.jpg

20230617_095754.jpg

20230617_095800.jpg

20230617_095818.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus a weź zmierz PH jakie wypływa przy podlaniu i zobacz jakie masz EC bo jak np my ustawiamy 6.3 pH wody która ma 19C a trafia do ziemi gdzie jest 26c to PH wody się zmieni wiec PH wody a PH gleby bezie zupełnie inne i to może być powód tego wszystkiego plus stojące nawozy w glebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monako napisał:

@Kolbertus a weź zmierz PH jakie wypływa przy podlaniu i zobacz jakie masz EC bo jak np my ustawiamy 6.3 pH wody która ma 19C a trafia do ziemi gdzie jest 26c to PH wody się zmieni wiec PH wody a PH gleby bezie zupełnie inne i to może być powód tego wszystkiego plus stojące nawozy w glebie 

Nie mam mienirka EC niestety. Będę mógł tylko zmierzyć pH wody wypływającej spod spodu doniczki. Ale to jutro przy podlaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus a producent mowi od kiedy go podawac ? u mnie producent mowi zeby podawac w ost 3 tygodniach ,ludzie na forum zapodaja juz od 4 tyg kwitnienia , jeden mowi daj inny mowi zaczekaj , co box to inne sugestie i tak mysle ?? podac nie podac? u mnie niby wszystko ok , nie chce byc nadgorliwy za mocno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus  pH czym mierzysz? Większość mierników korzysta z przelicznika pH w zależności od temp, więc jeżeli nie jest jakiś super tani, to o pH nie ma co się martwić. Jakie dawki nawozów dawałeś przez ostatnie 2-3 tygodnie? Może tu być za dużo PK, przez co przyszło dużo problemów z pierwiastkami tymi "pobocznymi", szczególnie że za mocne światło też źle wpływa na calmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  Sugar Royal leci od drugiego tygodnia.

ScreenShot_20230418095846.png

@Bob drzewny miernik poniżej.

ScreenShot_20230617193044.jpeg

Jeśli chodzi o nawozy to masz wyżej wykres ile stosowałem militrów na 3 litry wody z każdym podlaniem. jakieś dwa tygodnie wstecz był raz nawóż, raz wspomagacze. Teraz leci raz woda raz chemia. Plagron oferuje dwa zbijacze pH. Typowo chemiczny pH minus i organiczny Lemon Kick. Może to od tego, no nie wiem. Wcześniej też leciałem Lemon Kickiem i było oki. Cała moja wiedza poszła do kosza. Nie mam pojęcia, co nie zagrało.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus @Kolbertus  miernik jest dobry

A co do dawek, to jak patrzę po internecie, to wychodzi że dajesz chyba o 3 razy za małą dawkę nawozów. Na tej grafice co wrzuciłeś też niby jest napisane "na 3 litry dawki" a na dole po angielsku już napisane, że to dawki na 1 litr. No i na dodatek jest, żebyś używał nawozów co każde podlanie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...