Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Update: dzień 39. Ogoliłem cały dół, wraz ze zbednymi niższymi odgałęzieniami, które raczej do światła by sie już nie przebiły. Wygląda to dobrze. Będę rzadziej wrzucał update'y, gdyż jedyną różnicą będą teraz roszące się kwiaty. Cóż więcej... Od 42. dnia kończę aplikować Power Roots i Pure Zym i polecę już do końca z Green Sensation jeśli chodzi o wspomagacze. Wg kalkulatora od dnia z Green Sensation zmniejszę nieco dawki Terra Bloom przez dwa tyg., aby zbyt nie zasolić gleby. Pozdro.

PS. Przednia środkowa dzieczynka pomimo jednoczesnego zasadzenia jest młodsza rozwojem względem koleżanek, ale i ona powoli zaczyna się rozkręcać. Przestawiłem ją z prawa na środek, gdzie jest najwęcej światła. Natomiast lewa jest nieco bardziej oklapnięta, ponieważ znajduje się tam wlot powietrza. Z przyszłą uprawą, która bedzie miała miejsce zaraz po zakończeniu bieżącej zainstaluję jeszcze jeden wlot z drugiej strony, aby zniwelować nadmuch w jednym miejscu - rozłożę go tym samym na cały boks.

20230528_104102.jpg

20230528_104109.jpg

20230528_104116.thumb.jpg.9a980875e32bd8ea859e77fc9a7f8c3a.jpg

20230528_104120.jpg

20230528_104127.jpg

20230528_104307.jpg

11 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Kolbertus Wyciąłbym niektóre gorzej rokujące szczyty, jest za gęsto, topy gorzej się wykształcą i plecha może wejść z racji tego, że będzie gorszy przewiew powietrza.

Tak też zrobiłem dwa dni temu. Dzięki kolego. 💪

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus od wlotu aż tak nie posmutniałyby liście, zerknij czy nie podlewasz jej za dużo. Ma mniej szczytów zdecydowanie od tych środkowych, chyba że to akurat taka perspektywa. Ale też widać że tylko góra oklapnięta, dół normalnie sterczy, nie jest przejedzona azotem, spalenie wiatrem odpada, światłem też. I wydaje się być jaśniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus od wlotu aż tak nie posmutniałyby liście, zerknij czy nie podlewasz jej za dużo. Ma mniej szczytów zdecydowanie od tych środkowych, chyba że to akurat taka perspektywa. Ale też widać że tylko góra oklapnięta, dół normalnie sterczy, nie jest przejedzona azotem, spalenie wiatrem odpada, światłem też. I wydaje się być jaśniejsza

To zdecydowane wiatr przyjacielu. Przykręciłem nieco wyciąg wczoraj do 26st. - chodzi dużo rzadziej teraz i od razu u niej jest poprawa. Jeśli chodzi o szczyty zaś to być może perspektywa, bo akurat ona właśnie ma ich najwięcej. 🙂 Z kolorem masz rację, ale nie wiem dlaczego tak. Dwie z tyłu są ciemniejsze niż te trzy z przodu.

Tak wygląda dzisiaj, chociaż zdjęcie i tak nie odda realizmu.

20230529_090218.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlot masz pasywny czy aktywny (coś dmucha do wlotu)? Może nie mieszasz wpadającego powietrza optymalnie i zamiast potańcować po całym boxie, to wlatuje przez dziurę i od razu się kieruje w górę owiewając właśnie tą jedną roślinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

A wlot masz pasywny czy aktywny (coś dmucha do wlotu)? Może nie mieszasz wpadającego powietrza optymalnie i zamiast potańcować po całym boxie, to wlatuje przez dziurę i od razu się kieruje w górę owiewając właśnie tą jedną roślinę

Pasywny. Po przeciwnej stronie znajduje się mieszający Monkey Fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki żółte. Oznaka za dużej ilości składników? Innymi słowy przenawożenie? Zalecane najbliższe podlanie samą wodą?

20230531_185819.jpg

Ta po prawej z kolei blednie i żółknie. Brak azotu pomimo kwitnięcia?

20230531_190307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Przedzior napisał:

@Kolbertus Który to dzień, nie lepiej było by dać mieszający na ten sam róg co jest wlot pasywny?🤔

Dzisiaj 43. A to coś zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior  to co wylot wyciągnie to  wlotem wpadnie. Mieszkanie wietrze regularnie. Nawozy mineralne - cała linia z Plagrona. Każda karmiona i podlewana tak samo. Dzisiaj poszedł Sugar Royal i Green Sensation. I dwie z nich troszeczkę zmarniały. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek te liście jak nie przelewasz często roślin zbyt mocno mogą oznaczać ze jednak mają za gorąco jak na ten etap. Spróbuj poprawić wentylację nie zmieniając interwałów podlewania. Tak sprawdzisz czy to nie efekt zbyt małej ilości świeżego powietrza. A druga sprawa robią Ci się na tych największych i najlepiej doświetlonych pazurki z końcówek liści. Są wywinięte do góry, ale chodzi o ostrza a nie zaokrąglone końcówki. Jest głodna. Ale nie sądzę żeby to było npk. @Przedzior raczej dobrze strzela, przejrzałem dwie strony wstecz i chyba nic nie podawałeś z calmagu plagrona. Chociaż z głowy już nie pamiętam jak się ten specyfik nazywał, ale najwyżej mnie poprawisz 😉🖐️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grolsch3 napisał:

Ziomek te liście jak nie przelewasz często roślin zbyt mocno mogą oznaczać ze jednak mają za gorąco jak na ten etap. Spróbuj poprawić wentylację nie zmieniając interwałów podlewania. Tak sprawdzisz czy to nie efekt zbyt małej ilości świeżego powietrza. A druga sprawa robią Ci się na tych największych i najlepiej doświetlonych pazurki z końcówek liści. Są wywinięte do góry, ale chodzi o ostrza a nie zaokrąglone końcówki. Jest głodna. Ale nie sądzę żeby to było npk. @Przedzior raczej dobrze strzela, przejrzałem dwie strony wstecz i chyba nic nie podawałeś z calmagu plagrona. Chociaż z głowy już nie pamiętam jak się ten specyfik nazywał, ale najwyżej mnie poprawisz 😉🖐️

Jeśli chodzi o powietrze to nie domykam teraz namiotu - z drugiej strony wlotu powstał drugi otwór. I chyba pomogło, bo ta oklapnieta ładnie się podniosła. A jeśli chodzi o CalMaga to wogóle go nie posiadam... 😅Także dobrze wnioskujesz - nic takiego nie lałem. Myślisz, że powinien sie w niego zaopatrzyć, czy raczej rośliny wytrzymają do końca uprawy? Zostało im do końca mniej wiecej 25 dni.

18 godzin temu, Przedzior napisał:

@Kolbertus może lepiej świeże powietrze będzie wpadać? Nie wiem jakie nawozy stosujesz? Może Magnez? 

Być może, bo nie stosuję CalMaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus zacznę od końca, zostało im na pewno więcej niż 25 dni :) przynajmniej jak na nie patrze. Wcześniej zetniesz to będziesz żałował, bo nie spuchną i po wysuszeniu nie będzie pięknych małych kamieni tylko tzw miotły 😉 jak masz możliwość to zakup dla świętego spokoju jakąś małą pojemność. Przy ledch każdy mówi że to konieczność, a widzisz do kiedy dojechały bez. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  w sumie ma to sens. Dotychczas uprawiałem pod HPS-ami i nie miałem takich problemów. Ta uprawa jest moją pierwszą na LED-ach. CalMag zakupiony, bedzie w poniedziałek. 😅 Nie uzywałem go nigdy, więc przyjacielu pytanie - jak często go stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  jak czytałem kiedyś, to calmag może tworzyć sole z nawozami głównie mineralnymi, nierozbijalne w glebie przy pH 5.8-6.5 i chyba dlatego też przed podaniem calmagu powinno się wcześniej ustawić odpowiednie pH wody. Ale pewności nie mam, czy to była prawda i czy o to chodzi, ale tak patrząc z chemicznej strony, to ma to sens

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...